Премини към съдържанието
flowerian

Ще ми тръгнат ли игри на тази машина?

Препоръчан отговор

Здравейте на всички които четат този форум! Имам един въпрос. Смятам да купувам нов лаптоп със следните характеристики:

Intel Pentium Dual Core B960 2.2 GHz

4 Gb RAM

Video AMD RADEON HD 7610M 1 GB

Горещо ме интересува дали на такава машина може да се играят игри като Assassins Creed първата част, Mass effect 1-2, CoD MW 1-3 - проверих ги в един сайт на тази машина дали ще тръгват, обаче сайта ми дава уклончив отговор. Не се интересувам от детайли в графиката на игрите , но ме интересува с колко кадра в секунда ще мога да я играя ? Ще може ли да се играе на около 30-40 кад/сек? Интересува ме дали ще засича. За другите игри които проверих ми върши страхотна работа, а да не забравя да спомена че съм с ограничен бюджет и ми трябва за домашни зверства.

Благодаря ви предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ти трябва за "домашни зверства", защо не се насочиш към настолна машина ? За един и същ бюджет ще бъде по-производителна от лаптоп. И какъв е бюджета ? Този, който си цитирал, а и повечето лаптопи не са особено подходящи за игри.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

по-добре си пусни тема в съответния раздел заедно с бюджета, с който разполагаш и за какво ще ползваш лаптопа и все ще се намери някой добър човечец да ти препоръча нещо свястно.

Редактирано от ScD (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора иска да си купи  лаптоп и  да го използва пълноценно като ..... настолна машина . Преди време бях писал тук една тема за правилата при използване на лаптоп в домашни условия и на работното място .

Първото правило е никога да не се третира лаптопа като настолна машина , поради особеността на конструктивното изпълнение . Самите машини от вида "Преносима компютърна система " са създадени не с идеята да са конзоли за игри , а да бъдат независими от захранване при пренасяне, да е възможна работа без кабели за по няколко часа и толкова . Това че сега лаптопите ги оборудват с всевъзможни мощни карти , процесори и  N количество рам , е просто отговор на желанието на маса народ да си има мощна машина за всичко но не стационарна . Това добре , но каквото и да се прави , това си остава кутия дълбока 1-2 см. и все още не е открито революционното средство за  отлично охлаждане на чиповете монтирани на дъното на тези машини . Това е великия проблем на лаптопите - температурите . Толкова по това .

Нека автора да си използва  машинката(ако я купи )  както си желае , нека си играе въпросните игри ( да , ще вървят на неговата конфигурация ) ,но да си има едно на ум , защото и тук във този форум има безброй случай на лаптопи който са станали от работещи системи просто кутии с дисплей , поради факта че са третирани като настолни машини .

Както се казва , не всичко е в мощни процесори , видеочипове и много рам .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да разочаровам автора, но нека преосмисли дали е подходящо преносима машина да бъде ползвана като настолна. Идеята игри не е подходяща в този бюджет, не казвам че няма да вървят, но така би си спестил бъдещи проблеми, излишни разкарвания по сервизи, от там пари, нерви и т.н.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да разочаровам автора, но нека преосмисли дали е подходящо преносима машина да бъде ползвана като настолна. Идеята игри не е подходяща в този бюджет, не казвам че няма да вървят, но така би си спестил бъдещи проблеми, излишни разкарвания по сервизи, от там пари, нерви и т.н.

То почнеш ли да разкарваш един лаптоп по сервизи, по-добре си купи нов. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То почнеш ли да разкарваш един лаптоп по сервизи, по-добре си купи нов. ;)

Като прочетох поста ти , се стих за един познат , който казваше за лаптопите следното  с уникални изрази ( но верни ) " Тръгне ли по сервизи един лаптоп , е като бременна жена -ходи , ходи и  рано или късно се окотва "  :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ти трябва за "домашни зверства", защо не се насочиш към настолна машина ? За един и същ бюджет ще бъде по-производителна от лаптоп. И какъв е бюджета ? Този, който си цитирал, а и повечето лаптопи не са особено подходящи за игри.

Благодаря за отговора преди всичко. Обаче има един проблем - намирам се в чужбина и често пътувам . В България си имам 6-ядрена настолна машина с достатъчно рам памет и добра видео, и за това искам да е нещо преносимо за да може където и да отида да мога да зверствам.

Аз самият разбирам че на лаптоп не могат да се играят игри пълноценно, като на настолна машина. Обаче обстоятелствата ме принуждават да взема лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора преди всичко. Обаче има един проблем - намирам се в чужбина и често пътувам . В България си имам 6-ядрена настолна машина с достатъчно рам памет и добра видео, и за това искам да е нещо преносимо за да може където и да отида да мога да зверствам.

Аз самият разбирам че на лаптоп не могат да се играят игри пълноценно, като на настолна машина. Обаче обстоятелствата ме принуждават да взема лаптоп.

