Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

cooperworks

Препоръки за конфигурация до 1200 лева

Препоръчан отговор

Здрасти,

моля за вашата помощ като неспециалист в избора на конфигурация.

Предстои ми замяна на настолна машина, която се използва в домашен офис (повече текстообработка, но и доста Photoshop и мултимедийни приложения) и естествено изпълнява ролята на универсален домашен компютър - музика, филми, интернет и т.н. Идеята ми е наследникът да е нещо солидно и надеждно, което може да изкара повечко години - евентуално със смяна на процесор или ъпгрейд на други ключови компоненти на определен по-късен етап, за което трябва да се предвиди потенциал в конфигурацията . Не предвиждам процедури като овърклок и други подобни, нито претоварване с тежки игри.

Като лаик в областта бих определил основните си приоритети като дъно, процесор (доволен съм от Intel и чувам добри неща за новите Haswell) и захранване. Хубаво би било конфигурацията да бъде максимално безшумна (вероятно хубава кутия?). Разполагам с голям външен диск за съхранение на обемисти файлове, така че не държа на големи вградени капацитети - за сметка на това бих могъл да инвестирам в допълнителен SSD за повече бързина.

Планирал съм разход от 1200 лева с ДДС за конфигурация без периферия. Очаквам вашите съвети и препоръки и съм насреща за евентуални уточнения. Благодаря предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ли не разбрах или не е писано за монитора? Трябва ли да включва и монитор? С какъв разполагате? Този от стария ли ще се използва? Ами стария добър приятел с какъв монитор ще бъде ако решите проблема чрез неговия? Моля да отговорите на тези въпроси! :-)

Също така няма да е лошо да се каже точно какви игри ще играете(по имена или жанр). Ако не са някакви кой знае какви; примерно от типа на МУ Онлайн,Кантър Страйк 1.6 и така нататък то вградената графика в Хасуел ще е достатъчна и ще вложим парите вместо видео карта в по добри компоненти(+ Silent кутия) като цяло с допълнителен охладител за процесора за тишина при натоварване.

ПП: Въпросът който е за монитора важи и за периферията!

Тоест предполагам че старата машина ще се използва като цяло?

ПП 2: 

Настолна конфигурация до 1700 лв без ДДС - според тази тема от 7 февруари 2013г. досега трябваше да сте си пенсионирали домашния компютър?? Какво стана?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ терминатор

Благодаря за въпросите. Може би аз съм се изразил неточно - става дума за конфигурация без монитор. Старият мисля е достатъчно добър (Eizo S1931) и да чукам на дърво се надявам да ми служи още :) Що се отнася до игрите, те определено са много назад в приоритетите и интересите ми - до степен такава, че не мога да назова нито заглавия, нито жанрове, ако ме разбирате :) Така че наистина бих бил любопитен да чуя в какво биха могли да се пренасочат средства...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажете какво е станало по темата ви за конфигурация за 1700 лв ? Отпреди 10 месеца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ терминатор

Благодаря за въпросите. Може би аз съм се изразил неточно - става дума за конфигурация без монитор. Старият мисля е достатъчно добър (Eizo S1931) и да чукам на дърво се надявам да ми служи още :) Що се отнася до игрите, те определено са много назад в приоритетите и интересите ми - до степен такава, че не мога да назова нито заглавия, нито жанрове, ако ме разбирате :) Така че наистина бих бил любопитен да чуя в какво биха могли да се пренасочат средства...

Благодаря за отговора! А сега да ви попитам друг: Няма ли според вас да бъде по добре ако си закупите някой Full HD защото може да се вмъкне.? Този 19 инчов 1280x1024 срещу Full HD е демоде.

Я кажете какво е станало по темата ви за конфигурация за 1700 лв ? Отпреди 10 месеца.

Не забравяйте да отговорите и на този въпрос!

