Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

malinkabr

Черен екран

Препоръчан отговор

Здравейте. Преди седмици си купих нов настолен компютър. Ксеон процесор, 16 ГБ Рам и видеокарта Nvidia. Инсталирах всички драйвери. Компютърът работи перфектно, но каквато и игра да инсталирам отказва. Зарежда малко и после излиза черен екран. Какво да правя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излезте сред природата....

Ако не ви се излиза напишете монитор, резолюция, игрите, точни характеристики, операционна система, настройките на дисплея дали сте барали,чели ли сте за проблема в интернет, пробвали ли сте нещо,  тоест, да се опознаем малко щото е скучно иначе...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквато и да е закупена игра ли? На съответната закупена ОС-ма, предпазвана със съответният лицензиран АВ продукт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излезте сред природата....

Ако не ви се излиза напишете монитор, резолюция, игрите, точни характеристики, операционна система, настройките на дисплея дали сте барали,чели ли сте за проблема в интернет, пробвали ли сте нещо,  тоест, да се опознаем малко щото е скучно иначе...

Мониторът ми е Ейзо flexscan s1911. Резолюцията - 1280:1024. Операционна система - Windows 7 Ultimate 64. Инсталирала съм само драйверите и продукти за видеомонтаж на адоб. Картата ми е nvidia geforce gtx 660. Процесор - Intel xeon 3.30 gh. RAM - 16gb. В началото отваряше игрите. Вече не отваря, нито една. Просто, която и игра да се опитам да стартирам излиза черен екран. Не знам как да реша проблема... 

Каквато и да е закупена игра ли? На съответната закупена ОС-ма, предпазвана със съответният лицензиран АВ продукт?

В началото нямаше проблем с игрите. Проблемът се появи впоследствие. А не съм инсталирала нищо ново. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така описано, за това че не е инсталирано нищо между периода в който машината е работела и с игрите и момента от който са започнали описаните проблеми...Я вижте във локален дял (С), дали и колко свободно пространство има. Изчистете временните файлове, сетъпите на вече инсталирани ъпдейти на ОС и въобще каквото има излишно. Все пак погледнете в Мениджъра на устройствата, дали няма някой и друг жълт. триъгълник с удивителна. Имате ли инсталирано виртуално оптично устройство?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверете тук какво е състоянието:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така описано, за това че не е инсталирано нищо между периода в който машината е работела и с игрите и момента от който са започнали описаните проблеми...Я вижте във локален дял (С), дали и колко свободно пространство има. Изчистете временните файлове, сетъпите на вече инсталирани ъпдейти на ОС и въобще каквото има излишно. Все пак погледнете в Мениджъра на устройствата, дали няма някой и друг жълт. триъгълник с удивителна. Имате ли инсталирано виртуално оптично устройство?

С-то ми е самсунг ССД. Има 26 гигахерца свободно пространство. Сетъпите на инсталираните ъпдейти ги изчистих, още когато ги инсталирах. Папка Темп е празна. Нямам нито един проблемен драйвер в мениджъра. Имам едно виртуално оптично устройство. Да го изключа ли?

Проверете тук какво е състоянието:

Публикувано изображение

Проверих го. Същото е. Възможно ли е видеокартата да се е бъгнала? И как мога да го разбера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Проверих го. Същото е. Възможно ли е видеокартата да се е бъгнала? И как мога да го разбера?

вдигнете го на 125%, вижте дали ще тръгне играта, махнете после чека, вижте пак... така и не разбрах имената на игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът се оправи като вдигнах на 125 %. Благодаря за помощта. И последен въпрос. Задължително ли трябва иконите да останат с тази големина? Проблемът е естетически :) Никак не ми харесват като са толкова големи. Проблемът от видеокартата ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът се оправи като вдигнах на 125 %. Благодаря за помощта. И последен въпрос. Задължително ли трябва иконите да останат с тази големина? Проблемът е естетически :) Никак не ми харесват като са толкова големи. Проблемът от видеокартата ли е?