Ами тогава нямаш избор щом ти трябва преносима машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички които четат този форум! Имам един въпрос. Смятам да купувам нов лаптоп със следните характеристики:

Intel Pentium Dual Core B960 2.2 GHz

4 Gb RAM

Video AMD RADEON HD 7610M 1 GB

Горещо ме интересува дали на такава машина може да се играят игри като Assassins Creed първата част, Mass effect 1-2, CoD MW 1-3 - проверих ги в един сайт на тази машина дали ще тръгват, обаче сайта ми дава уклончив отговор. Не се интересувам от детайли в графиката на игрите , но ме интересува с колко кадра в секунда ще мога да я играя ? Ще може ли да се играе на около 30-40 кад/сек? Интересува ме дали ще засича. За другите игри които проверих ми върши страхотна работа, а да не забравя да спомена че съм с ограничен бюджет и ми трябва за домашни зверства.

Благодаря ви предварително

Както вече казаха колегите, първо кажи какъв е бюджета. Думата "ограничен" за един, означава едни пари, за друг означава много по-големи. С такава конфигурация си на границата между моженето и не моженето. http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-7610M.70566.0.html - На този линк ще получиш отговор за възможностите на видеото по отношение на някой от посочените от теб игри. http://www.youtube.com/watch?v=rdx3LWerxmE - На този линк ще видиш, че Assassin 3, да  прави много повече от 29fps, посочени в предния сайт и то на високи настройки, но с процесор с истински 4ри ядра . В Тубата има и много други примери за тези игри и конфигурации с карта 7610M. Отговора е изцяло в парите.А фразите "ограничен бюджет" и "домашни зверства" , хич не си подхождат. Обаче ако наистина разполагаш с не особено много средства за закупуване на лаптоп, а имаш енергия в излишък, по-добре хващай боксовата круша.

Редактирано от keba (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственото зверство ще е върху съдбата на лаптопа.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както вече казаха колегите, първо кажи какъв е бюджета. Думата "ограничен" за един, означава едни пари, за друг означава много по-големи. С такава конфигурация си на границата между моженето и не моженето. http://www.notebookcheck.net/AMD-Radeon-HD-7610M.70566.0.html - На този линк ще получиш отговор за възможностите на видеото по отношение на някой от посочените от теб игри. http://www.youtube.com/watch?v=rdx3LWerxmE - На този линк ще видиш, че Assassin 3, да  прави много повече от 29fps, посочени в предния сайт и то на високи настройки, но с процесор с истински 4ри ядра . В Тубата има и много други примери за тези игри и конфигурации с карта 7610M. Отговора е изцяло в парите.А фразите "ограничен бюджет" и "домашни зверства" , хич не си подхождат. Обаче ако наистина разполагаш с не особено много средства за закупуване на лаптоп, а имаш енергия в излишък, по-добре хващай боксовата круша.

Бюджета ми е около 500 $. С толкова пари разполагам свободни в момента

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислех , че ще ме зарадваш с едни 700 $, за да мислим по въпроса за повишаване на производителността, обаче за 700лв. повече от това, което си измислил едва ли може да се направи, освен ако не изпадне отнякъде втора употреба. Ако говорим за зверства на мобилна платформа  http://www.pcstore.bg/bg/laptop-hp-probook-450-h6q19ea.html Този HP Pro Book повече подхожда, но ти е доста над възможностите . http://www.emag.bg/laptop-hp-probook-4540s-s-procesor-intel-174-core-small-sup-tm-sup-small-i3-3110m-2-40ghz-ivy-bridge-4gb-500gb-amd-radeon-hd-7650m-1-gb-linux-metallic-grey-chanta-za-laptop-h5j57ea/pd/EHBNNBBBM/ - Този HP ProBook 4540s е на по приемлива за теб цена и така като гледам в игрите ще имаш около 20% по-голяма производителност. Ето ти сравнения на видеокартите - http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=912&gid2=910&compare=radeon-hd-7610m-vs-radeon-hd-7650m и съответно на процесорите - http://www.game-debate.com/cpu/index.php?pid=1021&pid2=953&compare=core-i3-3110m-2-4ghz-vs-pentium-dual-core-b960-2-2ghz . Този Dell също е вариант до 1000лв. - http://ardes.bg/laptop/Dell+Inspiron+3521-49850 . 

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html - На този сайт пък можеш да намериш разликите в производителността на 7610m и 7650m тествани в игри, някой са точно тези, които търсиш.

Както виждаш всичко опира до пари. Аз лично не бих дал 700лв. за лаптоп с двуядрен процесор, В интерес на истината има хубави лаптопи с двуядрени процесори и мощни видеокарти , но и парите съм хубави и няма смисъл да се размечтаваме чак толкова. Ако по-реалистично гледаме на нещата, сега е месеца на промоциите, особено в този сектор и особено на запад, така че при желание би могъл да се оглеждаш за нещо на приемлива за теб цена и добри параметри. Успех!