:offtopic_s:

Какво стана авторе? Къде изчезна? Въпросите са лесни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На въпроса за конфигурацията отпреди 10 месеца - просто не се случи... Тогава имаше съвет да изчакам Haswell процесорите и аз така и направих... За съжаление и бюджетът сега е малко по-ограничен.

Що се отнася до монитора - той също подлежи на подмяна, но няма да е точно на този етап. Пак по бюджетни съображения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
techmaniac

като я няма тая карта да я замени с друга дето я има пак в тоя ценови клас или по евтина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако игрите са ви на последно място тогава вместо карта може да се вземе това:

Дъното разполага с 4 слота за памет ако има недостиг в бъдеще. Описал съм по долУ срещу частите.

ASROCK B85M PRO4 /BULK/, B85, DDR III 1600/1333/1066, VGA, DVI, HDMI, SATA III, USB 3.0, GLAN, LGA1150

INTEL CORE i5-4440, 3.10GHz, 6MB, BOX, LGA1150

COOLER MASTER Hyper T4, QUAD HEAT PIPES, s.ALL CPU, 600-1800rpm - за да намали шума. Ще се включи при около 30 % натоварване на процесора
ADATA 2 x 4GB DDR III 1600G XPG v1.0 - ССД -то ще заеме с Magic-a 4ГБ но 4ГБ ще са достатъчни в момента.
SAMSUNG 250GB 2.5" Solid State Drive(SSD) 840 Evo /SSD/, SATA - бърз и без конкурент. С Magic Toolа ще бъде още по бърз. Това е софтуер за ускорение на ССД то от частника му!
FORTRON RAIDER 550 SILVER, 550W - тихо и добро за парите си и сертифицирано за хасуел.
FRACTAL DESIGN Define Mini Black, w/o PSU - шумоизолираща с два тихи 120см вентилатора с фан контролер кутия.

Междинна сума: 972,00 лв.

ДДС (20%): 194,40 лв.

Крайна цена: 1166,40 лв. = 34-35 лв. за доставка остават.

Както казах това е напълно достатъчно система(с HD 4600 в процесора) ако игрите са ви в най заден план.
В бъдеще се добавя една R9 280X или GTX 770 и машината лети в игри но с 1920x1080(Full HD) монитор. С този 19 инчов и HD 4600 някои игри ще могат се играят на средни настройки който не са от тежката категория като метро ласт найт.!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ терминатор

Много благодаря за подробните съвети и напътствия. Само че съм доста бос и ще ми трябва известно време да ги разбера и осмисля...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ терминатор

Много благодаря за подробните съвети и напътствия. Само че съм доста бос и ще ми трябва известно време да ги разбера и осмисля...

Няма проблеми! Радвам се че сте прочел всичко! Това че в момента написаното не ви говори много не означава че в бъдеще ще бъде същото. Преди около година и аз бях на вашето дередже но се заех активно да следя темите за конфигурации и онлайн шоповете и така мисля че доста работи понаучих и от известно време предлагам машини и коментирам по форума :-)

По точно нищо сложно няма в описанието ми :-). А просто сглобявате и получавате тиха машина(сглобяването е безплатно в посочения магазин от мен. За целта им кажете след като ви се обадят за да потвърдят поръчката ако поръчате това предложение разбира се). А това за ССД-то то си има предназначен софтуер от самсунг за тази цел. И с този софтуер с един или няколко клика (четейки в инструкциите) ви предоставя по голяма бързина в Rapid Mode. - http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/us/html/about/SSD840EVO.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Според мен освен от видеокарта може да се спести и от обема на SSD-то щом е само за работа и мултимедия машината.

Безвентилаторно захранване демек напълно безшумно, приличен охладител и кутия с добри перки иначе и N300 върши работа.

Разбира се може да се вземе нещо с уплътнения ама ефекта има и негативни последици.

Дъното е качествено и с най-доброто вградено аудио на пазара (предполагам нямаш пари за отделна карта нито читави колони?).

