Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
julienalexandrov

Изтрит по невнимание explorer.exe

Препоръчан отговор

Познат без да иска си е изтрил explorer-a според неговите обяснения..
Компа стига до логото на Win XP Pro и там показва съобщение 

Explorer.EXE - Unable To Locate Component : This application has failed to start because iertutil.dll was not found. Re-installing the application may fix this problem.

При опит за ctrl+alt+del или Win+R  нищо не се случва.
мишката и клавятурата работят.
При опит за Safe Mode или пак Last Known Good Configuration стигам пак до горното съобщение.
В биоса мога да вляза ама каква полза.

Сложих надписа в гугъла и разбрах че трябва да копирам файла от работещ комп със напълно еднаква ОС като тип, версия, битове и т.н.

Пробвах и Windows Repair  със моя Win XP инсталационен диск само че не става или аз може би не правя нещо както трябва..
Може би защото моя диск е на английски а проблемният комп е със френска версия.

Някакви други идеи ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работата май отива към преинсталация щом не можеш да стигнеш до папката на Windows-a ако стигнеш копирай файлва от твоя компютър и го сложи на приятеля си във C:WINDOWS и трябва да оправи проблема :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах, ОС е Windows XP.

И имаш под ръка инсталационен диск.

Ето какво трябва да направиш:

Като зареди ОС постави инсталационният диск във оптичното устройство.

Натисни едновременно Ctrl+Shift+Esc

Ще се отвори Диспечера на задачите.

От менюто горе избери Файл.

Избери реда / Нова задача (Изпълнение...).

Върте напиши следното:

sfc /scannow

Натисни ОК. Изчакай да завърши сканирането.

Ако се наложи рестартирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като зареди ОС постави инсталационният диск във оптичното устройство.

Нали проблема му е че не зарежда ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали проблема му е че не зарежда ОС.

Когато е изтрит explorer.exe ОС си зарежда, но няма, кой да зареди иконите на декстопа.Отваря се само тапета.

Но Диспечера на задачите винаги се отваря със бутоните.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но Диспечера на задачите винаги се отваря със бутоните.

От там също може да го стартира освен ако наистина не е изтрит.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От там също може да го стартира освен ако наистина не е изтрит.

Така е.

Ако не е изтрит, и със един рестарт може да се оправи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
благодаря на всички за отделеното време
пиша сега защото бях на работа
комбинацията ctrl+shift+esc не действа, ctrl+shift+del също, екрана си остава същия т.е. без съобщения

Публикувано изображение

при един рестарт ми показа win recovery console (без инсталационния диск да е вътре в оптичното) 

Публикувано изображение

оттам по някакъв начин се добрах до възможността да използвам командната линия
от листа който ми беше предоставен със командите които мога да използвам, изпълних chkdsk ето резултата 

Публикувано изображение

доколкото разбирам проверката е открила минимум една грешка , но как да ги коригирам тези грешки.
oт останалите команди които видях изпълних fixboot и fixbmbr но спрях до момента когато ме предупреди че изпълнението на командата ще направи използването на дял Ц или Д невъзможно

rstrui.exe =  system restore не можах да изпълня защото ми даде че не e валuдна тази команда
чак сега видях че тази команада  C:windowssystem32restorerstrui.exe and press Enterбила само  през Safe Mode, а аз не мога да вляза там  

ако закача диска на друг комп и провлача липсващите две въпросни файла ще се оправят ли нещата
Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако закача диска на друг комп и провлача липсващите две въпросни файла ще се оправят ли нещата

Как два файла?

Нали беше само explorer.exe?

Иначе по лесният начин е със Live CD.

Зареждаш от диска.Пускаш си нета да тръгне.

Някой от нас ще качи от работеща ОС explorer.exe.  /Предполагам че си със Windows XP Professional SP3/

А ти ще трябва да го изтеглиш и поставиш във C:Windows.

Пиши,когато имаш готовност за тази операция.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Explorer.EXE - Unable To Locate Component : This application has failed to start because iertutil.dll was not found. Re-installing the application may fix this problem.

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_xp-system/system-has-failed-because-iertutildll-was-not/6dd913ba-cc0f-4828-a55a-477771d25b66

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...по-късно ще направя едно Live CD и ще пробвам.

Kaто го стартираш,ще е най-добре да копираш някъде файловете,които трябва да бъдат спасени(Музика,филми,фото и т.н.) Защото може и да не се поправи тази инсталация.След което ще се наложи да преинсталираш на ново!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си файловете от друг Уиндоус и ги копирай в директорията,която колегите по-горе споменаха!

Ако не се оправят проблемите,стартирай си пак едно LiveCD/DVD ( може някоя Linux дистрибуция - за предпочитане е пред LiveCD/DVD-тата на XP,Vista,W7,W8 ;) ),копирай си нужната информация (музика,видео,фото,документи и т.н,ако има) - на usb (флашка),cd/dvd,или външен хард,с каквото там разполагаш и тогава преинсталирай на чисто! ;)

Успех! ;)

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oткачих харда (някакъв 35 ГБ-ов Maxtor) и го закачих на друг комп работеш под Win XP SP3 32 bit.

