Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

VicaVersa

Постоянен шум от стерео.

Препоръчан отговор

Проблема е следния наскоро закупих втора ръка Mini HiFi Sony MHC-RG595 и нямаше проблеми .. първият ден. Появи се някакъв шум, когато уредбата е пусната, независимо дали е на volume 1 или 30 шума е един и същ , но когато я намаля до 0, което в случая е mute, шума спира. Носих я на сервиз върнаха ми я и ми казаха, че и няма нищо пуснах я и я ползвах 5-6 часа никакъв проблем. На следващата сутрин когато я пуснах - шума е пак налице. Просто не знам дали има смисъл да се занимавам с нея - надявам се някой разбиращ или да ме насочи какъв евентуално е проблема, за да го изтъкна пред тия в сервиза или да ми предложи някой сервиз, където ще могат да открият и решат проблема. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е нещо дребно,но трябва да намериш техник,който му се занимава.Може да е някой хлабав контакт из електрониката или лек дефект в захранването.Ако бях аз,първо го разглобявам,почиствам прахта,изключвам и почиствам възможните  букси и се надявам да се оправи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно това се е случило и в сервиза - разглобяване сглобяване и всичко 6, но въпроса е дали може да се оправи така, че да не се отваря през ден ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля си, че не е филтрацията тъй като няма да шуми когато си иска (един ден шуми друг не) , в момента е разглобена и ми направи впечатление, че трансформаторът беше загрял въпреки, че е седяла изключена през последните 30 минути. Дори в момента е още топъл. Rookie съм и не съм наясно дали трябва да загрява и до каква степен когато е само включена в контакта, както и дали това може да е проблемът с шума. :D

Определено нещо прегрява защото в момента е пусната и няма проблем. Въпроса е какво точно е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Проблема е следния наскоро закупих втора ръка Mini HiFi Sony MHC-RG595 и нямаше проблеми .. първият ден. Появи се някакъв шум, когато уредбата е пусната, независимо дали е на volume 1 или 30 шума е един и същ , но когато я намаля до 0, което в случая е mute, шума спира. Носих я на сервиз върнаха ми я и ми казаха, че и няма нищо пуснах я и я ползвах 5-6 часа никакъв проблем. На следващата сутрин когато я пуснах - шума е пак налице. Просто не знам дали има смисъл да се занимавам с нея - надявам се някой разбиращ или да ме насочи какъв евентуално е проблема, за да го изтъкна пред тия в сервиза или да ми предложи някой сервиз, където ще могат да открият и решат проблема. Благодаря предварително!

Едно е да имаш "шум" съвсем другое, когато чуваш "брум" Понеже съм зает спешно, по-късно ще ви напиша коментар, но тик няколко колеги са посочили добри примери за вашият случай!

Какво да ти кажа - шума ми звучи като проблем от лоша филтрация.

От лошата филтрация, което е твърде вероятно ще имаш само "брум"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самият звук е идентичен с звука който се получава когато нямате свързана антена и сте на режим радио. А мисля, че е 100 % прегряване на нещо тъй като ако я оставя известно време изключена от контакта и няма проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро проблема е от кондензаторите в захранването. Като поработят по-дълго време и спира. Т.е "когато си поиска"

А трансформатора си е нормално да си загрява дори когато е изключена. Какво прегряване ??? За прегряване на стъпалото е друго нещо, но не може от това да е шума...абсурд

Май ми миреше на скапани кабели...ако шумът се чува само през AUX входа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро проблема е от кондензаторите в захранването. Като поработят по-дълго време и спира. Т.е "когато си поиска"

А трансформатора си е нормално да си загрява дори когато е изключена. Какво прегряване ??? За прегряване на стъпалото е друго нещо, но не може от това да е шума...абсурд

Май ми миреше на скапани кабели...ако шумът се чува само през AUX входа...

Хора, правете разлика между "брум" и "шум". Авторът много добре го е описал. Най-вероятно проблемът да е в някой "шумящ" транзистор в предусилвателя, или резистор, или кондензатор около входа.

За съжаление този проблем може да се оправи само по метода на пробите и грешките. Е, и ако авторът разполага с достатъчно чувствителен осцилоскоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разполагам с никаква техника. Но възнамерявам сега да им я тресна в сервиза да им обясня да свалят цялото захранване и да тестват всичко преди пак да ми кажат, че всичко е нормално. Колкото до шума той е постоянен на всички режими. А прегряване предполагам, че няма - нормално е да загрява трансформатора. Просто ми е прегряла главата :D, ако трябва ще ги накарам всичките кондензатори да проверят това им е работата :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разполагам с никаква техника. Но възнамерявам сега да им я тресна в сервиза да им обясня да свалят цялото захранване и да тестват всичко преди пак да ми кажат, че всичко е нормално. Колкото до шума той е постоянен на всички режими. А прегряване предполагам, че няма - нормално е да загрява трансформатора. Просто ми е прегряла главата :D, ако трябва ще ги накарам всичките кондензатори да проверят това им е работата :D

Така както си го описал не е от захранването. Ако не шуми, когато не е загряла уредбата - един изпитан метод - метод на цигарата. При непроблемна машина доближаваш запалена цигара към елементите в които имаш съмнение. ако се появи дефекта - изстудяваш със спирт и пак пробваш. И пак с цигарата. Ако се появи пак - кълцачките и елемента в коша.

