Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, от близо месец имам hp 450 и забелязах, че батерията ми рядко се зарежда до 100 % обикновено се зарежда до 97.

Това проблем ли е или е някаква екстра свързана с износването на батерията ? Когато е на зарядно и е достигнала 97 процента пише, че зарядното е включено, но батерията не се зарежда. 

Мислех си, че това поведение на батерията може да идва от windows-а (7), но на линукс също достига 97 процента.

Прилагам и снимка от HP Support Assistant интересуваме "Charge Capacity 98" какво точно значи ?

Благодаря!

post-322273-0-55866000-1385995911_thumb.

Редактирано от SylaRbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дреме ли ти, те и без това тези батерии карат по няколко месеца и след това за нищо не стават. Като си вкъщи сваляй батерията и си го ползвай само със зарядното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така да ли ми дреме, батерията има ли дефект означава ли че след месец ползване капацитетът и е спаднал с 2 % ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тотов разпери крило и се скрий под него :) Как разбра ,колко кара батерията ?  Кой те е излъгал,че като махаш батерията на лаптопа  и удължаваш живота ? И принципно защо даваш такива тъпи идеи ?  Нито една батерия за лаптоп не се зарежда до края и съответно като падне до 5%  лаптопа гасне.  На колеги като горния предлагам вечер преди да си легнат да си махат батериите от дистанционните и телефоните и акумулаторите от колите и  моторите и да палят  с манивела сутрин да не хабят  тока залудо :)

Нищо и няма на батерията и не се вглеждай  толкова. Тая батерия ще изкара поне 3 години преди да се скапе защото нищо вечно няма.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наясно съм, че батерията не е вечна и е консуматив. Просто искам мнение защото лаптопа е в гаранция и ако има проблем с батерията не виждам защо да не се възползвам от правото си на гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерията достига максималния си капацитет след 3-4 пълни зареждания. Пък и дори да се зарежда до 98 % все тая, това са 2 минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също имам лаптоп НР ,а на този HP Support Assistant въобще не му вярвам!Реално никаква помощ специална няма в него.Инструментите му се дублират с тези вградени в уиндоус.Мисля,че ако го деинсталираш,ще покаже реално нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж си след колко време ти изтича гаранцията на батерията. (обикновено 6 месеца) 

Като минат 4-5 месеца и ти остане месец и нещо, провери пак какво е износването на батерията. Ако се е увеличило, си търси гаранцията. Токов, не е въпроса за 2-те минути. Проблемът е, че започне ли да смъква капацитета, често това е лавинообразно и докато се усетиш ще забележиш, че батерията е на 60-70 процента... ама гаранцията по всяка вероятност вече ще е заминала.

Батерията е добре да си седи в лаптопа и периодично (поне веднъж в месеца, аз лично и по-често) да се разрежда.

Редактирано от ScD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наясно съм, че батерията не е вечна и е консуматив. Просто искам мнение защото лаптопа е в гаранция и ако има проблем с батерията не виждам защо да не се възползвам от правото си на гаранция.

Нямаш проблем с батерията - съвсем нормално е да ти показва така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това доколкото разбирам става въпрос за нова машина , или за някоя с гаранция 3 години и вече е към края на гаранцията ? Ако е второто ти си късметлия . Ако машината е на няколко месеца , отивай и прави рекламация , най - вероятно е била работна кой знае колко време или включена по рафтове . Попадал съм на такива изпълнения , лаптопа купен чисто нов , кашон , найлони , стиропори , всичко както си е , пускам да се инсталира ОС , поглеждам батерията тя не мърда повече от 60-70 процента , вадиш захранването , издържа няма и 30- 40 минути .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,стига сте паникьосвали човека с глупости!

