Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Иванина Стефанова

Проблем със звука

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам проблем със слушалките ми.

Лаптопът ми е Lenovo. Включвам си слушалките, но се чува звук едновременно през тях и през лаптопа. Къде ли не ръчках, какво ли не правих и -нищо... 

Ще кача снимки тук, за да видите как са ми настройките и ако можете да ми помогнете по някакъв начин :(

Публикувано изображение

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Когато натисна Connect нищичко не се променя... Моля Ви помогнете ми :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте с други слушалки. Това ми се струва че може и да е хардуерен проблем, тъй като няма отделна настройка за това кое аудиоустройство се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте с други слушалки. Това ми се струва че може и да е хардуерен проблем, тъй като няма отделна настройка за това кое аудиоустройство се ползва.

Свързах други слушалки и пак същото :(

Може би пропуснах да отбележа, че микрофона съм го намалила, защото като го увелича се получава някаква нереална микрофония :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А слушалките безжични ли са ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А слушалките безжични ли са ?

Не с кабел. Едните са за телефон Нокиа, но с жак, който става за лаптоп, другите са си обикновени слушалки ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такъв проблем имах преди време , решението беше с преинсталация на звуковия драйвер . Функцията която има при включване на слушалки да прехвърля звука от говорителите към тях не работи .Инсталация на нов драйвер ,рестарт и проба .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такъв проблем имах преди време , решението беше с преинсталация на звуковия драйвер . Функцията която има при включване на слушалки да прехвърля звука от говорителите към тях не работи .Инсталация на нов драйвер ,рестарт и проба .

Нищо не разбирам от инсталации и т.н. ... лаптопа е в гаранция... на сервиз ли да го занеса или?

Наистина по тия въпроси хич ме няма... :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все ми се струва че изключването на вътрешните говорители на лаптопа става механично на самия куплунг :( Но нека каже някой колега който е по навътре :D

Автора да вземе да снима жака или пробва с нормални слушалки , а не тия от телефон които имат и микрофон на тях и самия жак е с 4 позиции .

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все ми се струва че изключването на вътрешните говорители на лаптопа става механично на самия куплунг :( Но нека каже някой колега който е по навътре :D

Автора да вземе да снима жака или пробва с нормални слушалки , а не тия от телефон които имат и микрофон на тях и самия жак е с 4 позиции .

Публикувано изображение

Някой марки и модели( Тошиба по-старите модели )  изключването е точно по механичния начин , вътре в куплунга има пластинка която прави комутацията и изкл. или вкл. говорителите с прехвърляне към включеното устройство . При повечето модели от последните примерно 4-5 години , за тази комутация отговаря самия драйвер за звука . При разпознаване на външно звуково  включено устройство , модул от драйвера спира връзката към говорителите на лаптопа . За всяка марка си има различия , но общия принцип е това . Не съм се ровил за да зная точно за конкретния модел какво е , но написах при мен как се реши проблема . Често се случва и това да не се използва точния размер на жака и става следното - когато се вкара до край или спира звука изцяло , или има звук и в двете , при леко издърпване на зад нещата се нормализират . Желателно е да не се пипат никакви настройки , те са си зададени по подразбиране така че да е възможна тази комутация , без значение механична или софтуерна .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.