Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здрасти,

моля за вашата помощ като неспециалист в избора на конфигурация.

Предстои ми замяна на настолна машина, която се използва в домашен офис (повече текстообработка, но и доста Photoshop и мултимедийни приложения) и естествено изпълнява ролята на универсален домашен компютър - музика, филми, интернет и т.н. Идеята ми е наследникът да е нещо солидно и надеждно, което може да изкара повечко години - евентуално със смяна на процесор или ъпгрейд на други ключови компоненти на определен по-късен етап, за което трябва да се предвиди потенциал в конфигурацията . Не предвиждам процедури като овърклок и други подобни, нито претоварване с тежки игри.

Като лаик в областта бих определил основните си приоритети като дъно, процесор (доволен съм от Intel и чувам добри неща за новите Haswell) и захранване. Хубаво би било конфигурацията да бъде максимално безшумна (вероятно хубава кутия?). Разполагам с голям външен диск за съхранение на обемисти файлове, така че не държа на големи вградени капацитети - за сметка на това бих могъл да инвестирам в допълнителен SSD за повече бързина.

Планирал съм разход от 1200 лева с ДДС за конфигурация без периферия. Очаквам вашите съвети и препоръки и съм насреща за евентуални уточнения. Благодаря предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ли не разбрах или не е писано за монитора? Трябва ли да включва и монитор? С какъв разполагате? Този от стария ли ще се използва? Ами стария добър приятел с какъв монитор ще бъде ако решите проблема чрез неговия? Моля да отговорите на тези въпроси! :-)

Също така няма да е лошо да се каже точно какви игри ще играете(по имена или жанр). Ако не са някакви кой знае какви; примерно от типа на МУ Онлайн,Кантър Страйк 1.6 и така нататък то вградената графика в Хасуел ще е достатъчна и ще вложим парите вместо видео карта в по добри компоненти(+ Silent кутия) като цяло с допълнителен охладител за процесора за тишина при натоварване.

ПП: Въпросът който е за монитора важи и за периферията!

Тоест предполагам че старата машина ще се използва като цяло?

ПП 2: 

Настолна конфигурация до 1700 лв без ДДС - според тази тема от 7 февруари 2013г. досега трябваше да сте си пенсионирали домашния компютър?? Какво стана?!?!

Редактирано от терминатор (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ терминатор

Благодаря за въпросите. Може би аз съм се изразил неточно - става дума за конфигурация без монитор. Старият мисля е достатъчно добър (Eizo S1931) и да чукам на дърво се надявам да ми служи още :) Що се отнася до игрите, те определено са много назад в приоритетите и интересите ми - до степен такава, че не мога да назова нито заглавия, нито жанрове, ако ме разбирате :) Така че наистина бих бил любопитен да чуя в какво биха могли да се пренасочат средства...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажете какво е станало по темата ви за конфигурация за 1700 лв ? Отпреди 10 месеца.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ терминатор

Благодаря за въпросите. Може би аз съм се изразил неточно - става дума за конфигурация без монитор. Старият мисля е достатъчно добър (Eizo S1931) и да чукам на дърво се надявам да ми служи още :) Що се отнася до игрите, те определено са много назад в приоритетите и интересите ми - до степен такава, че не мога да назова нито заглавия, нито жанрове, ако ме разбирате :) Така че наистина бих бил любопитен да чуя в какво биха могли да се пренасочат средства...

Благодаря за отговора! А сега да ви попитам друг: Няма ли според вас да бъде по добре ако си закупите някой Full HD защото може да се вмъкне.? Този 19 инчов 1280x1024 срещу Full HD е демоде.

Я кажете какво е станало по темата ви за конфигурация за 1700 лв ? Отпреди 10 месеца.

Не забравяйте да отговорите и на този въпрос!

