Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
me109e7

Помощ - лаптопа прегрява без видима причина

Препоръчан отговор

Както е видно от заглавието забелязах, че от скоро лаптопа започва да загрява без видима причина. Тава се случва когато лаптопа сам си изключва подсветката на дисплея или когато аз го направя с Fn+F6. След  2-3 мин. се чува и усеща как оборотите на вент. се покачват заедно с температурата. Това се повтаря наколко пъти докато достигне досто високи температура и обороти на вентилаторчето. Случва се дори когато няма и една активна програма - спрени са дори уифи-то, антивирусната, блутуут модула, дори Долби хоум теътър. С една дума дори когато е "гол - голеничък". Винаги съм го пазил от прах и прегряване, наскоро дефрагментиран и сканиран с Майкрософт Секюрити Есеншъл. Купуван е нов преди 10 месеца, като от тогава е инсталиран един-единствен път в деня когато го взех с оригинален-лицензиран УИН 7 64 бита.

Лаптопа е следния http://www.technopolis.bg/b2c/details/517647/P11010101/Prenosim-kompyutar-ACER-V3-571G-53214G1TMAII . Прикачвам и снимка на която се виждат температурите когато "не цъкам" на него + "Услуги" за които нямам никаква представа какво предтавляват.. На втората снимка се вижда диспечъра на който се виждат активните процеси.Температурите които достига при описания проблем са от порядака на 79-80град. също когато без да цъкам на него с вкл. Аида 64. На база всичко това какво бихте ме посъветвали да направя за да преодолея тази ситуация. Благодаря предварително.

п.с. Малко неточно написах накои неща, вече са коригирани.

post-213148-0-42708900-1390421024_thumb.

post-213148-0-80254200-1390422166_thumb.

Редактирано от me109e7 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първата снимка не се забелязват чак толкова фрапиращи температури,като за лаптоп.

Инсталирайте програмата AIDA64 и пуснете стрес тест.Наблюдавайте какви са тогава температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температури в нормата , може би за модела малко над нея , но нищо чудно и притеснително при работа на няколко процеса отгоре излишни за системата .

Автора да покаже снимка със всички процеси . От долу има отметка за това .Не се знае със сигурност дали нещо няма притеснително от към някой невидим за сега процес .

Успех и лека нощ от мен . Колегите който остават ще помогнат , сигурен съм това .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и поисканите снимки. На първата се виждат температурите които са достигнати с 1 активна програма - Аида 64 и изключена подсветка. Щракната тогава когато усетих голямата температура и високите обороти. Другите две са с включена отметка за всички процеси.

http://prikachi.com/images.php?images/142/6982142s.png

http://prikachi.com/images.php?images/137/6982137x.png

http://prikachi.com/images.php?images/145/6982145Y.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен, на всичките ми лаптопи, които съм имал (не са малко) като ги оставех за 2-3 минути неактивност (само при Windows 7) И перката откачаше и температурите стигаха като твоите... Даже и опит си направих като оставих Task Manager-а пуснат и "Процес на престояване" вдигаше CPU на 100% и съответно щом мръднех мишката процесора си спадаше на 1-2 %...

Редактирано от Greak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен, на всичките ми лаптопи, които съм имал (не са малко) като ги оставех за 2-3 минути неактивност (само при Windows 7) И перката откачаше и температурите стигаха като твоите... Даже и опит си направих като оставих Task Manager-а пуснат и "Процес на престояване" вдигаше CPU на 100% и съответно щом мръднех мишката процесора си спадаше на 1-2 %...

Едно към едно с моята ситуация. Респективно това се отнася и за температурата и оборотите на .......... На какво се дължи това? Имали начин да го избегна? Питам защото не виждам смисъл, да се мъче машинката дори когато слушам само музика. Такова "зорене" машинката не показва дори когата играя  на WOT 2-3 часа. Смятам да го преинсталирам, ако и тогава не се оправи - на сервиз. Колеги благодаря за изказаните мнения.

Редактирано от me109e7 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно към едно с моята ситуация. Респективно това се отнася и за температурата и оборотите на .......... На какво се дължи това? Имали начин да го избегна? Питам защото не виждам смисъл, да се мъче машинката дори когато слушам само музика. Такова "зорене" машинката не показва дори когата играя  на WOT 2-3 часа. Смятам да го преинсталирам, ако и тогава не се оправи - на сервиз. Колеги благодаря за изказаните мнения.

