Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Избрал съм си Intel core i5 4670, та въпросът ми е за добра видео карта около 400 лева. Приемам и предложения за цялостна конфигурация с този процисор до 1200 +/- лева.Благодаря предварително!

Редактирано от pit
грешен раздел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за светкавичния отговор. Ако може картата да е Nvidia без значение от това колко ще трябва да доплатя но пак да е около 400 ( за предпочитане GTX...)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK B85M PRO4 LGA1150
I5-4670 /3.4G/6MB/BOX/LGA1150
4GB DDR3 1600 A-DATA
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU
PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE
Gainward GTX760 2GB GDDR5 426018336-3002

Обща стойност - 1 304.95 лв. с ДДС

Количка.

С Nvidia видеокарта. Другите части не съм ги сменял, а и няма от кое повече да се реже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB N660OC-2GD ако искаш да влезнеш в бюджета. Не знам защо държиш на Nvidia, освен ако не ти трябва CUDA. В противен случай 270Х е по-добрият вариант.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да,но ще се надскочи бюджета.А няма смисъл да се орязва от другите части.Може да се вземе друг i5 процесор,с малко по-малка тактова честота.За една обикновена приложимост на компютъра,няма да усетите кой знае каква разлика.

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-близко до цената е

Gainward GeForce® GTX 760 2GB

или Гигабайт660 от по-горните коментари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв монитор ми препоръчвате защото ще си вземам и монитор на по късен етап. :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какъв бюджет разполагаш и за какво ще се ползва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв монитор ми препоръчвате защото ще си вземам и монитор на по късен етап. :-)

На колко по-късен етап? Ако тоя етап е след няколко месеца-няма смисъл да се обсъжда от сега! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Крайният ми избор е предложението на Techmaniac само че с гигабитското видео което предложи johny01. Благодаря за помоща.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо режете от RAM. Вече има игри, които не тръгват с 4 GB RAM.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

коя от двете кутии ще ми препоръчате, защото не съм много в час с тези неща (въздушен поток в кутията и тн.) :) Благодаря за помоща :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо режете от RAM. Вече има игри, които не тръгват с 4 GB RAM.  

Ами като се замислите ще се сетите, че РАМ се купува най - лесно. А й спокойно може да играе със 4ГБ РАМ всичко. За какво да се реже от видео и процесор. :)

коя от двете кутии ще ми препоръчате, защото не съм много в час с тези неща (въздушен поток в кутията и тн.) :) Благодаря за помоща :)

Според мен тази на Нико :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами като се замислите ще се сетите, че РАМ се купува най - лесно. А й спокойно може да играе със 4ГБ РАМ всичко. За какво да се реже от видео и процесор. :)

Според мен тази на Нико :)

Еми аз съм се сетил, затова и съм писал горния пост. CoD Ghost  изисква точно 6 GB RAM  и с по-малко не тръгва. Виж, ако някой е правил самоделки и я е подкарал с 4 GB,  не е мой проблем. Говоря за официалните изисквания и за официалното съобщение, което играта изкарва преди да спре да работи. Други игри като BF3  също се влияят не само от видеопаметта, но и от RAM. Ей тогава почва сечене на високи настройки, въпреки че видеокартата може да ти извади приличен фреймрейт. 4GB  са малко, 1200-1300 лева много. А и доколкото виждам, има конфигурации с 8 GB RAM. Значи можело. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми аз съм се сетил, затова и съм писал горния пост. CoD Ghost  изисква точно 6 GB RAM  и с по-малко не тръгва. Виж, ако някой е правил самоделки и я е подкарал с 4 GB,  не е мой проблем. Говоря за официалните изисквания и за официалното съобщение, което играта изкарва преди да спре да работи. Други игри като BF3  също се влияят не само от видеопаметта, но и от RAM. Ей тогава почва сечене на високи настройки, въпреки че видеокартата може да ти извади приличен фреймрейт. 4GB  са малко, 1200-1300 лева много. А и доколкото виждам, има конфигурации с 8 GB RAM. Значи можело. 

Еми сега няма защо да спорим. Според мен е по - добре сега да се спестят тези пари и да се използват за процесор и видео карта. А след месец-два ще се сложат още 4 ГБ. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сглобих конфигурацията, но имам проблем. Когато го пусна вентилаторите се въртят, лампите по кутията светят но няма нищо на монитора нито характерния звук на BIOS!P.S Това е първата конфигурация коятоси сглобявам сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.