Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Днес реших да изчистя компа и се натъкнах на еднин проблем Speaker-а се беше разтопил. Дъното е  ASROCK H61M/U3S3, кутията на която е монтиран заводски Speaker-а е Cooler Master Elite 330 Full Black. От какво се е получило това, дефектен speaker или е бил неправилно свързан. В момента съм го откачил това проблем ли е и да си взема ли нов ако се продават? Ето снимки как е разтопен: 1, 2 и ето къде е бил свързан: 1, 2. Благодаря Ви предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто е окъсил или е бил дефектен. Може да си монтираш нов. По-добре го махни и изолирай жичките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто е окъсил или е бил дефектен. Може да си монтираш нов. По-добре го махни и изолирай жичките.

Аз съм го откачил от дъното. Какво да изолирам и правилно ли е бил свързан има ли значение как ще е поставена буксичката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм го откачил от дъното. Какво да изолирам и правилно ли е бил свързан има ли значение как ще е поставена буксичката?

Правилно е бил вързан, просто се е повредил. Съвсем нормално е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не е свързан където трябва :( Емо , виж че е оградил там където се свързва USB портовете .

Публикувано изображение

На спикера никога не може да има такова напрежение че да нанесе такива щети :no-no: потърси на платката където пише спикер - там се свързва .

Редактирано от jonov (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не е свързан където трябва :( Емо , виж че е оградил там където се свързва USB портовете .

Публикувано изображение

На спикера никога не може да има такова напрежение че да нанесе такива щети :no-no: потърси на платката където пише спикер - там се свързва .

ХА! Това пък въобще не съм обърнал внимание! Извинявам се на постващия за грешния отговор! На ВАС също колеги.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спийкъра се свързва на изводите в горния край на дъното при слота за паметите. Логично е да се разтопи, след като е на петте волта на USB-то. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продават ли се такива speaker-и, да си взема и да го свържа вече на мястото му?

Когато си купуваш нова кутия-идва такъв с нея. Иначе може да потърсиш в някой местен компютърен магазин-сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.