Не е проблем с видеото - предполагам някаква настройка, сменено от видео софтуера, който ползвате.  Поиграйте с тази настройка, както и с другата опция - десен бутон върху изпълнимия файл от играта - compability-Disable display scalling

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С-то ми е самсунг ССД. Има 26 гигахерца свободно пространство

Нямам повече въпроси. Викнете по-големият си брат или баща си, за да можем да се разбираме помежду си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) И на мен ми се е случвало.....след 3 дена (30 дена) при преинсталация..... активирам (лицензирам)  си Windows-а..... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Little Джигит
      Здравейте! Нов съм в сайта. Приятно ми е, Александър! Знам че има много изписани постове на тема "проблеми с видео карта" и т.н., но не намерих случай подобен на моя. Проблемът е следният - когато поставя видео картата в слота (видео картата е nvidia geforce 8500gt 256mb 128-bit) и сложа VGA кабелът, пускам компютъра всичко, тръгва, но почват да излизат цветни пикселчета, инсталирам драйверите, рестартирам компютъра и пак същият проблем. Надявам се разбрах те, какво имам предвид. Някви идеи защо става така?
    • от Стефан Илиев
      Здравейте, преди 2 месеца си закупих лаптоп от Емаг -  ASUS ROG GL553VE-FY022, вчера докато гледах клипчета в ютуб лаптопът изгасна и не успях да го включа отново. Това което успях да направя е да премахна долния капак, извадих кабела на батерията, изчаках известно време, пак го включих - без резултат, след това прочетох за хард ресет пробвах и него, първия път се включи - показа си логото на Асус, но изгасна сравнително бързо, след това опитите бяха безуспешни. С мултиметър успях да проверя дали идва захранване от кабела - всичко беше нормално с него. Странните неща, които забелязах са:
      1. Когато излюча захранването и изкарам кабела на батерията, оставя лаптоп така 10-тина минути и след това като включа кабела на батерията към буксата се получава леко искрене;
      2. Когато изкарам кабела на батерията и оставя лаптопа само на захранващия кабел от адаптера се чува лек кликащ звук в района на дънната платка, където се присъединява пиновия кабел на захранването.
      Пуснах молба към емаг за поправка, тъй като е в гаранция, но ми е интерестно какво може да очаквам - изгоряла дънна платка или проблем със захранването, според мен платката може да дава някъде на късо с корпуса на лаптопа, но поради факта че е в гаранция, не искам да го разглобявам изцяло.
    • от Nikolay Ognyanov
      Здравейте. Днес си закупих следните: intel i3 7100k, gigabyte 1050 ti 4gb, дъно msi h110m gaming, 8gb ram 3000mhz delta team и захранване raidmax rx500w. Увериха ме, че частите са съвместими, но след като ги сглобих, компютъра не тръгва. Имам предвид, че при натискане на POWER бутона компонентите като процесор видео карта и останалите вентилатори се стартират, но дори не зарежда биоса на дъното. Изкарах видео картата за да пробвам да стартирам отново компютъра, но отново същия проблем. Някакви идей?
    • от qkiq5
      Здравейте. Използвам лаптоп Делл Инспирон м5110. Днес като реших да го пусна се случи следното нещо- тръгва перката на лаптопа, екрана седи черен и не след дълго през кратки интервали се чуват 7 поредни равномерни бипкания. Помощ!
    • от Joke3a
      Здравейте до вчере нямах никакъв проблем при включването на компютъра , но днес когато станах и го включих седи на черен екран изобщо нищо не показва , а се включва ,защото се чува звука от влизането в уиндолса . Ето ви и малко информация за конфигурацията .
      Дъно - FUJITSU SIEMENS D2811-A1 (CPU)
      ПРОЦЕСОР- Intel P4 - 2.80 ghz
      Ram - 4gb
      hard - 160 
      video card - nvidia 9500 gt 
      Само да кажа пак вчера до преди да го изключа нямах никакъв проблем ......
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.