Изобщо не се притеснявай. Жената е с HP пробук, на работа сме със служебни Elitebook-ци. Батериите на всички тия много рядко зареждат до 100, в момента ми показва "96% plugged in, not charging". Според мен просто така са направени - примерно над 95% спира да зарежда. И тъй като засича на някакъв интервал, а не непрекъснато, а и не е кой знае колко точно измерването, всеки път дозарежда до различен процент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,стига сте паникьосвали човека с глупости!Изобщо не се притеснявай. Жената е с HP пробук, на работа сме със служебни Elitebook-ци. Батериите на всички тия много рядко зареждат до 100, в момента ми показва "96% plugged in, not charging". Според мен просто така са направени - примерно над 95% спира да зарежда. И тъй като засича на някакъв интервал, а не непрекъснато, а и не е кой знае колко точно измерването, всеки път дозарежда до различен процент.

Точно държи се по същия начин, но точно сега е на 100 % :D . Реших да попитам защото съм имал подобен проблем с acer 5551g за 6 месеца батерията се скапа. Като издръжливост без много натоварване изкарва 4 часа до 4 и 30.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен е същото, на лаптоп Асус сега е на 95 % и не се зарежда,още от началото си беше така, а вече четири години съм с тази батерия и не е сдала багажа, онзи ден изгледах филм- час и половина само на нея, така че....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като издръжливост без много натоварване изкарва 4 часа до 4 и 30.

Toва си е като чисто нова батерия!Ако започне да издържа по малко от час,тогава се приготвяй за смяна.Въпреки,че моята вече не издържа и половин час,пак върши понякога работа за кратко време.От една година,постоянно ми изписва „Батерията ви е за смяна„Гаранцията е минала преди години,затова я чакам да свърши до край.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Често пъти пишем какви ли не глупости включително и аз, но поне се старая да не са в техническите раздели! "AlkatrazBG" много хубаво го е обрисувал въпросът с батериите. Ако беше така, както им се иска на някои, нямаше да има толкова фабрики за батерии/акумулатор/ автомобили,телевизори и много други неща, които сами по себе си са....консумативен материал. А някои даже си слагат батерии на лаптопите вечерно време в...хладилника.

"Като си вкъщи сваляй батерията и си го ползвай само със зарядното."

Това в коя инструкция си го прочел и каква е целта?

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорих с хората от ла*топ.бг, които ме препратиха съм сервиза на стем0, от там ми казаха, че ако батерията минава теста от HP асистента няма да я подменят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Като си вкъщи сваляй батерията и си го ползвай само със зарядното."

Това в коя инструкция си го прочел и каква е целта?

С цел да не се изразходват циклите на батерията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 цикъл на батерия е състоянието от пълно разреждане до пълно зареждане !!! Във момента във който батерията е заредена по никой начин това,че у-вото е в мрежата не и влияе на циклите.  Ако не си на ясно ниските температури са враг за всяка една батерия принципно. Няма как батерия на 10 зареждания да се скапе ей така от нищото та чак човек да се  панира ,че видиш ли  била на 2% износване. Какво им вярвате на тия глупави програми дето мерят едно към кесим все едно са манна небесна и може да им се вярва на 100%. Има си начини за замерване на капацитета на батерии и той не е с разни програмки а е с уреди за електроника. Никой средно грамотен техник няма да му смени батерията  заради показанията на софтуер като Еверест,Аида и подобни такива бози.Никога тези програми не са и няма да бъдат критерия по-който да се ръководи който и да е сервизен техник. При положение,че батерията държи над 3 часа  няма да се намери  сервиз на планетата който да му я смени  заради субективни причини . Ако пада заряда за 10 минути е друго нещо. Щом за един месец ползване е паднала с 2% простата сметка показва че за година ще спадне 24%  и ако следваме тая схема значи  трябва поне 3 години да избута  преди да пане под 50%  износване. След 2-3 години  дали батерия  ще си купи за 100 лева или лаптоп чисто нов за 1000  потребителя сам  ще направи избора.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, което ти излиза, че батерията ти се зарежда до 97% съвсем не е странно. Нужен ти е допълнителен драйвър за да може батерията да ти функионира нормално и оптимално.Друго, което е много важно, инсталирай си HP Support Assistan, много добра програма е и ще ти е само от полза.Кажи си продуктовия номер на лаптопа  и операционната система, която си му инсталирал? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.