Процесора е най-якия I5 та понеже там както и с захранването и дъното не съм пестил се наложи по-малкото SSD.

Все пак в момента колко място ти е запълнено с инсталирания софтуер на Ц-то?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак в момента колко място ти е запълнено с инсталирания софтуер на Ц-то?

Честно казано, не знам. Ще трябва да се допитам и ще дам отговор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

6 GB в Program files и още 31 GB в Windows 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид общо колко е запълнено от Ц-то. Очевидно обаче 64GB SSD ти е напълно достатъчно за ОС а голям склад си имаш.

На мен например ми е заето под 15GB и би ми свършило работа дори и за основен ако не свалях постоянно БР-ки. Някой ден ще взема 256GB само да им паднат още цените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 224.88 лв. с ДДС

По-добре ще е ,да се сложи PSU CM B700W,защото има повече защити а коефициента на ефективност е един и същ и ще стане 1 241.30 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид общо колко е запълнено от Ц-то. Очевидно обаче 64GB SSD ти е напълно достатъчно за ОС а голям склад си имаш.

На мен например ми е заето под 15GB и би ми свършило работа дори и за основен ако не свалях постоянно БР-ки. Някой ден ще взема 256GB само да им паднат още цените.

Ти да не използваш Win 95? И въобще за какво си ползваш компа - да влизаш в Калдата? :D

Как така се допитваш? Компютъра ти ли го ползваш или друг?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти да не използваш Win 95? 

Само Win 95 ли заема толкова малко колега ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само Win 95 ли заема толкова малко колега ? :)

Той всъщност заема доста по-малко, но все се надявах и нещо друго да има инсталирано. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти да не използваш Win 95? И въобще за какво си ползваш компа - да влизаш в Калдата? :D

7 Home Premium 32 бит. Хората масово ползват 64 бит. та е нормално да има разлика с няколко GB.

Антивирусна, архиватор, плеар, чистачка, браузър, торент клиент, четец за книги и няколко програми за редакция на субтитри.

Драйвери, флаша и блокер за реклами общо взето стандартните неща. Не ползвам Скайп и от тоя род ама едва ли заемат толкова място... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ naruto

Общо 46 GB, oбаче ми се струва, че има и твърде много неща, които спокойно биха могли да се съхраняват и някъде другаде...

@ XECUTIONER

За допитването - някъде по-нагоре споменах, че съм бос по темата. Истината е, че съм много бос и чак впоследствие разбрах какво точно ме пита naruto и къде мога да го проверя ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7 Home Premium 32 бит. Хората масово ползват 64 бит. та е нормално да има разлика с няколко GB.Антивирусна, архиватор, плеар, чистачка, браузър, торент клиент, четец за книги и няколко програми за редакция на субтитри.Драйвери, флаша и блокер за реклами общо взето стандартните неща. Не ползвам Скайп и от тоя род ама едва ли заемат толкова място... ;)

Ясно ;) 

@ XECUTIONER За допитването - някъде по-нагоре споменах, че съм бос по темата. Истината е, че съм много бос и чак впоследствие разбрах какво точно ме пита naruto и къде мога да го проверя ;)

Ето това ти е напълно достатъчно: FD DEFINE ARC MINI BLACK Corsair 430W Builder Series CX V2 430W GB B85M-D3H /1150 I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 2X4G DDR3 1600 A-DATA SSD Corsair Force LS CSSDF60GBLS 60GB SATA3 CM HYPER 212 EVO SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OC  Обща стойност - 1 200.04 лв. с ДДС За да няма неясноти ще разясня: захранването е напълно достатъчно и безшумно! Разлика м/у 4570 и 4670 няма да усетиш. С видеокартата ще подкараш всички нови заглавия без проблем дори да смениш монитора! Допълнителният охладител през повечето време няма да надвиши 20dBA, тоест е абсолютно безшумен! Без записвачка! Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.