Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Добър вечер извинявам се предварително ако сгреша някъде защото съм нов в калдата по точно сега се регистрирах :) защото 1 фр ми препоръча сайта :)

До 1 седмица ще си купя нова конфигурация за игри, но бюджетът ми е много малък между       750 - 800 лв  предимно ще играя бф3 ако тръгне и 4 :) както и код блак опс 2 или гост ако тръгнат както и искам да играя ассасин креед 4 и планетсиде 2 да кажем на мед с прилично фпс или на по голяма графика http://www.lg.com/uk/monitors/lg-M197WD-tv-monitor ето ми го монитора аз съм си избрал следната конфигурация http://nikem-bg.net/cart/46268p1r47524p1r45925p1r48235p1r48710p1r46784p1rf.html ако имате препоръки за да сменя нещо или да добавя може да ми кажете :) може да не е на интел процесора и амд са добри и дори на по ниска цена продават. :) както и може с 4 гб рам до 2 месеца ще събера 60 лв и ще купя + 4 гб рам ако става на тая дънна платка :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер извинявам се предварително ако сгреша някъде защото съм нов в калдата по точно сега се регистрирах :) защото 1 фр ми препоръча сайта :)

До 1 седмица ще си купя нова конфигурация за игри, но бюджетът ми е много малък между       750 - 800 лв  предимно ще играя бф3 ако тръгне и 4 :) както и код блак опс 2 или гост ако тръгнат както и искам да играя ассасин креед 4 и планетсиде 2 да кажем на мед с прилично фпс или на по голяма графика http://www.lg.com/uk/monitors/lg-M197WD-tv-monitor ето ми го монитора аз съм си избрал следната конфигурация http://nikem-bg.net/cart/46268p1r47524p1r45925p1r48235p1r48710p1r46784p1rf.html ако имате препоръки за да сменя нещо или да добавя може да ми кажете :) може да не е на интел процесора и амд са добри и дори на по ниска цена продават. :) както и може с 4 гб рам до 2 месеца ще събера 60 лв и ще купя + 4 гб рам ако става на тая дънна платка :)

Добра е конфигурацията като за начало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 811.81 лв. с ДДС

Обща стойност - 829.49 лв. с ДДС

След време ще сложиш още 4 гб рам и ще си  :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал следното дъно :

http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=546673

а пък за процесор :http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=550383

Видеото, което е вградено в следния процесор е що годе същото като това което си избрал за външно. Следователно няма да имаш нужда да закупуваш друго видео. Относно процесора - не ти трябва чак 6 ядрен, при положения, че на този няма да има игра която да му се опъне. 

Аз ти предлагам това, пък избора си е твои ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото, което е вградено в следния процесор е що годе същото като това което си избрал за външно. Следователно няма да имаш нужда да закупуваш друго видео. Относно процесора - не ти трябва чак 6 ядрен, при положения, че на този няма да има игра която да му се опъне. 

Нещо май не мислиш с главата ? дъно за 200 лв ти ..... ми рам памет ми хард и др. къде са ? Няма игра която да се опъне я перни battlefield 4 или crysis 3 на мах да видим ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори аз докато отида и се върна от тоалетната гледам 2 мнения :) много съм доволен от сайта и чакам още предложения ;) и после ще си избера най-подходящия за мене :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо май не мислиш с главата ? дъно за 200 лв ти ..... ми рам памет ми хард и др. къде са ? Няма игра която да се опъне я перни battlefield 4 или crysis 3 на мах да видим ? 

Май ти пребърза със заключенията ! Интела, който ти си дал е на по-ниска честота и с по-малко CISK, при положение, че отпада видео карта бюджета си остава същият и при това вграденото видео по-горна серия от избранта. Ако изберем твоята конфугурация, играта няма да забива от видеото, а от процесора. Тъй, че първо разгледай и после коментирай ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май ти пребърза със заключенията ! Интела, който ти си дал е на по-ниска честота и с по-малко CISK, при положение, че отпада видео карта бюджета си остава същият и при това вграденото видео по-горна серия от избранта. Ако изберем твоята конфугурация, играта няма да забива от видеото, а от процесора. Тъй, че първо разгледай и после коментирай ;)

Не се гледат само честотите : ) и аз какво да направя като бюджета е малък ,а при тебе въобще няма да бачка компа,защото няма рам памет твърд диск и захранване,и как може да дадеш дънно за 200 лв при такъв бюджет.Видеото р7-260х vs вграденото видео на амд амд-то се губи и то бая така ,че  ;) .Процесора на амд не е баш 4 ядрен или 6 защото е разделен на модули се едно е 2-4 ядрен а пък интела има hyper-thrending и 1 ядро все едно изпълнява работата на 2 :) има още много какво да ти говоря но имам работа :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако изберем твоята конфугурация, играта няма да забива от видеото, а от процесора.

