Премини към съдържанието
peio peev

преинсталиране на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте , имам лаптоп Emashines E440 с оригинален Windows7 Home Premium 64.Въпроса ми е как мога да го преинсталирам (имам продуктов ключ с лаптопа ) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами... ако нямаш диск към него (100% съм сигурен, че нямаш) просто пускаш едно Restore Point от първата инсталация (винаги има!) и лаптопа ти е на 80% като нов, като може да има някой остатъци, които можеш да почистиш сам.Друг вариант е някой познат/приятел/колега да ти даде своя оригинален Windows 7 Home Premium, като го инсталираш с ТВОЯ ключ, освен ако не ти е OEM - тогава няма да стане :D

п.п За хората с нови лаптопи с Windows към тях - Напрвете си Restore CD! Така ще можете да си го преинсталирате без ядове.

п.п Пробвал съм първия вариант и работи (поне за мен), но за втория още не съм. Както казах ако е OEM май няма да стане.

Редактирано от andreas500 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш скрит дял с Оригиналния Windows.За всеки производител е различно,при тебе най-вероятно е рестартираш и натискаш Alt and F10 докато се появи боот екран,после следваш стъпките.Няма да ти трябва сериен номер.Източник !!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо виж в "Computer" дали изобщо има такъв Recovery дял. Ако има нещо от типа 9,77 GB или някакъв друг Recovery дял - Alt + F10 при стартиране

За да върнеш лаптопа към фабричния му вид трябва да натиснеш няколко пъти Alt+F10 след самото стартиране и излизането на BIOS екрана. Тоест задържаш Alt копчето и натискаш F10. Ще ти излезе екран с възможност за "Factory Restore" или "Фабрично въстановяване". Избираш нея, следваш инструкциите по екрана и започва възстановяването.МНОГО ВАЖНО: Както се подразбира това си е чиста преинсталация и ВСИЧКО ще бъде изтрито! За това - приготвяй флашките, CD-тата, DVD-тата и започвай да си записваш снимите, музиката или каквото там имаш на тях! :)

Когато си готов пиши за да знаем дали всичко е преминало благополучно и да няма мрънкане "снимите мии!" :D

Редактирано от andreas500 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо виж в "Computer" дали изобщо има такъв Recovery дял. Ако има нещо от типа 9,77 GB или някакъв друг Recovery дял - Alt + F10 при стартиране

За да върнеш лаптопа към фабричния му вид трябва да натиснеш няколко пъти Alt+F10 след самото стартиране и излизането на BIOS екрана. Тоест задържаш Alt копчето и натискаш F10. Ще ти излезе екран с възможност за "Factory Restore" или "Фабрично въстановяване". Избираш нея, следваш инструкциите по екрана и започва възстановяването.МНОГО ВАЖНО: Както се подразбира това си е чиста преинсталация и ВСИЧКО ще бъде изтрито! За това - приготвяй флашките, CD-тата, DVD-тата и започвай да си записваш снимите, музиката или каквото там имаш на тях! :)

Когато си готов пиши за да знаем дали всичко е преминало благополучно и да няма мрънкане "снимите мии!" :D

Не се наложи да преинсталирам но разбрах как става . рестартираш , натискаш F2( в моя случай) в появилото се меню се избира  D2D дял и от там стартираш възстановяването.(НЕ СЪМ ГО ПРОБВАЛ !!! )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли по метода с Alt и F10?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.