П.П Ако не пушиш покани някой пушещ приятел на по бира :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Така както си го описал не е от захранването. Ако не шуми, когато не е загряла уредбата - един изпитан метод - метод на цигарата. При непроблемна машина доближаваш запалена цигара към елементите в които имаш съмнение. ако се появи дефекта - изстудяваш със спирт и пак пробваш. И пак с цигарата. Ако се появи пак - кълцачките и елемента в коша.

П.П Ако не пушиш покани някой пушещ приятел на по бира :)

При положение на "Шум" , първото и най- важно условие е да си проверите кабела, който свързва системата с компютъра или без значение е , какъв ще е източника на сигнал. Ако последният е здрав и добре споен към куплунзите от двете му страни, то шум може да се получава от много неща, включително и по захранването на предусилвателя. Проверете или заменете този кабел с нов, за който сте СИГУРЕН, че е абсолютно изправен и годен за употреба. След това ще продължим с коментара. Това е форум, и понеже пишем, а не разговаряме, е трудно да се предполагат много дефекти.Това, че трансформатора е "топъл" не пречи на изделието да работи. При недобре стегнати ламели на трафа, последните ще вибрират и ще се появи не "шум" а "брум, за което написах в първият си пост. При вашият случай, казвате че е шум, което значи, че проблем с трафа  - няма. Но до тук с коментара и чакаме за адекватен отговор по същество!

Извинявам се за грешката! Цитирал съм колегата от горният пост, но съм искал да цитирам питащият!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно външните кабели не е от тях тъй като проблема е налице дори когато колоните не са вързани - пробвах само уредбата на слушалки и шума е налице въпроса е, че след като я изключих от контакта за да я разглобя явно проблемната част е изстинала и в продължение на 5 часа работи без проблем. В момента обаче не съм вече при уредбата ще продължа с тестовете в неделя - благодаря за всички идеи! Когато стигна до вътрешните кабели ще се оглеждам за още съвети, но понеделник сутрин е при приятел-техник, който да се надяваме ще намери проблема - най-малкото и той следи темата - което значи, че ще има още разисквания :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно външните кабели не е от тях тъй като проблема е налице дори когато колоните не са вързани - пробвах само уредбата на слушалки и шума е налице въпроса е, че след като я изключих от контакта за да я разглобя явно проблемната част е изстинала и в продължение на 5 часа работи без проблем. В момента обаче не съм вече при уредбата ще продължа с тестовете в неделя - благодаря за всички идеи! Когато стигна до вътрешните кабели ще се оглеждам за още съвети, но понеделник сутрин е при приятел-техник, който да се надяваме ще намери проблема - най-малкото и той следи темата - което значи, че ще има още разисквания :)

Значи през стъпалато се чува и през слушалки - се чува ? Мда, проблема е в предусилвателя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи през стъпалато не се чува, а през слушалки - се чува ? Мда, проблема е в предусилвателя...

Ами и на колони се чува - в смисъл и на колони и на слушалки едно и също :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами и на колони се чува - в смисъл и на колони и на слушалки едно и също :)

Мда, извинявай. Написал съм голяма глупост...даже и аз не знам как съм я измислил...къде ли съм бил заблян...

Ами щом като и през слушалки се чува - значи проблема е в предусилвателя. Сигурен съм, защото почти всички уредби входа за слушалки по схема е след предусилвателя и изкарва звук от него. А щом като имаме проблем с предусилвателя - то естествено ще се чува и през колоните. Все пак стъпалато усилва сигнала, подаден от предусилвателя.

То и затова когато си на слушалки звукът е по-силен и можеш да го напудряш със еквалайзери и простотии от бутоните около дисплея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако шума се чува и в двата канала,проблема е в захранването,ако е само на единия канал,тогава трябва да се търси обратна връзка в предусилвателя на съответния канал,някой от пасивните елементи,най вероятно керамичен кондензатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уредбата е с 2 колони и буфер и се чува от всеки елемент. И аз съм се насочил към захранването тъй като докато е включена към контакт дори да е Off уредбата проблемния елемент нагрява (който и да е той..... :@) - а когато е така не работи нищо друго освен дисплея за часовника, захранването за някакъв малък ток и евентуално някой чип на платката (най вероятно процесора) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш поялник смени кондензатор C908 в захранването,или за по-сигурно смени всичките електролитни кондензатори в захранването,4 кондера са.  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бла-бла-бла. Като не са оправили нещата в единия сервиз потърси друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.