Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Какво ви е мнението за тези NAS-сървъри? Аз се колебая между закупуването на обикновен външен USB харддиск и подобна NAS централа. Ето линк към такава http://www.ebay.co.u...=item4d17022035. Съхраняваната информация ще е най-разнообразна- снимки, видеофайлове, музика, филми. 

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата между двете е в начина на достъп до инфото - в единия случай е закачено към локалната ти мрежа и имаш достъп от всеки компютър (телефон/ таблет и т.н.). Върви със софтуер за споделяне. Може и лесно да се дава достъп от интернет - също с вградени инструменти.

А външния диск си е външен диск - връзваш го към определено у-во през usb и пак можеш да го споделиш (с инструментите на съответната ОС) в мрежата и в интернет.

Някои NAS поддържат и огледално копие на информацията, но посочения май не.

Редактирано от krassleto (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е точно NAS сървър, а по-скоро мрежов диск който се шерва в локалната ти мрежа (един вид медия сървър). NAS ще бъде когато можеш да надстройваш различни услуги като торент, FTP, DLNA, SSH и т.н.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледайте  и този модел  Zyxel NSA320 дали няма да ви върши перфектна работа. Цената му е 203,95 лв . Взимате си и 2 диска  от тези

WD 2TB SATAIII Caviar Red 7200rpm 64MB cache  

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Искам да уточня, че целта ми не е да създавам някакви сложни мрежи с торент услуги. Става дума за чисто домашна употреба и запаметяване на мои собствени файлове. Тъй като в къщи се ползват поне 2 компютъра едновременно / скоро и 3, дъщерята расте... /  реших, че с с такава централа ще е по лесно да се работи със съхранената информация, тък като се спестява употребата на кабели. А и като дойде време да се сменя телевизора, следващият вероятно ще е някой смарт- модел с възможност за директен достъп към данните. Освен това не разбрах точно, но въпросноят модел който съм линкнал има ли вградена памет или само може да "обслужва" HDD с капацитет до 3 ТВ? И мога ли да имам достъп по интернет към централата от разстояние, т.е. ако не съм в къщи?

Иначе съм наясно какви са възможностите на обикновените USB външни хардове, вече имам 3 такива ;) .  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако гледаме тая снимка и описанието в дясно трябва да може през браузер. За памет инфо не намерих никакво .

Публикувано изображение

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.