При мен и с преинсталация на се оправяше. :) Знам, много е неприятно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко това може да  е продукт от лоша инсталация , дали със кофти копие на ОС или последвали инсталации на други приложения .

Автора да опита с друга програма примерно Speccy какво ще му покаже .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споменава се "наскоро дефрагментиран" а системата е Windows 7.

Няма нужда от такава операция.

С какво сте правили дефрагментирането ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споменава се "наскоро дефрагментиран" а системата е Windows 7.

Няма нужда от такава операция.

С какво сте правили дефрагментирането ?

Ако не е правена допълнителна настройка за времето когато се извършва дефрагнетация може да не е правена въобще . Windows 7 прави автоматична такава всяка седмица, но по подразбиране е в 01.00 часа всяка всяка сряда .Ако даден потребител не погледне това кога ли ще е на работещ през ноща в 01 часа компютър ??? Може да не е с месеци .  Как да няма нужда да се дефрагментира след инсталация ? Това е закон след инсталация на ОС и необходимите програми да се извършва тази процедура .  Последното действие от процеса на довеждането на една система до добри режими на работа се нарича точно дефрагментация  Съвета че не е нужна такава операция е изключително  нелеп , без желание да те обидя или каквото и да било .

П.П . Спорове не желая , написаното от теб не подлежи нито на спор нито на коментар .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не е правена допълнителна настройка за времето когато се извършва дефрагнетация може да не е правена въобще . Windows 7 прави автоматична такава всяка седмица, но по подразбиране е в 01.00 часа всяка всяка сряда .Ако даден потребител не погледне това кога ли ще е на работещ през ноща в 01 часа компютър ??? Може да не е с месеци .  Как да няма нужда да се дефрагментира след инсталация ? Това е закон след инсталация на ОС и необходимите програми да се извършва тази процедура .  Последното действие от процеса на довеждането на една система до добри режими на работа се нарича точно дефрагментация  Съвета че не е нужна такава операция е изключително  нелеп , без желание да те обидя или каквото и да било .

П.П . Спорове не желая , написаното от теб не подлежи нито на спор нито на коментар .

Не си прав.

Ако плановото дефрагментиране не може да бъде осъществено в указаното време (дали поради изключен компютър или поради натоварена система), то ще стартира при първа възможност.

Не съм проверявал, но ако ти се занимава, инсталирай една система. Не прави дефрагментиране и след известно време провери какво е положението с Defrag.

На моята машина всичко е на 0% дефрагментация, но тя почти не се изключва. Само рестарти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си прав.

Ако плановото дефрагментиране не може да бъде осъществено в указаното време (дали поради изключен компютър или поради натоварена система), то ще стартира при първа възможност.

Не съм проверявал, но ако ти се занимава, инсталирай една система. Не прави дефрагментиране и след известно време провери какво е положението с Defrag.

На моята машина всичко е на 0% дефрагментация, но тя почти не се изключва. Само рестарти.

Няма такива филми със плановото дефрагментиране .Нищо не се включва при "първа възможност " ,това да не ти е пазара за домати . Продължаваш с нелепиците .Какви съвети даваш бе човече ??? С какви Дефрагове и какви стотинки да се правят проверки ????  . Спри . Излагаш се . Виждал съм машини който по близо година не е случвала плановата  дефрагментация . Това какво работи  на твоята машина не интересува никой . Прави си и каквото искаш и както го искаш . Не съветвай специално в тази тема човека по този изключително неправилен и нелеп начин .

Виждам какво пишеш и от какво се интересуваш . Това е похвално , но това тук специално което си написал издава едни нещица който не искам да коментирам а ще ги кажа с думи прости - не познаваш основни функции на ОС-ма и начина им на работа , нито правилата за инсталация на ОС  и последващи процедури. 

Казах ги и пак ще го кажа - спорове няма да водя . Нещата който продължаваш да пишеш те излагат и то яко .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз насила никого не карам да прави нещо.

Който иска ще потърси повече информация, ще се поинтересува и ще си реши сам, какво да прави.

Ето и два линка :

How Windows 7 handles disk defragmenting

What Is "Defragging," and Do I Need to Do It to My Computer?

