Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте!

Бих искал да си ъпгрейдна компютъра с SSD само за операционната система и програмите, а стария WD 1TB Black да го използвам за сторидж и My Documents. Въпросът ми към вас е: Кой точно SSD да избера за максимална скорост(на IOPS по-скоро, отколкото на transfer rate)? Прочетох някой от "важните теми" тук и най-често спряганото мнение за добър диск е за Intel 520 series, но тъй като повечето теми са малко поостаряли и вече има Intel 530, реших да направя нова тема. Мисля си за нещо в порядъка на 60-120GB че ще ми е напълно достатъчно, като на него ще инсталирам Windows 7 64 и ще преместя locations на My Docs, My Pics, Downloads, Favorites и т.н. на стария диск, така че да не взимат допълнително място на SSD-то и да не го бъркат. Така си мисля обаче аз, като един лаик, а вие като професионалисти може да ме критикувате смело ако бъркам някъде. :)

Дъното ми е ето това: http://www.asrock.com/mb/overview.bg.asp?Model=H61M/U3S3 и има два слота за SATA III което мисля че ми разрешава да направя ъпгрейда.

Благодаря предварително на всички отзовали се! :)

post-134448-0-09025400-1388187845_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела на Интел 530 също е много хубав диск  или може да разгледате и на Самсунг Ево модела . Тези двата диска за момента са най доброто което се предлага около 200 лева за 120GB

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колкото е по-голям диска, толкова е по-добре за скорост. Последния брой на списанието на PCWORLD има интересна и полезна статия, която ще ти е от полза за избора...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко над бюджета - това.

По-малък обем и същият модел - този.

Да се има впредвид, че и двата диска нямат преходник (bracket) и ако кутията ти няма такъв ще трябва да се закупи допълнително такъв.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гласувам са за модела на Самсунг (конкретно Ево), но Интелския също е добър избор.

Успех !

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи определено - Интел! И алтернативата е Самсунг. За марки като Кингстън, Корсар и други явно няма смисъл да гледам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Все още не съм сменил харда  :(

Сега обаче съм готов и ми излезе един модел, който бих искал да ви попитам дали си заслужава, тъй като е малко по-скъп от EVO-то. Ето модела:

http://nikem-bg.net/computer-components/SSD-Samsung-840-PRO-Series-128-GB-2.5-Slim-SATA-6Gbs

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска е хубав но гледай да си го купиш докато още го произвеждат,че с тия темпове от по 8 месеца  за покупка  дето имаш нищо чудно да  спрат. Ако не си  професионалист  разхода ще е излишен за  една идея по-скъпата версия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не си  професионалист  разхода ще е излишен за  една идея по-скъпата версия.

В смисъл, че няма да мога да му използвам капацитета ли? Въпроса е да е по-бърз и по-издръжлив все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В смисъл ,че ще дадеш  маса пари отгоре за нищо. 10 години ще те изкара и най евтиното SSD  ,но ако ти искаш да го ползваш примерно в следващите 30 години е друга тема на разговор.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В смисъл ,че ще дадеш  маса пари отгоре за нищо. 10 години ще те изкара и най евтиното SSD  ,но ако ти искаш да го ползваш примерно в следващоте 30 години е друга тема на разговор.

Ясно. С две думи както си казал е излишно да взимам ПРО версията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако пък те блазни 5 години гаранция както е въпросният ПРО, може да спестиш някой лев и да вземеш ADATA SX910 или някой Интел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако пък те блазни 5 години гаранция както е въпросният ПРО, може да спестиш някой лев и да вземеш ADATA SX910 или някой Интел.

Еми то и аз мислех Интел, но ме отказаха по-нагоре, а за ПРО-то наистина явно няма смисъл. То по-добре май да взема 250ГБ за тези пари. По принцип го взимам отвън, не от БГ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай Kingston HyperX 3K, A-DATA SX910/920, Samsung 840Evo, Plextor, който от тези е на промоция или е най-евтин него вземай. Сложи в групата и Crucial M500 и получаваш една много бърза групичка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай Kingston HyperX 3K, A-DATA SX910/920, Samsung 840Evo, Plextor, който от тези е на промоция или е най-евтин него вземай. Сложи в групата и Crucial M500 и получаваш една много бърза групичка.

Благодаря! Взех EVO-то  :)

Редактирано от Sisqou (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Drogba94
      Здравейте след сглобяването на нова Ryzen система компютърът даваше черен екран. Накрая след махане на 1 по 1 частите установих че е заради ССД-то ,защото системата тръгва без него. Проверих съвместимостта с дъното и всичко е точно. 
      ССД-то е  adata sx8000 , а дъното е ASROCK AB350M PRO4 AM4. Странното е че на единия  м.2 вход ми дава черния екран, а на другия няма проблем ,но не ми го открива в биос-а.
    • от Sotirow
      Здравейте,
      Искам да попитам дали е добра идея да се замени DVD устройството с Caddy и втори SSD хард диск. Вече имам един SSD хард който е заключен от Биос и е с win10, а на втория хард диск искам да инсталирам Ubuntu. Въпроса ми е дали ако заменя DVD с Caddy ще е добра идея или по-добре да си закупя нов хард който да не е заключен от Биос.
      Благодаря.
    • от Илиан Георгиев
      Здравейте съфорумници! След месец се прибирам от командировка и съм решил да инвестирам в нов компютър до 1500лв! Чух че е желателно да взема ССД за да работи по бързо и ако може да се включи в цената или да ми се даде съвет за вариант при който добавям в последствие ССД. Желая предимно да играя игри и гледам филми на голям телевизор свързан чрез HDMI. Предварително съм си закупил Монитор - LED Benq  27 инча Full HD. Изобщо не разбирам от  компютърни компоненти.Играя от 8 години на раздрънкан лаптоп с който парвя мултибокс на Уоу с 4 акаунта и е мъка. Очаквам вашите съвети. Благодаря предварително!
    • от Gogo456
      Здравейте! Ще си взимам SSD скоро. За сега съм се спрял на ето тези: Intel 540S и SanDisk X400. Бюджета ми е около 140 лв. Благодаря предварително!
    • от VladkoJ
      Здравейте
      Искам да си взема ssd samsung 750 evo обаче то е tlc.Може ли да се ползва и добре ли ще работи с инсталната ОС на него или tlc не е подходящо за ОС.Игри няма да се качват там освен може би CS:GO, но може и да не кача понеже си зарежда бързо и няма нужда от повече.Главно ме интересува за ОС.Ако пък трябва mlc не знам кое да е ссд-то до 120 лв.
      Мерси
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.