Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,Планирам в близките 4-5 дена да сменя старият компютър с нов. Бюджетът ми е около 1500 лева, желателно е да не го превишавам много. Компютърът ще се ползва за гейминг, но не мисля да овърклоквам. Много тежки игри (като Crysis 3) ми се иска да "подкарам" с най-високи настройки и без засечки, а и компютъра ще се ползва за доста годинки напред. Колкото по-мощна конфигурация ми предложите за паричките които съм заделил - толкова по-добре. Монитор и друга периферия не са включени в цената. Компютъра ще е свързан с 21.5 инчов монитор с максимална разделителна способност 1920 x 1080, но го има и варианта в близките 1-2 години да го сменя с 24-ка.Лично аз, след като прочетох доста неща из форума, стигнах до заключението че най-много парички ще се хачат за видео карта. Това означава че бих предпочел да си взема процесор на AMD (като вариант се спрях на AMD FX-8320 8-Core Black Edition. Естествено не бих отказал и предложения с Интел. Не съм се спрял на конкретна видео карта, но обмислях да съчетая процесора който споменах, с ATi R9 280X, 3GB. За другите компоненти имам доста съмнения, но мислех да наблегна и на охлаждането, понеже видео картата и процесора на АМД греят доста.След като споделих идеите си (които може и да звучат доста нелепо) се надявам да ми предложите най-доброто за парите. Отново казвам че не държа това което съм споменал по-горе да е в компютъра. Това са си чисто и просто неща които ми хванаха окото.Ще помоля най-учтиво хора които не са компентенти и нямат нуюното ниво на "грамотност" да не участват пряко в дискусията, защото не вярвам това да е от полза нито за мен, нито за други колеги които търсят подобна конфигурация. Благодаря на всички за отделеното време и за помощта ви предварително !P.S. Понеже има доста теми, подобни на мойта, ще разбера ако се наложи темата да бъде изтрита или преместена. Отварям нова тема, защото "пазара"  се променя стремглаво и не мисля че теми, по-стари от месец са от полза. Ако съм нарушил някое от правилата се извинявам най-сърдечно.

Редактирано от elmoo91 (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 1540 лв Intel&Nvidia-количка.

Публикувано изображение

Aко са много 40 лв отгоре-минаваш на тази 770 и захранване Rider 550 и цената ще стане под 1500 лв.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Планирам в близките 4-5 дена да сменя старият компютър с нов. Бюджетът ми е около 1500 лева, желателно е да не го превишавам много. Компютърът ще се ползва за гейминг, но не мисля да овърклоквам. Много тежки игри (като Crysis 3) ми се иска да "подкарам" с най-високи настройки и без засечки, а и компютъра ще се ползва за доста годинки напред. Колкото по-мощна конфигурация ми предложите за паричките които съм заделил - толкова по-добре. Монитор и друга периферия не са включени в цената. Компютъра ще е свързан с 21.5 инчов монитор с максимална разделителна способност 1920 x 1080, но го има и варианта в близките 1-2 години да го сменя с 24-ка.

Лично аз, след като прочетох доста неща из форума, стигнах до заключението че най-много парички ще се хачат за видео карта. Това означава че бих предпочел да си взема процесор на AMD (като вариант се спрях на AMD FX-8320 8-Core Black Edition. Естествено не бих отказал и предложения с Интел. Не съм се спрял на конкретна видео карта, но обмислях да съчетая процесора който споменах, с ATi R9 280X, 3GB. За другите компоненти имам доста съмнения, но мислех да наблегна и на охлаждането, понеже видео картата и процесора на АМД греят доста.

След като споделих идеите си (които може и да звучат доста нелепо) се надявам да ми предложите най-доброто за парите. Отново казвам че не държа това което съм споменал по-горе да е в компютъра. Това са си чисто и просто неща които ми хванаха окото.

Ще помоля най-учтиво хора които не са компентенти и нямат нуюното ниво на "грамотност" да не участват пряко в дискусията, защото не вярвам това да е от полза нито за мен, нито за други колеги които търсят подобна конфигурация. 

Благодаря на всички за отделеното време и за помощта ви предварително !