Просто нямам какво да кажа. :D :D :D :D :D Иначе - така се получи супер: GB 78LMT-USB3AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+4GB DDR3 1600 GEIL /BULK1.5T SG  SATA 6G 64M 7200SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OCCM K350 W/600W PSUОбща стойност - 834.45 лв. с ДДСКоличка.Ако 634 лв. са ти много, може да вземеш 1 ТБ хард:1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARRОбща стойност - 107.37 лв. с ДДСРедакция: Сега виждам, че даже колегата I'м no† أnŁ٥vۼ е успял да събере всичко в 811 лв. Взимай неговото предложение и ще останеш доволен! :)Редакция2: Оп, не съм видял кутията/захранването. По-добре е CM K350 за 3 лв повече :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се гледат само честотите : ) и аз какво да направя като бюджета е малък ,а при тебе въобще няма да бачка компа,защото няма рам памет твърд диск и захранване,и как може да дадеш дънно за 200 лв при такъв бюджет.Видеото р7-260х vs вграденото видео на амд амд-то се губи и то бая така ,че  ;) .Процесора на амд не е баш 4 ядрен или 6 защото е разделен на модули се едно е 2-4 ядрен а пък интела има hyper-thrending и 1 ядро все едно изпълнява работата на 2 :) има още много какво да ти говоря но имам работа :)

Така предлагам му алтернатива която е да замени своя процесор и дъно, а всичко останало да си остане както си му е. Това, че не си ме разбрал е друг въпрос. Другото което виж първо спецификацията (много добре) на процесора :ядра, тактова честота, броя на инструкцийте за операции, видео рамта, честота на видео рамта, видео процесора, и после ми говори дали няма да тръгнат игрите. Пък и с видеото което той е избрал пак не могат да вървят игрите на максимум. А относно цената на дъното, парво се поразгледай, защо цената му е таква и помисли по-обстойно, и чак тогава ми кажи нещо смислено вместо да се гавриш със себе си ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така предлагам му алтернатива която е да замени своя процесор и дъно, а всичко останало да си остане както си му е. Това, че не си ме разбрал е друг въпрос. Другото което виж първо спецификацията (много добре) на процесора :ядра, тактова честота, броя на инструкцийте за операции, видео рамта, честота на видео рамта, видео процесора, и после ми говори дали няма да тръгнат игрите. Пък и с видеото което той е избрал пак не могат да вървят игрите на максимум. А относно цената на дъното, парво се поразгледай, защо цената му е таква и помисли по-обстойно, и чак тогава ми кажи нещо смислено вместо да се гавриш със себе си ;)

Става дума, че ако FX-6300 и някое дъно от предложените дотук, се заместят с тези дъно и процесор, които си предложил, конфигурацията ще надхвърли 800 лв, а не, че по принцип не са (по-)добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става дума, че тези дъно и процесор, които си предложил, няма да се съберат в 800 лв, а не, че по принцип не са (по-)добри.

Напротив ! Буджета на момчето е макс 800 лв.Дъно - 191 лв.

Процесор & видео - 268 лв.

Рам - 63 лв.

Кутия със захранвамето - 116 лв.

Твърд диск - 107 лв.

Общо -   745 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив ! Буджета на момчето е макс 800 лв.Дъно - 191 лв.Процесор & видео - 268 лв.Рам - 63 лв.Кутия със захранвамето - 116 лв.Твърд диск - 107 лв. Общо -   745 лв.

Извинявам се. Съвсем забравих, че ти предлагаш вградено видео. А не знам защо го предлагаш, щом бюджета стига за 6300+R7 260X.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GamePlayer, конфигурацията е чудесна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така предлагам му алтернатива която е да замени своя процесор и дъно, а всичко останало да си остане както си му е. Това, че не си ме разбрал е друг въпрос. Другото което виж първо спецификацията (много добре) на процесора :

ядра, тактова честота, броя на инструкцийте за операции, видео рамта, честота на видео рамта, видео процесора, и после ми говори дали няма да тръгнат игрите. Пък и с видеото което той е избрал пак не могат да вървят игрите на максимум. А относно цената на дъното, парво се поразгледай, защо цената му е таква и помисли по-обстойно, и чак тогава ми кажи нещо смислено вместо да се гавриш със себе си ;)