Всеки може да провери дали системата му сама е направила дефрагментиране, като стартира dfrgui.exe и погледне процентите за дисковете, а също и да направи справка за последните действия в Task Scheduler (taskschd.msc) в секция Microsoft - Windows - Defrag

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такива филми със плановото дефрагментиране .Нищо не се включва при "първа възможност " ,това да не ти е пазара за домати . Продължаваш с нелепиците .Какви съвети даваш бе човече ??? С какви Дефрагове и какви стотинки да се правят проверки ????  . Спри . Излагаш се . Виждал съм машини който по близо година не е случвала плановата  дефрагментация . Това какво работи  на твоята машина не интересува никой . Прави си и каквото искаш и както го искаш . Не съветвай специално в тази тема човека по този изключително неправилен и нелеп начин .

Виждам какво пишеш и от какво се интересуваш . Това е похвално , но това тук специално което си написал издава едни нещица който не искам да коментирам а ще ги кажа с думи прости - не познаваш основни функции на ОС-ма и начина им на работа , нито правилата за инсталация на ОС  и последващи процедури. 

Казах ги и пак ще го кажа - спорове няма да водя . Нещата който продължаваш да пишеш те излагат и то яко .

Твоето е нелепо:

Публикувано изображение

и двата диска са си намерили време да се дефрагментират сами, не съм им пускал дефрагментация от години.Викат му shedule disk defragmenter. Така че, Ken е прав. Въобще при току що инсталирана система няма нужда от дефрагментация, освен ако ръчно не си спрял сървиса, или не инсталираш само XP-та.

Редактирано от bluelight (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз насила никого не карам да прави нещо.

Който иска ще потърси повече информация, ще се поинтересува и ще си реши сам, какво да прави.

Ето и два линка :

How Windows 7 handles disk defragmenting

What Is "Defragging," and Do I Need to Do It to My Computer?

Всеки може да провери дали системата му сама е направила дефрагментиране, като стартира dfrgui.exe и погледне процентите за дисковете, а също и да направи справка за последните действия в Task Scheduler (taskschd.msc) в секция Microsoft - Windows - Defrag

Ами точно че си дал линкове вземи и прочети на втория какво пише -.... " Да се следи дали се изпълнява графика за дефрагментиране ..... "  Къде прочете че дори да не се спазва този график системата се дефрагментира "при първа възможност "

Стига , спри .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами точно че си дал линкове вземи и прочети на втория какво пише -.... " Да се следи дали се изпълнява графика за дефрагментиране ..... "  Къде прочете че дори да не се спазва този график системата се дефрагментира "при първа възможност "

Стига , спри .

:) Опитваш се да измъкваш. Не те обвинявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоето е нелепо:

Публикувано изображение

и двата диска са си намерили време да се дефрагментират сами, не съм им пускал дефрагментация от години. Така че, Ken е прав. Въобще при току що инсталирана система няма нужда от дефрагментация, освен ако ръчно не си спрял сървиса, или не инсталираш само XP-та.

Нищо подобно . Твоята система си е намерила време защото си бил някоя вечер до късно на компютъра , ето това е причината да се е изпълнила планировката . Това едно на ръка .

За другото - няма начин след инсталацията на ОС и 15 програми примерно необходими за нормалната работа на компютъра да не е необходима дефрагментация . Тя се прави последна . Просто при самата инсталация особено на програмите се получава разхвърлянето по диска .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си със седмица, отвори Task Scheduler-a и погледни кога последно е изпълнена дефрагментация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо подобно . Твоята система си е намерила време защото си бил някоя вечер до късно на компютъра , ето това е причината да се е изпълнила планировката . Това едно на ръка .

За другото - няма начин след инсталацията на ОС и 15 програми примерно необходими за нормалната работа на компютъра да не е необходима дефрагментация . Тя се прави последна . Просто при самата инсталация особено на програмите се получава разхвърлянето по диска .

То си пише кога е планирано и кога е last  run - възприеми го просто - при първо включване на компа след планираното win си го прави тихичко без ти дори да знаеш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) Опитваш се да измъкваш. Не те обвинявам.

