Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Помня преди няколко години когато си вадих лична карта и трябваше да преведа 10 лв. такса понеже един до друг има офиси на няколко банки, влязох в първата /ДСК/ и бях умен да питам каква е таксата за превода към сметката на МВР - отговориха ми 3,50 някъде беше. Обърнах им гръб и влязох в съседната банка - там беше 60 ст.

Та това е идеята на темата - споделете впечатления в кои банки таксите за обслужване на сметки, за теглене и преводи са най-ниски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък ходих в Инвестбанк и ми поискаха 7лв такса за превод към сметка, а в съседната ДСК - 2,50лв. Изглежда зависи към коя банка е сметката и общо взето какви са уговорките между отделните банки.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,надали е лесен отговор. Най-малкото защото надали знаем всички банки какви са им тарифите.По принцип, ако правиш превода от банка, в която имаш сметка е по-евтино. Демек ако от твоята обслужваща банка превеждаш. Ако нямаш сметка и влезнеш в някоя случайна банка, таксата ще е по-висока.Здравей,Държавните институции работят по принцип със Си Банк (ако не се лъжа) и там също е малко по-евтинко. Миналата седмица ми се наложи да вадя Свидетелство за съдимост. Таксата беше 2.00 лв, като внасях парите директно на гишето на банката в Районният съд.Справка. Моята обслужваща банка е Пиреос. Превод за семестриална такса от Пиреос към банката на УНСС (БНБ), таксата ми беше 2.00 лв. Ако ползвах ДСК, която е наложена на студентите в УНСС, тъй като студентските карти (като ученическите за самоличност и удостоверение, че си студент), се явяват и дебитни карти със сметка в ДСК, то таксата ми от ДСК към БНБ беше 2,50 лв. Ако отида в случайна банка то ще е над 3.00 лв.Имай предвид, че някои банки също така определят тези такси в проценти от сумата на превода, та може и да е обвързано и това колко пари искаш да преведеш.За това, най-простият отговор е - "Ползвай си твоята обслужваща банка."Поздрави!

Изглежда зависи към коя банка е сметката и общо взето какви са уговорките между отделните банки.

Не толкова уговорките, защото тарифата на банката не е от коя към коя превеждаш. Тарифата на банката казва "Превод до еди каква си стойност - така и така". Въпроса е банката каква такса ще наложи на своите клиенти.По принцип ако си клиент на някоя банка, таксите за превод за теб са по-ниски от тези за "клиенти", които случайно влизат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не толкова уговорките, защото тарифата на банката не е от коя към коя превеждаш. Тарифата на банката казва "Превод до еди каква си стойност - така и така". Въпроса е банката каква такса ще наложи на своите клиенти.

Това обяснява, защо от една и съща банка като искаш да преведеш пари към сметки на 2 други различни банки - таксите са различни  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това обяснява, защо от една и съща банка като искаш да преведеш пари към сметки на 2 други различни банки - таксите са различни  :D

Къде това?p.s.Прегледах тарифата на УниКредит Булбанк.През БИСЕРА ти е 2,20 лв.През РИНГ ти е 18,00 лв.Ако е към държавният бюджет ти е 1,50 лв.Ако е на каса ти е "0,30%, мин. BGN 6"Но никъде не се казва, дали има значение към коя друга банка е...p.s.По Тарифата на Пиреос:С Бисера "Наредени в клон на Банката": 2,00 лв.С РИНГС "Наредени в клон на Банката": 12,00 лв.При "Касови пр еводи - БИСЕРА " с Бисера (ако нямаш сметка там): 0,5% (мин. ,5.00 лв.)Отново не се упоменава към коя банка би бил превода.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колкото и куриозно да звучи, но е факт

ДСК взимат много повече за услугите си в сравнение с Райфайзенбанк

до колко Райфайзен е българска вече не знам, не ме и интересува изобщо, защото не дерат кожи

аз бих ползвала само нея, но от една редакция ни задължават да сме към ДСК та

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде това?

Тия изнудвачи от Уникредит всичките заслужават кладата. А не помня вече, ставаше въпрос за някакви преводи, може и да е било към същата и различна банка, не знам. Отдавна беше, а аз много рядко се занимавам с преводи.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

до колко Райфайзен е българска вече не знам, не ме и интересува изобщо, защото не дерат кожи

Не, човека под "народни" имаше в предвид с цени като за народа, евтинки преводи :) Не, дали са български.Аз по заглавието реших, че пита кои са държавните банки, които са БНБ и ББР.

Та това е идеята на темата - споделете впечатления в кои банки таксите за обслужване на сметки, за теглене и преводи са най-ниски.

А относно това, надали ще намериш банка, където всичко това на куп да е най-евтиното.Я по-добре кажи ти сметка ли искаш да си откриваш, депозит, влог? Какво търсиш по принцип?
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я по-добре кажи ти сметка ли искаш да си откриваш, депозит, влог? Какво търсиш по принцип?

Мисля, че ще трябва да изчакаш 3 дена за отговор ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че ще трябва да изчакаш 3 дена за отговор ;)

Ха! Това обяснява много :D :D
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязала съм,че в някой банки таксите за определена услуга са по-високи,но за сметка на това годишните такси по обслужване на сметката са по-ниски.Засега съм на ЦКБ и съм доволна,месечната такса е 0.50ст.Таксите към бюджетните сметки(като на МВР),не са ли фиксирани???

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Банките като цяло си опредялят тези показатели на базата на клиентите, които имат. Аз лично съм забелязал, че тези, които имат много корпоративни клиенти имат по-ниски такси (съществуват и някой изключения, но са малко). То това е и логично защото реално фирмите са тези, които въртят големите пари. Съответно за фирмите таксите са и по-ниски. Например ако имате фирмена сметка в ЦКБ и доставчик пак на ЦКБ има възможност да се договорите с банката и да не ви начисляват никакви такси по преводи и междуфирмени банкови операции. Което е много добре, защото при много фактури с отложено плащане към даден доставчик, спокойно можете превеждате всяка отделно без банката да ви товари. Разбира всичко си е относително и според зависи. Лично аз ползвам ЦКБ повече от 5 години и съм доволен. Има една кака в клона на Раковска, която като я видя и забравам, колко трябва да внеса и/или да изтегля... :) :) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Райфайзен имат сравнително добри (ниски) такси за преводи. А за дебитни карти - мисля да си взема Master дебитна от ФИБ - има 1.50 лв. такса на месец, но теглене от банкомат ти е безплатно, от всички банкомати в страната (без значение на коя банка са). Така че ако ви се налага да го правите често, си избивате тези 1.50.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.