Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Lugos

Син екран

Препоръчан отговор

Здравейте

Имам следния проблем, при включване на компютъра, той автоматично се изгася след 1-2сек.
След няколко опита тръгва. В момента на компютъра няма инсталиран уиндоус, при опит да му инсталирам такъв на средата на инсталацията ми излиза този син екран.Някой знае ли от къде може да е проблема?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЗдравейтеИмам следния проблем, при включване на компютъра, той автоматично се изгася след 1-2сек.След няколко опита тръгва. В момента на компютъра няма инсталиран уиндоус, при опит да му инсталирам такъв на средата на инсталацията ми излиза този син екран.Някой знае ли от къде може да е проблема?

Най-вероятно хардуерен е проблема. Направете една профилактика на машината - дъно, процесор, рам, видеокарта, захранване и т.н. докато не стигнете до проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимай екрана с грешката и го дай тук .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Page fault in nonpaged area- това навява на мисълта,че имате проблеми с рам-паметта или с хард-диска.

Тествайте ги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай най-напред с рам-та . Не зная с колко си , нито с колко плочки , но разменяй , оставяй само една по една на слотовете .Най-елементарното нещо което можеш да направиш е, да влезеш в биос и просто да видиш дали ти разпознава целия обем на рам-та .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

провери и за надути кондензатори по дъното и захранването , но според мен е рам паметта , ако са повече от една плочка ги тествайте една по една. Успех  :hang:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте

Имам следния проблем, при включване на компютъра, той автоматично се изгася след 1-2сек.

След няколко опита тръгва. В момента на компютъра няма инсталиран уиндоус, при опит да му инсталирам такъв на средата на инсталацията ми излиза този син екран.Някой знае ли от къде може да е проблема?

Публикувано изображение

проблем с рамта  почисти я и почисти и слота. paged area - DISK, nonpaged area - RAM.

п.с. рамта  не работи както трябва и когато захранването има надути кондензатори или по дъното има такива... и щом компа се гаси няколко пъти преди да тръгне, първо пробвай с друго захранване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързите отговори, ще пробвам съвета на pc doctor и по късно ще пиша за резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.