Не зная кой и  как се измъква и с какво . Даваш линкове а дори не си прочел какво пише в тях . От кое се измъквам . Ти четеш ли какво ти се пише въобще . От кое по-точно се измъквам ? От това че съм ти казал нещо и не мога да го докажа ли ? Ти се опитваш да ми доказваш разни неща с картинки а не четеш какво пише от страни на тях . Картинките са за децата , за останалите е важно какво пише от страни до тях . Там пише различни неща от тези който се напъваш да доказваш по недоказуем начин . Когато не настрой плановото дефрагментиране да е в час в който човека е обикновено на компютъра тогава нещата могат и да се случват редовно и грамотно . В останалите варианти е или човека да е нощна птица или дефрагментация на куково лято .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не зная кой и  как се измъква и с какво . Даваш линкове а дори не си прочел какво пише в тях . От кое се измъквам . Ти четеш ли какво ти се пише въобще . От кое по-точно се измъквам ? От това че съм ти казал нещо и не мога да го докажа ли ? Ти се опитваш да ми доказваш разни неща с картинки а не четеш какво пише от страни на тях . Картинките са за децата , за останалите е важно какво пише от страни до тях . Там пише различни неща от тези който се напъваш да доказваш по недоказуем начин . Когато не настрой плановото дефрагментиране да е в час в който човека е обикновено на компютъра тогава нещата могат и да се случват редовно и грамотно . В останалите варианти е или човека да е нощна птица или дефрагментация на куково лято .

Още веднъж ще те помоля :

Ако си със седмица, отвори Task Scheduler-a и погледни кога последно е изпълнена дефрагментация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То си пише кога е планирано и кога е last  run - възприеми го просто - при първо включване на компа след планираното win си го прави тихичко без ти дори да знаеш.

Ми няма такова нещо . Промени си настройките да ти се дефрагментира системата след 5 мин .Изгаси я и след 10 минути стартирай и виж дали ще се дефрагментира . Няма да се случи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми няма такова нещо . Промени си настройките да ти се дефрагментира системата след 5 мин .Изгаси я и след 10 минути стартирай и виж дали ще се дефрагментира . Няма да се случи .

Айде стига вече - не ми занимава и да снимам

1. Влизаш в task scheduler

2.Влизаш в Windows - Defrag

3.Четеш Conditions и Settings там ще ти стане ясно кога, колко време чака компа и всичко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде стига вече - не ми занимава и да снимам

1. Влизаш в task scheduler

2.Влизаш в Windows - Defrag

3.Четеш Conditions и Settings там ще ти стане ясно кога, колко време чака компа и всичко.

Да , погледнах това което си указал . Това какво и кога е чакала системата  е ок ,но това не се случва всеки път , в по-честите случай с месеци системата не се дефрагментира  . На теб може да не ти се занимава , но пък аз ще ти направя една снимка за да не си говорим празни приказки .

Това е от един лаптоп на човек който правя в момента - смених му клавиатурата .

Дефрагментация не се е случвала от близо година .

post-321919-0-84853100-1390634291_thumb.

А ето и анализа от днес , поне стана въпрос за това . Лаптопа е ползван рядко, на него няма почти никакви програми  и ако се е случвала дефрагментация при стартирането му все някой път ще е случила .От два дена е при мен и е стартиран доста пъти , но ....  дефрагментация нито тихомълком , нито каквато и да била е имало . 

post-321919-0-57394600-1390634368_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , погледнах това което си указал . Това какво и кога е чакала системата  е ок ,но това не се случва всеки път , в по-честите случай с месеци системата не се дефрагментира  . На теб може да не ти се занимава , но пък аз ще ти направя една снимка за да не си говорим празни приказки .

Това е от един лаптоп на човек който правя в момента - смених му клавиатурата .

Дефрагментация не се е случвала от близо година .

Публикувано изображениеБез име.jpg

А ето и анализа от днес , поне стана въпрос за това . Лаптопа е ползван рядко, на него няма почти никакви програми  и ако се е случвала дефрагментация при стартирането му все някой път ще е случила .От два дена е при мен и е стартиран доста пъти , но ....  дефрагментация нито тихомълком , нито каквато и да била е имало . 

Публикувано изображениеБез име2.jpg

Аз ли не виждам или ти ?

От втората снимка става ясно, че дефрагментиране последно е изпълнявано на 24.1.2014.

Редактирано от Ken (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.