Премини към съдържанието
bellerephon

Избор на слушалки

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да си купя слушалки, качествени, класически модел с 40mm мембрани, за вкъщи. Ще гледам филми и по-малко музика. Бюджетът ми е до 200 - 220 лева. Каква марка и модел бихте ми препоръчали. За момента съм се спрял на марките Sony, Pioner, Beyerdynamic и Sennheiser, но не знам кои са най-добри. Гледам че в момента са модерни доста Beats, но са доста скъпи (разбира се ако са много по-качествени от другите бих събрал още някои лев).

Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето тези си купих http://www.bomba.bg/computers/multimediq/slushalki-za-pc/slushalki-sennheiser-hd-598-high-end-open-circumaural-senh-hd598.html и като ги чух изхвърлих всичките си слушалки на боклука. Доскоро бяха над 400 лв. аз ги купих на 370. За тази цена са направо подарък. Невероятен звук, линейност, ненатрапчивост в нито една част от звуковия деапазон. Много удобни за продължително носене. Много красив дизайн и качествена изработка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези най-вероятно вадят страхотен звук, но аз искам да бъдат затворени и да ми се побират в бюджета. Спрял съм се на Sennheiser HD 215 II, Sony MDR10RCB и Philips CitiScape Uptown. Ако може да ми кажете кои от моделите са най-добри и да ми дадете някакви други предложения ? 

Редактирано от Valentin88 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом не можеш да вдигнеш бюджета ето тези влизат точно http://www.bomba.bg/computers/multimediq/slushalki-za-pc/slushalki-sennheiser-hd-518-headphones-cherni-senh-hd518.html#  много добро предложение единствения им кусур е, че са с леко приповдигнати ниски честоти, но пък това на много хора им се харесва и може да се приеме като "екстра". Всичко друго дето си посочил е с класи надолу.

Пазарувал съм от същия сайт и са много коректни.

Весели празници!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение, с около година остатъчна гаранция:

Продавам слушалки Focal Spirit One

Затворени, официалната цена на нови е 400лв.

Като изработка са на много високо ниво.

Човека, който ги продава, може и да се съгласи на допълнителен коментар на цената.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом не можеш да вдигнеш бюджета ето тези влизат точно http://www.bomba.bg/computers/multimediq/slushalki-za-pc/slushalki-sennheiser-hd-518-headphones-cherni-senh-hd518.html#  много добро предложение единствения им кусур е, че са с леко приповдигнати ниски честоти, но пък това на много хора им се харесва и може да се приеме като "екстра". Всичко друго дето си посочил е с класи надолу.

Пазарувал съм от същия сайт и са много коректни.

Весели празници!

AGD Благодаря за предложението ! И аз четох добри отзиви за тях и като цяло ми харесват и на външен вид. Но затворени ли са ? Втория ми въпрос е тези, които ти ми предлагаш или Sennheiser HD 558 са по-добри

Evlampi тези дето си ги предложил са страхотни, но едва ли ще успея да добутам до тези пари. След празничните дни май само за мене забравих да си оставя пари за подарък  :) Ако дори успея, възнамерявам да взема sennheiser momentum, които доста ги хвалят, но има едно дори !  :( 

Весели празници !

Редактирано от Valentin88 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AGD Благодаря за предложението ! И аз четох добри отзиви за тях и като цяло ми харесват и на външен вид. Но затворени ли са ? Втория ми въпрос е тези, които ти ми предлагаш или Sennheiser HD 558 са по-добри

Весели празници !

Не са затворени/много ще хубаво да не се чува от вън какво слушаш/. Ако искаш затворени със същото качество си добави още 1000 лв. към тези пари дето ги имаш. 558 са по-добри от 518. Според мен 558 се доближават доста до 598 по качество. Потърси, имаше някъде сравнение на АЧХ на трите модела, но не ми се рови сега. Ако се глада АЧХ са много близки, но се различават осезаемо при прослушване. За мен мога да ги подредя 518 - 558 - 598 по качество. Ако търсиш линеен качествен и ненатрапчив звук 598 е най-добрия избор. Единствения проблем за мен на тези слушалки е задната им сцена, всичко друго е на 6, но пък други приятели дето са ги слушали казват, че при тях сцената е където трябва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.