:offtopic_s:

Какво стана авторе? Къде изчезна? Въпросите са лесни...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На въпроса за конфигурацията отпреди 10 месеца - просто не се случи... Тогава имаше съвет да изчакам Haswell процесорите и аз така и направих... За съжаление и бюджетът сега е малко по-ограничен.

Що се отнася до монитора - той също подлежи на подмяна, но няма да е точно на този етап. Пак по бюджетни съображения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
techmaniac

като я няма тая карта да я замени с друга дето я има пак в тоя ценови клас или по евтина.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако игрите са ви на последно място тогава вместо карта може да се вземе това:

Дъното разполага с 4 слота за памет ако има недостиг в бъдеще. Описал съм по долУ срещу частите.

ASROCK B85M PRO4 /BULK/, B85, DDR III 1600/1333/1066, VGA, DVI, HDMI, SATA III, USB 3.0, GLAN, LGA1150

INTEL CORE i5-4440, 3.10GHz, 6MB, BOX, LGA1150

COOLER MASTER Hyper T4, QUAD HEAT PIPES, s.ALL CPU, 600-1800rpm - за да намали шума. Ще се включи при около 30 % натоварване на процесора
ADATA 2 x 4GB DDR III 1600G XPG v1.0 - ССД -то ще заеме с Magic-a 4ГБ но 4ГБ ще са достатъчни в момента.
SAMSUNG 250GB 2.5" Solid State Drive(SSD) 840 Evo /SSD/, SATA - бърз и без конкурент. С Magic Toolа ще бъде още по бърз. Това е софтуер за ускорение на ССД то от частника му!
FORTRON RAIDER 550 SILVER, 550W - тихо и добро за парите си и сертифицирано за хасуел.
FRACTAL DESIGN Define Mini Black, w/o PSU - шумоизолираща с два тихи 120см вентилатора с фан контролер кутия.

Междинна сума: 972,00 лв.

ДДС (20%): 194,40 лв.

Крайна цена: 1166,40 лв. = 34-35 лв. за доставка остават.

Както казах това е напълно достатъчно система(с HD 4600 в процесора) ако игрите са ви в най заден план.
В бъдеще се добавя една R9 280X или GTX 770 и машината лети в игри но с 1920x1080(Full HD) монитор. С този 19 инчов и HD 4600 някои игри ще могат се играят на средни настройки който не са от тежката категория като метро ласт найт.!
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ терминатор

Много благодаря за подробните съвети и напътствия. Само че съм доста бос и ще ми трябва известно време да ги разбера и осмисля...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ терминатор

Много благодаря за подробните съвети и напътствия. Само че съм доста бос и ще ми трябва известно време да ги разбера и осмисля...

Няма проблеми! Радвам се че сте прочел всичко! Това че в момента написаното не ви говори много не означава че в бъдеще ще бъде същото. Преди около година и аз бях на вашето дередже но се заех активно да следя темите за конфигурации и онлайн шоповете и така мисля че доста работи понаучих и от известно време предлагам машини и коментирам по форума :-)

По точно нищо сложно няма в описанието ми :-). А просто сглобявате и получавате тиха машина(сглобяването е безплатно в посочения магазин от мен. За целта им кажете след като ви се обадят за да потвърдят поръчката ако поръчате това предложение разбира се). А това за ССД-то то си има предназначен софтуер от самсунг за тази цел. И с този софтуер с един или няколко клика (четейки в инструкциите) ви предоставя по голяма бързина в Rapid Mode. - http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/us/html/about/SSD840EVO.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Според мен освен от видеокарта може да се спести и от обема на SSD-то щом е само за работа и мултимедия машината.

Безвентилаторно захранване демек напълно безшумно, приличен охладител и кутия с добри перки иначе и N300 върши работа.

Разбира се може да се вземе нещо с уплътнения ама ефекта има и негативни последици.

Дъното е качествено и с най-доброто вградено аудио на пазара (предполагам нямаш пари за отделна карта нито читави колони?).

Процесора е най-якия I5 та понеже там както и с захранването и дъното не съм пестил се наложи по-малкото SSD.

