Премини към съдържанието
andreas500

С лаптопа в самолета на 12,000 метра!

Препоръчан отговор

Здравейте. Преди малко се сетих преди няколко месеца  и помня, че си замъкнах моя Latitude E6400 (със "незапоените чипове :D, повечето от тук знаят за това"). Интересното беше, че докато бях в самолета 2 часа и половина просто умрях от скука и си бях замъкнал лаптопа в самолета...

Вадя го аз и го пускам... тръгва.... зарежда - всичко ОК до тук. По едно време пилота казва намираме се на...: 12,500 метра надморска височна, температура -   - 45 градуса по целзии.... и други климатични данни....Веднага се досетих, че лаптопите работях до максимум 9000-10000 метра! Веднага усетих, че нещо му се случва на лаптопа - последваха забивания, лагвания (играх една игра) и едвам не даде син екран. Казах си "абе той лаптопа е читав :D) и така и стана. Издигахме се още и още и лаптопа толкова забиваше, че накрая си извадих флашката (и нея бях замъкнал) и имах една програма на нея - TrottleStop. Пуснах я и увеличих волтажи, процесор, клок всичко на МАКС! :) Лагванията не се оправиха. Започнаха някакви черти по лаптопа да се появяват (още се издигахме....) 

Често казано може би ТОЧНО така е сега и проблема ми с чертите и сините екрани...И така.. да се върнем на самолета (че излязохме на вън, ама и то без парашут..). И така не им обръщах внимание докато накрая - КРАШ. Буквално все едно съм извадил батерията или съм задържал бутончето за Power на лаптопа. И си казах... " АБЕ НА КОЛКО МЕТРА СМЕ БЕ?!"...

Пуснах го пак - 1232132131241 черти и артифакти, но ЗАРЕДИ и си продължих игричката. По едно време се оправиха (бяхме може би на 13000 метра вече - не знам. От време на време хард диска издаваше скръцащи звуци и се появяваха черти, но си играх, докато казнахме. И от там нататък всичко беше нормално докато не се прибрах в България и започнаха тези проблеми за които ви разправях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Проблемът ти не е от височината, на която си бил. Т'ва си си го измислил сам. Вътре в самолета нито налягането е като отвън, нито температурата.Изглежда ми като хардуерен проблем, може би видеокарта. Просто появата му е съвпаднала с полета ти. И си допомогнал...П.П. Интересно как си решил, че като клокнеш хардуера и ще работи по-добре... Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не знам... От както се върнах проблема се появи, но стюардесата ме предупреди и ми издрънка нещо подобно, за проблеми, както и на всички със смартфони, таблети, iPad, iPhone и т.н. , а те си бяха много. Имаше и още 10 човека с лаптопи и не съм ги видял (поне не видях) да им се развалят нещо компютрите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не знам... От както се върнах проблема се появи, но стюардесата ме предупреди и ми издрънка нещо подобно, за проблеми, както и на всички със смартфони, таблети, iPad, iPhone и т.н. , а те си бяха много. Имаше и още 10 човека с лаптопи и не съм ги видял (поне не видях) да им се развалят нещо компютрите...

Ми аз значи трябваше да съм изгорил поне 10 лаптопа. И нито веднъж стюардеса не ме е предупреждавала за нещо такова. Само при излитане, кацане и когато има турбуленция и включат светлините за коланите, само тогава трябва да си изключиш техниката - не щото ще се развали, ами такива са правилата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 4 дена се прибирах със самолет и си цъках без проблем NFS Most Wanted с вграденото видео за да издържи батерията поне час и половина в самолета. Проблеми нямах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За първи път чувам за максимална надморска височина за работа на лаптоп, а това продължаващото издигане след 12500 метра направо ме развесели :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.