Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, ето как започна проблемът. Компютърът заби. Рестартирах го. Windows-ът зареждаше безкрайно. Рестартирах го отново. Излезе ми грешката "Error Reading Disk Occured. Press CTRL+ALT+DEL to restart". Реших, че Windows-ът се е прецакал, защото не го бях преинсталирал отдавна. Boot-нах от CD и преинсталирах новия Windows, като форматирах дяла C, на който инсталирах Windows-а. Всичко вървеше нормално, преинсталираният Windows тръгна. Странното беше, че не виждах някакво значително забавяне като цяло, но драйверите за звука и видеото не искаха да се отварят, забиваха и, щом накрая се отвориха, се инсталираха по 15-20 минути. След като рестартирах компютъра, защото драйверите ме попитаха, уиндоусът зареждаше изключително бавно. След няколко рестарта, изобщо не искаше да зареди, отново ми даде "Error Reading Disk Occured. Press CTRL+ALT+DEL to restart". Ядосах се и изключих компютъра. Това се случи вечерта. На сутринта го включих отново и учудващо всичко беше нормално, дравейрите се инсталираха бързо, нямаше проблеми. Цял ден компютърът вървеше добре, инсталирах му всичките програми. Вечерта си изтеглих да гледам един филм, и филмът забиваше през няколко секунди. Рестартирах компютъра, Windows-ът отново зареждаше супер бавно, но все пак зареди. Тествах пак филма - отново забиваше и изключих компютъра. Тази сутрин станах, включих го и Windows-ът зареди много бързо. Тествах филма - вървеше без проблеми. Очаквам след няколко часа пак да започнат проблемите. Объркан съм. Компа го чистих преди 2 седмици от прах, не вярвам да загрява, след като е работил цял ден. Преди 2-3 месеца му сменях дънната платна и захранването, защото бяха изгоряли, но оттогава нямаше проблеми досега. Може би хард дискът е почнал да издава багажа? Компът е сравнително стар. Някой има ли някакви идеи? Може ли да се направи нещо?  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирате програмата HDTune.Пускате я да сканира за грешки.дайте снимка и от таба Health на програмата.

Огледайте кабелите за връзка между дъното и диска.Свържете диска на друг слот.

Хубаво ще е все пак да видим какви са температурите.Инсталирайте програмата Speccy и я пуснете да сканира.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Непременно направи бекъп на данните си, че диска може и да е на умиране. Свали си един жив диск на Хиренс, и тествай за бед сектори. Провери и смарт статуса му, и постни резултата тука да видим за какво на въпрос.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кълбото ми казва, че твърдия диск си е отишъл - обикновено симптомите са много подобни. Но щом сте го 'чистили' и след това са започнали проблемите - огледайте дали са добре включени всички кабели и дали всички вентилатори въртят нормално при пуснат компютър (ще ви се наложи да свалите страничния капак)...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирате програмата HDTune.Пускате я да сканира за грешки.дайте снимка и от таба Health на програмата.

Хубаво ще е все пак да видим какви са температурите.Инсталирайте програмата Speccy и я пуснете да сканира.

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Огледах кабелите за връзката между дъното и диска. Добре бяха, но не се сетих да пробвам да го включа в друг слот. Температурата на диска мисля, че се показва долу в дясно - 31 градуса. На процесора, като го гледах онзи ден в bios-а беше около 30-45 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я смени SATA порта, и отново тествай. Ако пак има грешка ще умуваме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако имаш възможност,пробвай и с друг кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ST380817AS е много стар диск. Явно има някакъв проблем като поработи и загрее. Виждал съм и друг път с дискове от тази серия 7200.7 точно същите проблеми.

Въпреки задоволителните резултати от surface теста по-добре го сменете и със сигурност тези проблеми, които имате ще изчезнат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм по работа в друг град и ще мога чак събота и неделя да обърна внимание на проблема, когато се прибера, и да направя и другите тестове, които ми предложихте. Много благодаря за бързите отговори! Да разбирам ли, че жълтите warning съобщенията в health tab-а на тестващата програма не са нормални и, ако например го включа в друг SATA порт и при тест тези съобщения изчезнат, това ще значи ли, че проблемът е решен, или тези съобщения нямат значение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съобщенията за грешки са сигурен признак че диска е засякъл някакъв проблем. В случая има 104 сектора които вече са заместени с такива от таблицата с резервни сектори.

Отделно се виждат и CRC грешки.

Дори и да смените кабела warning-ите ще си останат. Трябва да следите дали се увеличават.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Dani 01
      Здравейте! Имам 2 dvd  мини диска които са с записи от камера... Там има папка VIDEO_TS в която има IFO VOB и BUP файлове... Аз го отварям с potplayer като избера отваряне на папка...
      Ето моето желание: Искам тези всичките файлове да ги направя на един DATA FILE /.avi или нещо друго/ и да си го сложа на лаптопа.. .и да мога да го обработвам и т.н.... Може ли да стане това с Nero? Ако не с каква програма? /безплатна, ако може.../ 
    • от MaDCoW
      Здравейте, от близо седмица компютърът ми постоянно получава blue screen с най-различни грешки ( Със Windows 7 съм ), някой от тях са: Memory_management, IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION имаше и други преди, но не ги помня. Сега съм пуснал Memory Diagnostics да видя какво ще ми излезе.. Ако някой има идея дали може да се оправи, да пише ☺ The file is possible corrupt. The file header checksum does not match the computed checksum.. Ми излиза сега, дори и не се пуска компютъра, да го засилвам ли през терасата или?!? 
    • от miteff
      Използвах Nitro_Pro_Ent_11.0.3.173_Portable_Eng_x64 за редакция на pdf файл, но след записване ми дава грешка при печатане - не иска да го печата при отваряне в Adobe Reader. Иначе го печата само от програмата за редакция Nitro Pro. Има ли решение на проблема?
    • от Krasimira Kirova
      Здравейте, Колеги,
      Имам проблем с инсталацията на PrestaShop 1.6. Пробвах няколко версии на 1.6..., но не успявам. Къде е грешката? Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо?

• от Bbt_sm
      Здравейте! Когато се опитвамд а инсталирам Acronis Disk Director Home ми излиза тази грешка и немога да го инсталирам.Знаете ли за какво излиза тази грешка?
      IMG_20170707_094312-ilovepdf-compressed (1).pdf
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.