Слушай ме сега ще ти го кажа просто.Не се гледа само тактовата честота пак ти казвам,като ти сложа crysis 3 на висока резолюция и на мах 4 ядра не ги виждам,да не говорим за вграденото видео .... .Целта на APU чиповете е като имаш малък бюджет - 500 лв да се сложи да караш с вграденото видео а не да слагаш отделно,защото така се губи смисъла за APU и за тези пари (+20 лв ) се взима 8 ядрен.i5-4440 vs а10-6800к :

[*]The microprocessor is 29% faster in single-threaded tasks.

[*]Multi-threaded performance of the Intel i5-4440 is better.

[*]In memory-intensive programs, the Intel Core i5-4440 is 21% faster.

[*]Graphics performance of this CPU is higher.

[*]The Core i5-4440 includes AVX2 instructions, that appeared in modern microprocessors not too far ago. Even though these extensions are not broadly used by applications yet, their support should improve in future apps.

[*]Power consumption of the processor is lower.

интела е на 3,1 гхз а макс турбо 3,3 

а амд-то 4,1 макс турбо 4,4  и интела бие ??? 

Дъното е хубаво,но няма смисъл в такъв бюджет за 117 лв се взима ASUS F2A55 /FM2 което ще ти свърши работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слушай ме сега ще ти го кажа просто.Не се гледа само тактовата честота пак ти казвам,като ти сложа crysis 3 на висока резолюция и на мах 4 ядра не ги виждам.Целта на APU чиповете е като имаш малък бюджет - 500 лв да се сложи да караш с вграденото видео а не да слагаш отделно,защото така се губи смисъла за APU и за тези пари (+20 лв ) се взима 8 ядрен.i5-4440 vs а10-6800к :

[*]The microprocessor is 29% faster in single-threaded tasks.

[*]Multi-threaded performance of the Intel i5-4440 is better.

[*]In memory-intensive programs, the Intel Core i5-4440 is 21% faster.

[*]Graphics performance of this CPU is higher.

[*]The Core i5-4440 includes AVX2 instructions, that appeared in modern microprocessors not too far ago. Even though these extensions are not broadly used by applications yet, their support should improve in future apps.

[*]Power consumption of the processor is lower.

интела е на 3,1 гхз а макс турбо 3,3 

а амд-то 4,1 макс турбо 4,4  и интела бие ??? 

Дъното е хубаво,но няма смисъл в такъв бюджет за 117 лв се взима ASUS F2A55 /FM2 което ще ти свърши работа

Така мойто момче процесора ти е 350 лв, дъното което ще е подходящо за този процесор ще е от 150 лв. на горе, кажи ми тогава останалите компоненти от дядо коледа ли да ги очаква ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GamePlayer, конфигурацията е чудесна.

Благодаря :) но въпроса ми е само за захранването да не е някакво китайско защото 1 фр ми каза че в китайските е пишело например 600 W а е било например 250-300 W 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването не е китайско и е сравнително качествено. Няма да има проблеми да захрани системата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така мойто момче процесора ти е 350 лв, дъното което ще е подходящо за този процесор ще е от 150 лв. на горе, кажи ми тогава останалите компоненти от дядо коледа ли да ги очаква ?

Със цените от жараката може да е така, но в ник3ма където обслужването е по добро и цените по ниски без проблем може да се метне тоя и5. И по добре спрете да пишете защотото ставате смешен. напомняте ми на тоя андрейчо дето прай клипчета на жара и си мисли че разбира от конфигураций

П.П Ето ви моето предложение с и5 като за начало ще карате с него и вграденото му видео и пак ще можете да играете battlefield 4 а по нататък ще си добавите видеокарта

GB H81M-D2V / 1150 I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE 1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA 4GB DDR3 1600 GEIL /BULK х2 Обща стойност - 800.38 лв. с ДДС цък

Имаме 2 платки по 4 гигабайта рам за двуканален режим при който вграденото видео ще работи по добре, 1 терабайт хард, Кутия с usb3 и опций за cable managment както и отделно качествено захранване от фортон с голяма ефективност и сертификат silver, и най накрая но не на последно място четириядрения процесор от интел серия и5 от новото поколение хасуел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със цените от жараката може да е така, но в ник3ма където обслужването е по добро и цените по ниски без проблем може да се метне тоя и5. И по добре спрете да пишете защотото ставате смешен. напомняте ми на тоя андрейчо дето прай клипчета на жара и си мисли че разбира от конфигураций