Редактирано от keba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислех , че ще ме зарадваш с едни 700 $, за да мислим по въпроса за повишаване на производителността, обаче за 700лв. повече от това, което си измислил едва ли може да се направи, освен ако не изпадне отнякъде втора употреба. Ако говорим за зверства на мобилна платформа  http://www.pcstore.bg/bg/laptop-hp-probook-450-h6q19ea.html Този HP Pro Book повече подхожда, но ти е доста над възможностите . http://www.emag.bg/laptop-hp-probook-4540s-s-procesor-intel-174-core-small-sup-tm-sup-small-i3-3110m-2-40ghz-ivy-bridge-4gb-500gb-amd-radeon-hd-7650m-1-gb-linux-metallic-grey-chanta-za-laptop-h5j57ea/pd/EHBNNBBBM/ - Този HP ProBook 4540s е на по приемлива за теб цена и така като гледам в игрите ще имаш около 20% по-голяма производителност. Ето ти сравнения на видеокартите - http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=912&gid2=910&compare=radeon-hd-7610m-vs-radeon-hd-7650m и съответно на процесорите - http://www.game-debate.com/cpu/index.php?pid=1021&pid2=953&compare=core-i3-3110m-2-4ghz-vs-pentium-dual-core-b960-2-2ghz . Този Dell също е вариант до 1000лв. - http://ardes.bg/laptop/Dell+Inspiron+3521-49850 . 

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html - На този сайт пък можеш да намериш разликите в производителността на 7610m и 7650m тествани в игри, някой са точно тези, които търсиш.

Както виждаш всичко опира до пари. Аз лично не бих дал 700лв. за лаптоп с двуядрен процесор, В интерес на истината има хубави лаптопи с двуядрени процесори и мощни видеокарти , но и парите съм хубави и няма смисъл да се размечтаваме чак толкова. Ако по-реалистично гледаме на нещата, сега е месеца на промоциите, особено в този сектор и особено на запад, така че при желание би могъл да се оглеждаш за нещо на приемлива за теб цена и добри параметри. Успех!

Наистина благодаря за отделеното време, прекарано в писане и търсене на инфо по темата която пуснах. Аз май наистина ще трябва да помисля добре над всичките коментари пуснати досега и може да се случи така че да се наложи да взема за същите пари настолна машина. Идеята е че искам да мога да играя по старите игри, които вече по компютърните зали ги няма инсталнати - като първата Assassins creed, например, на която аз съм горещ почитател, донякъде заради историческата обосновка, а и все пак да не забравяме възможностите, които предлага геймплея. Може би ще тр да почакам докато събера малко повече пари за по силна машина. Ще го помисля още достатъчно дълго време, за да е възможно най правилното взето решение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина благодаря за отделеното време, прекарано в писане и търсене на инфо по темата която пуснах. А

Благодаря и аз за това , че оцени положително труда ни (моя и на колегите), защото нещата с търсенето и намирането са трудоемки и е въпрос и на желание и на време и на шанс да откриеш това което търсиш , за да може да си полезен на конкретно запитване, а някои считат, че едва ли не сме длъжни да им поднесем отговора на тепсия и то колкото се може по-бързо , за да не ставаме на кълбета  :D , а накрая и едно благодаря няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря и аз за това , че оцени положително труда ни (моя и на колегите), защото нещата с търсенето и намирането са трудоемки и е въпрос и на желание и на време и на шанс да откриеш това което търсиш , за да може да си полезен на конкретно запитване, а някои считат, че едва ли не сме длъжни да им поднесем отговора на тепсия и то колкото се може по-бързо , за да не ставаме на кълбета  :D , а накрая и едно благодаря няма.

Няма нужда от благодарности.  В днешно време никой не е длъжен на никого. Особено на чужд човек, когото дори и не си виждал. А това, че отделихте всички от вашето време, което можехте да прекарате с любимите си хора, например, за да отговорите на този въпрос, който зададох, няма как да не го оценя положително.

По повод въпроса вече - май наложително ще трябва да се насоча към настолна машина и монитор, колкото и да не е удобно това в моето положение. При мен проблема е само че при факта че съм в чужбина възможността да се наложи да замина е далеч по голяма от това ако бях в България. Но при положение че може да се наложи на всеки три месеца да влагам пари в купуване на нов лаптоп заради прегряване и разтапяне, прокрадващата се мисъл за настолна машина започва безпрепятствано да минава през бариерите на съзнанието ми . Но аз ще изчакам в такъв случай празниците да минат за да мога да отделя пари и за монитор и други неща. А вече настолни машини за същите пари като за лаптопа намирам с характеристики , които изключват възможността от задаване на глупави въпроси и губене на времето на други хора също. Още веднъж благодаря за всичко написано и отделеното време. Съветите ви ми бяха наистина от помощ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.