P.S. Понеже има доста теми, подобни на мойта, ще разбера ако се наложи темата да бъде изтрита или преместена. Отварям нова тема, защото "пазара"  се променя стремглаво и не мисля че теми, по-стари от месец са от полза. Ако съм нарушил някое от правилата се извинявам най-сърдечно.

Крайна цена 1 541,56 лв.

Ако не ви трябва записвачка цената ще бъде около 1508лв. Конфигурация с възможност за ''overclock'' за по-добри резултати при игри и супер производителна за  всякакви други цели!

Поздрави!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 523.92 лв. с ДДС
За екстремен клок сложи = ASROCK 970 EXTREME3/AMD970/AM3 

Обща стойност - 142.22 лв. с ДДС
и става  :Обща стойност: 1 551.11 лв. с ДДС

С интел : 

Редактирано от I'м no† أnŁ٥vۼ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак пък екстремен с това дъно няма да е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак пък екстремен с това дъно няма да е.

Сега си го редактирах :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ako R9280X е по-добра от GTX760,то тя (280Х) е по-слаба от GTX 770.При еднаква цена на 770 и 280Х и реването на потребители от 280Х-фаворит е GTX 770. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега си го редактирах :)

По-добре спри докато не си написал още повече глупости. Поне направи ли си труда да прочетеш описанието или четете само заглавията на темите ?

Компютърът ще се ползва за гейминг, но не мисля да овърклоквам.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За екстремен клок ...

Това дъно няма да позволи екстремен клок!Този процесор има висока консумация и врм-те ще се озорят доста.Виж ако процесора беше FX 6300/6350 става до някаква степен.Макар,че с 8320 може да стигне до към 4Ghz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Терминаторе,Xeon=i5 в игрите,ама ако са на една честота,обаче някои i5 отиват на 4.5GHz,че и ги минават,тогава Xeon<<i5. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Терминаторе,Xeon=i5 в игрите,ама ако са на една честота,обаче някои i5 отиват на 4.5GHz,че и ги минават,тогава Xeon<<i5. ;)

Говорим за неклокърска машина(автора няма намерение да клоква), и какво се получава на еднаква честота я да видим: Xeon>>i5 ;)

Редактирано от терминатор (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорим за неклокърска машина(автора няма намерение да клоква), и какво се получава на еднаква честота я да видим: Xeon>>i5 ;)

Да,ама-не.Когато могат игрите да се възползват от 8те треда-тогава,засега 4670 е по-добър за игри от 1230V3 заради по-високата тактова честота (говорим за 3.4/3.8) и по-ниската цена. :P

пп Най-добрите в темата конфигурации за гейм комп са 4670/770. :P

Редактирано от johny01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,ама-не.Когато могат игрите да се възползват от 8те треда-тогава,засега 4670 е по-добър за игри от 1230V3 заради по-високата тактова честота (говорим за 3.4/3.8) и по-ниската цена. :P

пп Най-добрите в темата конфигурации за гейм комп са 4670/770. :P

Ами не точно. Хеон има предимство точно заради тези нишоци за които споменаваш. В бъдеще не се знае точно как ще се развият нещата.

Приключвам дотук и и оставям на автора да си реши(информация за ревюта бол в нета за двата процесора) i5 4670/770 или xeon/770 все пак той ще дава парите а не ние! :)

П.П. Редактирах си поста защото ще продължи един дълъг и безкраен спор и няма смисъл. Успех с избора!

Редактирано от терминатор (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хеона не се клоква, та не виждам смисъл от това дъно.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз толкова пъти му правих забележки(вече само ги гледам как се надпреварват кой по-голяма глупост ще предложи), но явно пак не е седнал поне малко да прочете кое за какво е. :rolleyes:  Но това не му пречи да предлага конфигурации във всяка тема. Да не говорим, че SSD-то, което е сложил в първото си предложение не си струва, просто е от старите серии на Адата и е доста по-бавно от актуалните модели на Samsung, Kingston и A-Data 9-та серия. ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си, но реших че за няколко лева повече 10-15 може да се вземе този по-функционален чипсет.