Диска се вижда във My Computer, отворих  папката windows, explorer.exe си беше там, само липсваше.

Чрез copy/paste сложих iertut.dll  във Win32 папката където му е мястото, но пак не става нещо.

Дава ми една дрга грешка, ама като и забравих името

Не съм в момента у нас. По-късно ще кача снимки

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oткачих харда (някакъв 35 ГБ-ов Maxtor) и го закачих на друг комп работеш под Win XP SP3 32 bit.

Диска се вижда във My Computer, отворих  папката windows, explorer.exe си беше там, само липсваше.

Чрез copy/paste сложих iertut.dll  във Win32 папката където му е мястото, но пак не става нещо.

Дава ми една дрга грешка, ама като и забравих името

Не съм в момента у нас. По-късно ще кача снимки

Може би ще трябва да се регистрира този dll фаил.

Но при теб, незнам как може да стане.

Регистрациата става като във RUN (Изпълнение...) се постави следното:

regsvr32 "C:WINDOWSsystem32iertutil.dll

И се натиска ОК.

Все още не мога да си обясня защо при теб не работи клавишната комбинация Ctrl+Shift+Esc.

Тя няма нищо общо със изтриването на explorer.exe!

Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрациата става като във RUN :regsvr32 "C:WINDOWSsystem32iertutil.dll

Все още не мога да си обясня защо при теб не работи клавишната комбинация Ctrl+Shift+Esc.

Тя няма нищо общо със изтриването на explorer.exe!

сега се сетих за съобщението което ми изкара след копи пейст на iertut.dll   мисля че беше

ordinal 681 could not be located in the dynamic link library, но както писах по-горе като се прибера ще кача снимки със по-точно описание.

ето какво открих в нета

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_xp-system/iertutildll-file-was-missing-now-ordinal-681-could/f29eb4ad-0423-46a0-8fa8-8be5b612864f

ще пробвам регистрацията след няколко часа като се прибера у нас.

забравих по-горе да добавя, че когато пробвах със друга клавятура и мишка (PS2 стандарт), мишката се движеше и можех да кликам по прозорците със съобщенията които се отваряха, но клавишните комбимации не работеха

един друг въпрос :моя човек пита,  ако се преинсталира Уина има ли някакъв начин да си запази  favorites, bookmarks, browsing history и web addresses от браузърите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

един друг въпрос :моя човек пита,  ако се преинсталира Уина има ли някакъв начин да си запази  favorites, bookmarks, browsing history и web addresses от браузърите

Могат да се запазят, но всеки браузър е по различен начин.А не си споменал за кой ти трябва.

Може да се запазят и програмите и всичко което е инсталирано по следният начин:

Става въпрос за Repair. След като се зареди от инсталационният диск.

По време, на инсталиране, има два момента, където ти предлага поправка.

Първият е този:

http://prikachi.com/images.php?images/268/6965268s.jpg

Тук води до Recowery Console.Там разбрах че си влизал и не ти е помогнало.

Вторият момент е малко преди да започнеш да форматираш:

http://prikachi.com/images.php?images/272/6965272f.jpg

Засича че има инсталирана ОС и ти предлага няколко опции.Една от тях е Поправка.

Така няма нищо да загубиш. Пробвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за Repair. След като се зареди от инсталационният диск.има два момента, където ти предлага поправка.

Първият е...:.Вторият момент е ....:

Първия момент липсва при мен.
Втория е малко по-различен (т.е. без опция за буквата R)

Публикувано изображение

Ще търcя друг инсталационен диск, защото явно моя ( XP Lite ) няма да свърши работа

Аз за всеки случай натиснах ...вече не помня коя буква и ми даде това.

Публикувано изображение

Интересно ми е какво ще стане ако направя  parallel install ако потвърдя leave the curent system intact (no changes)
В смисъл дали след като инсталирам още един Уин ще имам достъп до файловете и документите от старата ОС

Вначалото има един момент, когато ме пита за  thyrd party divers F6  ,след това ме пита за F2 за да вляза във ауто system recovery 

Публикувано изображение

ама доколкото виждам recovery disc-a трябва да е на флопи

Публикувано изображение
ще пробвам по-късно като намеря фопи диск със флопито и тези указания от МS  http://support.microsoft.com/kb/299526 

Оказа се че работи само че:

1. само във safe mode или save mode + command prompt

2. ако използвам PS2,  а не стандартната USB клавятура

3. клавятурата трябва да бъде френски layout на буквите, нали Уина е на френски

Публикувано изображение

за съжаление при опит за написване на новата задача ме спира едно десeт пъти с едно и също съобщение, което се появи  и след натискане на ОК

ordinal 681 could not be located in the dynamic link library

Публикувано изображение

ако натисна третия бутон вдясно от диспечера на задачите RUN,  получавам това (достъп до всички файлове и документи)

Публикувано изображение

Оттука мога ли да направя нещо или...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.