Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,Планирам в близките 4-5 дена да сменя старият компютър с нов. Бюджетът ми е около 1500 лева, желателно е да не го превишавам много. Компютърът ще се ползва за гейминг, но не мисля да овърклоквам. Много тежки игри (като Crysis 3) ми се иска да "подкарам" с най-високи настройки и без засечки, а и компютъра ще се ползва за доста годинки напред. Колкото по-мощна конфигурация ми предложите за паричките които съм заделил - толкова по-добре. Монитор и друга периферия не са включени в цената. Компютъра ще е свързан с 21.5 инчов монитор с максимална разделителна способност 1920 x 1080, но го има и варианта в близките 1-2 години да го сменя с 24-ка.Лично аз, след като прочетох доста неща из форума, стигнах до заключението че най-много парички ще се хачат за видео карта. Това означава че бих предпочел да си взема процесор на AMD (като вариант се спрях на AMD FX-8320 8-Core Black Edition. Естествено не бих отказал и предложения с Интел. Не съм се спрял на конкретна видео карта, но обмислях да съчетая процесора който споменах, с ATi R9 280X, 3GB. За другите компоненти имам доста съмнения, но мислех да наблегна и на охлаждането, понеже видео картата и процесора на АМД греят доста.След като споделих идеите си (които може и да звучат доста нелепо) се надявам да ми предложите най-доброто за парите. Отново казвам че не държа това което съм споменал по-горе да е в компютъра. Това са си чисто и просто неща които ми хванаха окото.Ще помоля най-учтиво хора които не са компентенти и нямат нуюното ниво на "грамотност" да не участват пряко в дискусията, защото не вярвам това да е от полза нито за мен, нито за други колеги които търсят подобна конфигурация. Благодаря на всички за отделеното време и за помощта ви предварително !P.S. Понеже има доста теми, подобни на мойта, ще разбера ако се наложи темата да бъде изтрита или преместена. Отварям нова тема, защото "пазара"  се променя стремглаво и не мисля че теми, по-стари от месец са от полза. Ако съм нарушил някое от правилата се извинявам най-сърдечно.

Редактирано от elmoo91 (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 1540 лв Intel&Nvidia-количка.

Публикувано изображение

Aко са много 40 лв отгоре-минаваш на тази 770 и захранване Rider 550 и цената ще стане под 1500 лв.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Планирам в близките 4-5 дена да сменя старият компютър с нов. Бюджетът ми е около 1500 лева, желателно е да не го превишавам много. Компютърът ще се ползва за гейминг, но не мисля да овърклоквам. Много тежки игри (като Crysis 3) ми се иска да "подкарам" с най-високи настройки и без засечки, а и компютъра ще се ползва за доста годинки напред. Колкото по-мощна конфигурация ми предложите за паричките които съм заделил - толкова по-добре. Монитор и друга периферия не са включени в цената. Компютъра ще е свързан с 21.5 инчов монитор с максимална разделителна способност 1920 x 1080, но го има и варианта в близките 1-2 години да го сменя с 24-ка.

Лично аз, след като прочетох доста неща из форума, стигнах до заключението че най-много парички ще се хачат за видео карта. Това означава че бих предпочел да си взема процесор на AMD (като вариант се спрях на AMD FX-8320 8-Core Black Edition. Естествено не бих отказал и предложения с Интел. Не съм се спрял на конкретна видео карта, но обмислях да съчетая процесора който споменах, с ATi R9 280X, 3GB. За другите компоненти имам доста съмнения, но мислех да наблегна и на охлаждането, понеже видео картата и процесора на АМД греят доста.

След като споделих идеите си (които може и да звучат доста нелепо) се надявам да ми предложите най-доброто за парите. Отново казвам че не държа това което съм споменал по-горе да е в компютъра. Това са си чисто и просто неща които ми хванаха окото.

Ще помоля най-учтиво хора които не са компентенти и нямат нуюното ниво на "грамотност" да не участват пряко в дискусията, защото не вярвам това да е от полза нито за мен, нито за други колеги които търсят подобна конфигурация. 

Благодаря на всички за отделеното време и за помощта ви предварително !

P.S. Понеже има доста теми, подобни на мойта, ще разбера ако се наложи темата да бъде изтрита или преместена. Отварям нова тема, защото "пазара"  се променя стремглаво и не мисля че теми, по-стари от месец са от полза. Ако съм нарушил някое от правилата се извинявам най-сърдечно.

Крайна цена 1 541,56 лв.