B85 са по-бизнес ориентирани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително. Но не виждам смисъл защо да плащаш за нещо, което няма да ползваш, тъй като процесора не ти позволява това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си, но реших че за няколко лева повече 10-15 може да се вземе този по-функционален чипсет.

B85 са по-бизнес ориентирани.

Колега спри се, че то вече не е смешно, а трагично твоето! :mad:  Бизнес чипсет ли? А какво мислиш за това MSI-B85-G43-GAMING-LGA1150 пак бизнес ориентирано ли е?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от Ivan Minyov
      Здравейте, постоянно играя на компа и вчера малко се бях запалил и потроших старата клавиатура. Та както и да е търся си нова и нямам никаква идея каква да е тя. Спрял съм се на тази клавиатура на Cougar. Някой има ли я имате ли мнение за нея и ще издържи ли, защото понякога доста се вкарвам във филма.
    • от Fa7al1ty
      Здравейте,
      Както предполагате, имайки предвид всички останали теми от този раздел на форума, реших да правя нова конфигурация. Въпреки, че съм доста запален "геймър", последните няколко години, студентският живот ме накара да се "мъча" малко на лаптоп, който както разбирате няма нищо общо с настолен, когато говорим за "гейминг". Преди следях, горе-долу, какво ново има на пазара, но последните няколко години доста се отделих от тази сфера. Единственото, което разбирам е, че в момента е доста лошо да се прави нова конфигурация - майнинг, високи цени на видео карти и памети и т.н. , лошото е , пак до колкото разбирам, че не се знае колко ще трае това и кога пазарът ще се нормализира, а лаптопът ми имам чувството, че не го чака още дълъг живот, пък и производителността му се влошава с всеки изминал ден.

Та, направо към въпроса:
      - Бюджет: около 3000лв (около разбирайте +/- 200, 300 лв. в зависимост от това дали има смисъл и си заслужава);
      - Ще се използва за гейминг, не гоня някакви определени настройки, естествено предпочитам да са колкото може по-високи, но няма да гоня ULTRA и т.н.;
      - Мониторът ми е най-обикновен FullHD 23' на AOC с HDMI, DVI, DisplayPort (предполагам, че в бъдеще ще го сменя на някой по-добър, но за момента ще е този);
      - Нямам нужда от допълнителна периферия;
      - Кутията няма нужда да свети, свири, пее и т.н. , а да е достатъчно голяма;
      - За охлаждане, нямам претенции стига да върши работа и да охлажда както трябва;
      - Видео картата предпочитам да е на nVidia;
      - За процесор, отворен съм към предложения и от AMD, тъй като гледам, че в последно време са доволни от тях;
      - Самото PC мисля от сега нататък да го ъпгрейдвам въможно най-често (естествено това не е константа, тъй като и бюджета ми не е);
      - Не смятам да клоквам каквото и да е било, тъй като не съм много наясно с тези неща, но ако заслужава може и да помисля върху клокване;
      - Мога и сам да го сглобя, освен ако не стане въпрос за водно охлаждане, така че не е задължително да са от едно място частите;
      - Шумът не ми е проблем;
      - Много ще съм благодарен ако ми предложите или посъветвате за вариант на изплащане на конфигурация (ако въобще някои предлага такава опция);
      - От старо PC нямам части, тъй като както споменах по-горе, в момента съм с лаптоп. Имам от едно време една 550Ti, но предполагам че няма да върши работа;

Ами това е , което се сещам до момента, за повече информация питайте. Благодаря предварително на всички отзовали се, за отделеното време. Ако достигнем до някакъв резултат и успея да сглобя машината ще пратя отзиви, впечатления и тестове ако трябва.
    • от malkatachurkananikobaby
      Здравейте аз съм Нико много известен като НикоБеиБи в Дота2 в момента даже съм топ 15 ранк за европа. Та към темата искам да си закупя някакъв комп за 800-1200 лева на който ще ми вървят най-вече ЦСГО и ДОТА 2 и предимно компът да може да стримва и двете игри без лаг може и конфига да е до 1500 лева просто най-важното е да може да се стримват дадените игри без лаг. мерси предварително  -НИКОГОД
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.