Все пак в момента колко място ти е запълнено с инсталирания софтуер на Ц-то?

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак в момента колко място ти е запълнено с инсталирания софтуер на Ц-то?

Честно казано, не знам. Ще трябва да се допитам и ще дам отговор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид общо колко е запълнено от Ц-то. Очевидно обаче 64GB SSD ти е напълно достатъчно за ОС а голям склад си имаш.

На мен например ми е заето под 15GB и би ми свършило работа дори и за основен ако не свалях постоянно БР-ки. Някой ден ще взема 256GB само да им паднат още цените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 224.88 лв. с ДДС

По-добре ще е ,да се сложи PSU CM B700W,защото има повече защити а коефициента на ефективност е един и същ и ще стане 1 241.30 лв. с ДДС
  Редактирано от I'м no† أnŁ٥vۼ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид общо колко е запълнено от Ц-то. Очевидно обаче 64GB SSD ти е напълно достатъчно за ОС а голям склад си имаш.

На мен например ми е заето под 15GB и би ми свършило работа дори и за основен ако не свалях постоянно БР-ки. Някой ден ще взема 256GB само да им паднат още цените.

Ти да не използваш Win 95? И въобще за какво си ползваш компа - да влизаш в Калдата? :D

Честно казано, не знам. Ще трябва да се допитам и ще дам отговор. 

Как така се допитваш? Компютъра ти ли го ползваш или друг?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти да не използваш Win 95? 

Само Win 95 ли заема толкова малко колега ? :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само Win 95 ли заема толкова малко колега ? :)

Той всъщност заема доста по-малко, но все се надявах и нещо друго да има инсталирано. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти да не използваш Win 95? И въобще за какво си ползваш компа - да влизаш в Калдата? :D

7 Home Premium 32 бит. Хората масово ползват 64 бит. та е нормално да има разлика с няколко GB.

Антивирусна, архиватор, плеар, чистачка, браузър, торент клиент, четец за книги и няколко програми за редакция на субтитри.

Драйвери, флаша и блокер за реклами общо взето стандартните неща. Не ползвам Скайп и от тоя род ама едва ли заемат толкова място... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ naruto

Общо 46 GB, oбаче ми се струва, че има и твърде много неща, които спокойно биха могли да се съхраняват и някъде другаде...

@ XECUTIONER

За допитването - някъде по-нагоре споменах, че съм бос по темата. Истината е, че съм много бос и чак впоследствие разбрах какво точно ме пита naruto и къде мога да го проверя ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7 Home Premium 32 бит. Хората масово ползват 64 бит. та е нормално да има разлика с няколко GB.Антивирусна, архиватор, плеар, чистачка, браузър, торент клиент, четец за книги и няколко програми за редакция на субтитри.Драйвери, флаша и блокер за реклами общо взето стандартните неща. Не ползвам Скайп и от тоя род ама едва ли заемат толкова място... ;)

Ясно ;) 

@ XECUTIONER За допитването - някъде по-нагоре споменах, че съм бос по темата. Истината е, че съм много бос и чак впоследствие разбрах какво точно ме пита naruto и къде мога да го проверя ;)

Ето това ти е напълно достатъчно: FD DEFINE ARC MINI BLACK Corsair 430W Builder Series CX V2 430W GB B85M-D3H /1150 I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 2X4G DDR3 1600 A-DATA SSD Corsair Force LS CSSDF60GBLS 60GB SATA3 CM HYPER 212 EVO SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OC  Обща стойност - 1 200.04 лв. с ДДС За да няма неясноти ще разясня: захранването е напълно достатъчно и безшумно! Разлика м/у 4570 и 4670 няма да усетиш. С видеокартата ще подкараш всички нови заглавия без проблем дори да смениш монитора! Допълнителният охладител през повечето време няма да надвиши 20dBA, тоест е абсолютно безшумен! Без записвачка! Поздрави!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.