П.П Ето ви моето предложение с и5 като за начало ще карате с него и вграденото му видео и пак ще можете да играете battlefield 4 а по нататък ще си добавите видеокарта

GB H81M-D2V / 1150

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK х2

Обща стойност - 800.38 лв. с ДДС цък

Имаме 2 платки по 4 гигабайта рам за двуканален режим при който вграденото видео ще работи по добре, 1 терабайт хард, Кутия с usb3 и опций за cable managment както и отделно качествено захранване от фортон с голяма ефективност и сертификат silver, и най накрая но не на последно място четириядрения процесор от интел серия и5 от новото поколение хасуел

Твоята конфигурация също е с вградената видео карта. За това му предложих AMD A10 6800k, защото при цъкане на  Battlefield 3 резултатите са :

intel - ~22fps (с интегрираното видео)

amd - ~31fps (с интегрираното видео)

Резултатите са взети спрямо гейминга на един и същи левел.

Ето я моята примерна конфигурация, за да няма вече спорове :

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK          X 2

A10-6800К X4/4.1GHZ/FM2/BOX

GB GA-F2A85X-UP4 FM2

CM K280 W/ELITE 500W

Обща стойност: 786.92 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоята конфигурация също е с вградената видео карта. За това му предложих AMD A10 6800k, защото при цъкане на  Battlefield 3 резултатите са :

GB GA-F2A85X-UP4 FM2

CM K280 W/ELITE 500W

Да благодаря за одговорите но аз предпочитам да има оделен процесор и  видео памет :) защото аз мисля че така ще е по добре вие казвате че на бф3 фпс с вградено видео е 33 а аз гледах в йоутубе с амд фх-6300 + HD7790 1 ГБ с 40+ фпс :) 

Да благодаря за отговорите но аз предпочитам да има оделен процесор и  видео памет :) защото аз мисля че така ще е по добре вие казвате че на бф3 фпс с вградено видео е 33 а аз гледах в йоутубе с амд фх-6300 + HD7790 1 ГБ с 40+ фпс :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB GA-F2A85X-UP4 FM2

CM K280 W/ELITE 500W

Публикувано изображение

Упоменал съм ,че процесора е с вградено видео и фреймовете които даваш не са верни.

34-40 кадъра по време на снимане, пък да не говорим ако се изключи фрапсна. Апък ако се мине на по ниска резолюция кадрите ще се вдигнат до 60 при 800х600 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мс тая видео карта нали е по добра от моята ? обаче захранването е 450 вата или рамта е с 1333 гхз  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мс тая видео карта нали е по добра от моята ? обаче захранването е 450 вата или рамта е с 1333 гхз  :)

Картата е по-добра, захранването е достатъчно като мощност за такъв тип система.

За рамта няма да почувстваш никаква разлика тази е на 1333Мхз модела се произвежда в 3 вариянта с тайминги 7,8 и 9,като най-вероятно този гейл ще е на 9-ки ,а разлика с  а-дата на 1600Мхз и 11-ки тайминги няма да осетиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от BG_Mitko
      Здравейте  решил съм да си зглобя конфигурация до 850 лв но немога да намеря това което търся за тези пари затова направих 1 по-скъпа и съм решил да продам старият си компютър неговите параметри са 
      Процесор: AMD Athlon II x2 2.90 GHz
      Видео Карта : Nvidia nforce 6100-430 вградена
      Хард диск : знам само че е 1 TB 
      Дъна платка: Gigabyte NV-MCP61-6A61KG0AC-00
      Захранване: Dandy CDL-400W
      Рам: 2GB x2  A-Data 
      Друго незнам искам му 200лв Според вас ще мога ли да ги взема тези пари от него и каде мога да го дам.

Новата конфигурация: http://nikem-bg.net/cart/46717p1r49162p1r2061p1r50191p1r44626p1r49920p1r50034p1rf.html

Нещо трябва ли да се смени и ако трябва какво ще е то.

Какво искам да ми кара? Ами предимно игри като: Call of Duty,GTA 5,Cabelas Big Game Hunter,Test Drive,Assassins Creed,Cricys 3 и още други подобни тежки игри пбщо взето.
    • от CyberKing
      Ако може да ми помогнете с конфигурация за игри. Обаче трябва да има следните неща: *8 рам
      *мощен процесор (intel core i7)
      *мощна видео карта.
      Бюджет 1000-1200-1300 - максимум 1500 лева.
      Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.