Ако не ви трябва записвачка цената ще бъде около 1508лв. Конфигурация с възможност за ''overclock'' за по-добри резултати при игри и супер производителна за  всякакви други цели!

Поздрави!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 523.92 лв. с ДДС
За екстремен клок сложи = ASROCK 970 EXTREME3/AMD970/AM3 

Обща стойност - 142.22 лв. с ДДС
и става  :Обща стойност: 1 551.11 лв. с ДДС

С интел : 

Редактирано от I'м no† أnŁ٥vۼ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак пък екстремен с това дъно няма да е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак пък екстремен с това дъно няма да е.

Сега си го редактирах :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ako R9280X е по-добра от GTX760,то тя (280Х) е по-слаба от GTX 770.При еднаква цена на 770 и 280Х и реването на потребители от 280Х-фаворит е GTX 770. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега си го редактирах :)

По-добре спри докато не си написал още повече глупости. Поне направи ли си труда да прочетеш описанието или четете само заглавията на темите ?

Компютърът ще се ползва за гейминг, но не мисля да овърклоквам.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За екстремен клок ...

Това дъно няма да позволи екстремен клок!Този процесор има висока консумация и врм-те ще се озорят доста.Виж ако процесора беше FX 6300/6350 става до някаква степен.Макар,че с 8320 може да стигне до към 4Ghz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Терминаторе,Xeon=i5 в игрите,ама ако са на една честота,обаче някои i5 отиват на 4.5GHz,че и ги минават,тогава Xeon<<i5. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Терминаторе,Xeon=i5 в игрите,ама ако са на една честота,обаче някои i5 отиват на 4.5GHz,че и ги минават,тогава Xeon<<i5. ;)

Говорим за неклокърска машина(автора няма намерение да клоква), и какво се получава на еднаква честота я да видим: Xeon>>i5 ;)

Редактирано от терминатор (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорим за неклокърска машина(автора няма намерение да клоква), и какво се получава на еднаква честота я да видим: Xeon>>i5 ;)

Да,ама-не.Когато могат игрите да се възползват от 8те треда-тогава,засега 4670 е по-добър за игри от 1230V3 заради по-високата тактова честота (говорим за 3.4/3.8) и по-ниската цена. :P

пп Най-добрите в темата конфигурации за гейм комп са 4670/770. :P

Редактирано от johny01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,ама-не.Когато могат игрите да се възползват от 8те треда-тогава,засега 4670 е по-добър за игри от 1230V3 заради по-високата тактова честота (говорим за 3.4/3.8) и по-ниската цена. :P

пп Най-добрите в темата конфигурации за гейм комп са 4670/770. :P

Ами не точно. Хеон има предимство точно заради тези нишоци за които споменаваш. В бъдеще не се знае точно как ще се развият нещата.

Приключвам дотук и и оставям на автора да си реши(информация за ревюта бол в нета за двата процесора) i5 4670/770 или xeon/770 все пак той ще дава парите а не ние! :)

П.П. Редактирах си поста защото ще продължи един дълъг и безкраен спор и няма смисъл. Успех с избора!

Редактирано от терминатор (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хеона не се клоква, та не виждам смисъл от това дъно.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз толкова пъти му правих забележки(вече само ги гледам как се надпреварват кой по-голяма глупост ще предложи), но явно пак не е седнал поне малко да прочете кое за какво е. :rolleyes:  Но това не му пречи да предлага конфигурации във всяка тема. Да не говорим, че SSD-то, което е сложил в първото си предложение не си струва, просто е от старите серии на Адата и е доста по-бавно от актуалните модели на Samsung, Kingston и A-Data 9-та серия. ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си, но реших че за няколко лева повече 10-15 може да се вземе този по-функционален чипсет.

B85 са по-бизнес ориентирани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително. Но не виждам смисъл защо да плащаш за нещо, което няма да ползваш, тъй като процесора не ти позволява това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си, но реших че за няколко лева повече 10-15 може да се вземе този по-функционален чипсет.

B85 са по-бизнес ориентирани.

Колега спри се, че то вече не е смешно, а трагично твоето! :mad:  Бизнес чипсет ли? А какво мислиш за това MSI-B85-G43-GAMING-LGA1150 пак бизнес ориентирано ли е?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
    • от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от Ivan Minyov
      Здравейте, постоянно играя на компа и вчера малко се бях запалил и потроших старата клавиатура. Та както и да е търся си нова и нямам никаква идея каква да е тя. Спрял съм се на тази клавиатура на Cougar. Някой има ли я имате ли мнение за нея и ще издържи ли, защото понякога доста се вкарвам във филма.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.