Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Добре може ли някаква информация как да организирам книгата си? Просто искам да знам как да си създам героите как да ги вкарам в дадена ситуация без да ми гръмне главата от информация. 

Много ще съм ви благодарен. :)

Редактирано от epicwolfdeath (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Книга на каква тематика? Роман? Серия, сборник с новели?

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе, като ти гледам темите, пък и въпроса, ти герой и ситуация немаш, май си го почнал безидейно, въпроса ти е безкрайно ориентиращ :clown:

Сигурен ли си, че не искаш да рисуваш например? 

Пробвай се да вкараш героите в началото в описателна фаза, после завръзка, после екшън или сълзи, кулминация и развръзка/пак екшън и сълзи/. Задължително руса, изгонена от дома с големи очи, и някой кичасал, мазен за лош.  Инвъземните ако ще ги включваш, те никога не приличат на хора, и все са много по силни, ама накрая са тъпи/нищо, че могат да долетят до тук, а ние не можем до там/. Пиши, ще ти дам още много съвети, пък може и да напишеш първа глава скоро... :shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да напишем ние книгата, пък колегата само да си сложи името като автор ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е зле, но просто ме интересуваше как да организирам всичко, което съм измислил.

1-во. Правиш си план за всяка глава - какво ще се случва.

2-ро. Следваш плана.

3-то. Виж първите 2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, разбира се! Как не се сетих. Ама точно това ме интересува как да го направя тоз план.

Примерно:

глава 1 - какво ще прави главния герой, къде ще отиде, с кого ще се срещне и какво ще произтече от това и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Увод: Описание на ситуация на среща на героите и техният характер и стил. Глава първа: Героите вадят револверите си и успяват да произведат по един точен изстрел. Край на книгата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.