Премини към съдържанието
Никола Запрянов

Как да разбера дали BIOS-а ми е флашван?

Препоръчан отговор

Здравейте. Преди време имах проблеми с компютъра и 1 познат го взе да го оправя уж. Проблемът е, че не мога да го намеря и да го питам дали ми е флашван биоса. Понеже пак имам проблеми и трябва да знам. Разбрах че можело от сайта на gigabyte да видя оригиналната версия на биоса, но като отидох и си намерих дъното ми казва само че мога да сваля 4 версии (F1, F2, F3, F4). Аз съм със F4 вмомента и не знам дали винаги е била или е флашван биоса. Ако може някой да ми каже как да разбера ще съм много благодарен. Дъното ми е GA-H55M-S2. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами няма много начини да разбереш дали е флашнат биоса, но поне по датата на ревизията на версията ще може да сравниш с тази на първата или от датата на пускане на дъното на пазара (е... приблизително разбира се).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От сайта на производителя на дъното. При вас датата би трябвало да я пише в биоса или при рестартиране на машината (POST съобщението).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверих в сайта Публикувано изображение

И има дата за всяка версия. Също така отворих и от Run->msinfo32 и там пише версията F4 и дата съвпада с тази от сайта. А мога ли да разбера дали съм бил с някаква друга а не F4. Откакто ми "оправи" онзи познат компютъра, той не иска да се изключва. Цъкам Shut Down, загася монитора и спира всички процеси но машианта продължава да работи. Възможно ли е да е то това че биоса е флашван ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не е забравил някой кабел да свърже.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не е забравил някой кабел да свърже.

Или пък грешно да ги е свързал. Няма как да е от версията на биоса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво е настроено в Power Management в BIOS (за подробности - страница 46 от ръководството)?

Пробвахте ли нулиране (връщане до стандартни настройки)?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Версията няма никакво отношение. Щом си с последната, няма какво да се занимаваш  с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами преди време проблемът ми беше следния. Като пусках компютъра излизаше съобщение "Fix ME Firmware Data" и зареждаше до 100% след което компа се рестартираше и се пускаше наново. Този път без съобщение и си зареждаше, но самата работа на компютъра не беше добра. И след това той го оправи уж. Вчера се опитах да го преинсталирам и всичко 6. Докато не стана така че докато си ползвах компютъра и бум синия екран и рестарт. Така 2-3 пъти и спрях да го тормозя. Дадох го на 1 техник да го види и той точно ме накара да разбера дали е флашван биоса. Той върна default настройките, както преди така и след това пробваше различни неща но винаги ставаше някоя "мизерия": Я пак се покаже "FIx ME .." я се рестартира просто така. Та след известни мъки му сложи Уин 8 и сега съм с него. Уж работи, но самия Уиндоус не ми харесва и той ми каза ако искам да си сложа 7. Намерих си седмица и след 2-3 дена ще се опитам да му я сложа и ще видим дали ще се рестартира още и ако имам проблем ще пиша тук отново. Мерси за информацията.Последни въпроси. 

Версията няма никакво отношение. Щом си с последната, няма какво да се занимаваш  с него.

Значи няма значение дали ми е флашван БИОС-а или не? 

Или пък грешно да ги е свързал. Няма как да е от версията на биоса.

Трябва да проверя дали всички кабели са свързани където и както трябва? 

Редактирано от Никола Запрянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.