Премини към съдържанието
andibgpz

Android OS на Toshiba NB550D

Препоръчан отговор

Здравейте,От много време не съм писал във форума,а сега ми трябва малко помощ.Искам да кача Android OS  на Toshiba NB550D.Въпроса ми е как се процедира с инсталацията на тази операционна система.Дали трябва да се прави Bootable flash както при windows и в последствие,как стоят нещата с драйвърите.Искам да е Dual Boot,да има и 7-ца ако потрябва.Ще съм благодарен,ако ме насочите какво да правя или поне къде да чета,понеже не открих нищо съществено в нета,само видях,че е възможно.П.П.Кажете все пак струва ли сиБлагодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,дори да успееш да сложиш Android на въпросният лаптоп, замислял ли се как стои момента с драйвърите и реално какво ще работи и какво няма? За какво ти е Android? Самият той не е замислян да работи на лаптопи.Възможно е, предполагам, но с много играчка, много преработка, много мъки и пак, крайният резултат ще е мъка...Ако искаш да пробваш Linux операционна система, защо не погледнеш нещо, което е правено за компютри, за x86, x64 системи? Както Ubuntu, Mint, OpenSUSE или дори български операционни системи като УСУ или Tilix?За какво да си усложняваш живота?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,От много време не съм писал във форума,а сега ми трябва малко помощ.Искам да кача Android OS  на Toshiba NB550D.Въпроса ми е как се процедира с инсталацията на тази операционна система.Дали трябва да се прави Bootable flash както при windows и в последствие,как стоят нещата с драйвърите.Искам да е Dual Boot,да има и 7-ца ако потрябва.Ще съм благодарен,ако ме насочите какво да правя или поне къде да чета,понеже не открих нищо съществено в нета,само видях,че е възможно.П.П.Кажете все пак струва ли сиБлагодаря предварително.

Не си струва. Android е оптимизиран за работа с тъчскрийн. По-добре ще ти е с WIndows, или някоя Linux дистрибуция.

ПП.

дори да успееш да сложиш Android на въпросният лаптоп, замислял ли се как стои момента с драйвърите и реално какво ще работи и какво няма? За какво ти е Android? Самият той не е замислян да работи на лаптопи.

Виждал съм Android на нетбук Toshiba от същия клас, не си спомням модела. Разцъквал съм го, работеше, което означава, че може да се инсталира и да се намерят драйвери. Но пак казвам - мъка е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждал съм Android на нетбук Toshiba от същия клас, не си спомням модела. Разцъквал съм го, работеше, което означава, че може да се инсталира и да се намерят драйвери. Но пак казвам - мъка е.

Не казвам, че е невъзможно, казвам, че ще си отвори толкова проблеми, пробвайки, че не си заслужава :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един важен мой приятел ме помоли,аз персонално не си правя подобни експерименти.Честно казано и главоболията ми с уин-а ми стигат,отдавна да съм минал на линукс,ако поддържаше autocad,archicad или някой друг подобен софтуер.По темата,моля препоръчайте ми възможно най-лекия вариант за линукс ОС за въпросния нетбук,и ако може някакви разяснения как  се решава въпроса с драйвърите там.Нетбука ще се ползва главно за Офис приложения,ексел,уорд  и т.н.П.П.И все пак ако може да ме насочите къде да чета за инсталацията на андроид на въпросното РС.Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един важен мой приятел ме помоли,аз персонално не си правя подобни експерименти.Честно казано и главоболията ми с уин-а ми стигат,отдавна да съм минал на линукс,ако поддържаше autocad,archicad или някой друг подобен софтуер.По темата,моля препоръчайте ми възможно най-лекия вариант за линукс ОС за въпросния нетбук,и ако може някакви разяснения как  се решава въпроса с драйвърите там.Нетбука ще се ползва главно за Офис приложения,ексел,уорд  и т.н.П.П.И все пак ако може да ме насочите къде да чета за инсталацията на андроид на въпросното РС.Благодаря

Пак казваме, че Android не е за PC/Laptop, няма генерална инсталация, има за конкретен модел на нещо си. За този лаптоп не мисля, че някой от нас ще седна да преравя интернета и ще търси нещо конкретно. Това не е като Windows, да е всеобхватно...Казваш Excel и Word... Ами те най-добре си работят на Windows със съответният Office пакет. Под Linux дали ще ползваш OpenOffice, LibreOffice или подобни, то това не са 100% еквивалент, няма пълна транслация и са възможни проблеми...Ако държи на Excel и Word, то избора е Windows и нищо друго...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно,разбирам,ОК за линукса.В момента е със Windows 7 starter х86,просто търся нещо по-леко.Идеи?Мерси :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от mustafa bilgin
      Здравейте приятели! Искам да попитам има ли някакъв начин да се промени интерфейса на дадено андроид приложение, така че да му сменя името, логото, началната снимка (където му се исписва името)? Надявам се да съм бил разбран правилно.
    • от Ndishev
      Здравейте. Сблъсках се с огромен проблем с подкарването на това чудо. 
      Прочетох всичко възможно статии кал да се ппдкара к Arena, zamumda, filmi2k и др.) Разбирасе всичко направих като по учебник и не тръгна нито една от добавките. 
      Някой може ли да каже алтернарива в която може да се гледат филми и сериали online. Разбирасе да е безплатно, че не ми се дават повече пари.  
    • от vpvelev
      Здравейте!
      Завърших първата си игра за Андроид. Казва се "Golden sand".
      Графиката не е лакирана и полирана, но смятам че геймплея е интересен и нивата не са никак лесни за преминаване.
      Вие сте в ролята на търсач и събирач на злато. След като го вземете, трябва да го поставите във вагонетка и след като се натоварят и трите вагонетки идва помощника ви и откарва златото във вашата банка.
      Трудността идва от там, че на всяко ново ниво, позицията на златото се определя по случаен начин. Същото се отнася и за началния старт на враговете ви. Освен това те нямат изкуствен интелект и се движат по непредсказуем начин, което ги прави много опасни.
       Пожелавам Ви приятни забавления с играта!
      Може да свалите играта от тук
    • от Диляна Койчева
      Здравейте! Имам сравнително малък, но досаден проблем, и не мога да разбера дали е в резултат от приложението месенджър или телефона ми. От известно време има опция за игри в приложението, за които се изискват ъпдейтнати версии на фейсбук и месенджър, както и актуализиран андроид версия 5.1 нагоре (познавам хора с 4.2, които имат опцията за игра). Притежавам Huawei G8, Андроид 5.1, приложенията ми са актуализирани, доколкото успях да проверя не съм забранявала неща из приложенията. Въпросната иконка с контролер я няма, при опит а отговаряне на покана за игра излиза надпис "Error. Sorry, this game can't be played right now." с два бутона Exit. Предварително благодаря ако някой знае нещо по въпроса, в интернет не намерих нищо полезно, М-тел също не помогнаха 

• от asdfj
      Привет.
      Телефона си работеше до днес когато изведнъж отказа да се  свързва към Wi-fi и реших че е забил и го рестартирах и изписва това на снимката и не знам какво да правя дали изобщо ако го занеса в сервиз може да се оправи?

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.