Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Решил съм да си сменя дъното и процесора, но не знам кое дъно да си избера. За сега съм се спрял на Asrock H81M Процесора съм решил да е този Intel I5 4440 Каква е разликата между Asrock H81M и това дъно ASRock H87 Pro4 Останалите ми компоненти са: HDD- Hitachi Deskstar 7K1000.C 500GB 7200 16MB SATA 2  RAM Памет - 2 х Silicon Power 2GB DDR3 1333 Захранване - SEASONIC SS-620GB Bronze, 620W Кутия- Thermaltake V3 Black Edition Колебая се кое дъно да избера, защото ще карам със вграденото видео известно време докато събера пари за видео карта. Нарочно когато си купувах  захранването си взех 620W да имам по голям резерв, и постепенно постепенно съм решил да сменям компонентите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забрави го това H81M дъно,вземи харесаното H87Pro4 или GB B85M D3H;рам си вземи 2х4ГБ 1600МХз С9 1.5V-GEIL Evo Corsa/Potenza/Veloce или ADATA 1600G XPG са евтини.Другото бива,но кутиите на CM N200 (ako вземеш М дъно) и N300 са по-добри и по-евтини.M/у другото не знам дали 620GB ще го намериш,вземи по-евтиното FSP Rider 550 (за една карта и 4440 си е идеално,ако ще и GTX770 да е) или Rider 650.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сте ме разбрали правилно! Сегашната ми конфигурация е:Дънна платка -ASRock N68-S3 UCC  Процесор - AMD Sempron 140 2.70 GHzHDD- Hitachi Deskstar 7K1000.C 500GB 7200 16MB SATA 2 RAM Памет - 2 х Silicon Power 2GB DDR3 1333Захранване - SEASONIC SS-620GB Bronze, 620W Кутия- Thermaltake V3 Black EditionИ искам да си сменя дъното и процесора. Бюджета ми е 400-450лв

Редактирано от SCaLaRq (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И вие не сте ни разбрал правилно.Ако не знаем колко е бюджета,няма как да ви предложим адекватно решение на търсените части.Не е далеч времето,когато тия 2х2 ГБ ще ви отеснеят.По-добре да ги продадете,и да си купите отсега достатъчно рам.Не е ясно и за какво ще ползвате компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,за тази цел някое APU ще свърши доволна работа.Няма да има нужда от много средства.В този смисъл на разсъждения,захранването идва прекомерно силно.Нямало е нужда от него.

Дъното поддържа и 6-ядрени Феноми.Намират се втора употреба такива,за не много пари.С един такъв процесор,ще получите значителен прираст в производителността.Това е вторият ви вариант.

Та колко аджеба,е бюджета ви?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами бюджета ми е 450лв max
Сегашното ми дъно не ми харесва! Много загрява чип сета, вграденото видео скоро ще издаде багажа, и затова искам да си купя ново и по хубав процесор!
Може да предложите и варианти с АМД. Този вариант добър ли е?
A10-6800К X4/4.1GHZ/FM2/BOX
GB GA-F2A55M-HD2 A55 FM2
или Asrock FM2A75M

Редактирано от SCaLaRq (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко над бюджета, но си заслужава:

AMD A10-7850K X4 Quad Core, Radeon R7, 3.70GHz, BOX, FM2+ 
 GIGABYTE F2A88X-D3H, AMD A88X, DDR III 2133/1866/1600/1333, VGA, DVI, HDMI, FM2+ 

Крайна цена 464,23 лв.

Но ако ще разчитате дълго време на вграденото видео трябва да смените рамта с по-производителна като тази например:   GEIL 2X4G DDR III 2400 EVO VELOCE 

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

470лв - с 20лева повече , но мисля че е по-доброто решение :

CPU: AMD A10-7850K 3.7GHz FM2+

Mobo: GB F2A88X-D3H /A88X/FM2+

Има сравнително добра вградена карта. След време може да смениш рам-та с 2х4@1866/2133МНz и да направиш CrossFire с R7 2xx(за в момента може само с 240 и 250 ДДР3, но от АМД работят да се подръжат и другите карти от серията). 

Хехе колегата ме изпревари с предложението :)

! Не споменах, но да не остане загадка - crossfire става между APU-то(вграденато видео в процесора) и видео картата(PCI-E).

Редактирано от k0dereX (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крайна цена 433,62 лв.
Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 448.08 лв. с ДДС
Можеш да продадеш тази РАМ 2x2 и си вземи 2x4 или 1x4.
Редактирано от Нико_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 430.67 лв. с ДДС

Добре обаче с тези части ще му трябва и видеокарта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре обаче с тези части ще му трябва и видеокарта.

Късното ставане не ми се отразява добре! :D Не съм забелязал, че автора няма видеокарта. Сега ще си редактирам мнението! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно Intel-ските конфигурации ... Вграденото видео на AMD доминира Intel-ското. AMD дава възможност за OC, а и възможността за един лек upgrade с R7(CF) в бъдеще. Съдейки по ползването на PC-то на потребителя - "филми, Интернет, офис документи и по-леки игри от време на време" AMD-то ще му дава по-добра възможност да играе игри и без външна видео карта.

Редактирано от k0dereX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега съм се спрял на едно от тези предложения! Въпроса е АМД или Интел?

k0dereX

470лв - с 20лева повече , но мисля че е по-доброто решение :

CPU: AMD A10-7850K 3.7GHz FM2+

Mobo: GB F2A88X-D3H /A88X/FM2+

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Амд-то е с по-добро вградено видео от Интела, Интела е доста по-производителен процесор. Само че не съм убеден че ще усетиш предимството на видеото на АМД-то, ако останеш със същата памет...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Закупих си Дъно Asus H81M-D Plus и Процесор Intel I5 4440
Благодаря на всички които се отзоваха в темата!Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.