Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ъм...Здравейте : ) Всъщност съм нова тук (мда, направих си регистрация преди половин час :D) и за първи път искам съвет от...другите?! Попринцип не споделям особено. Та така, имам проблем с едно момче. С него се познаваме от година-две и сме доста близки. Доста, но не твърде близки. За жалост обаче, той ме смята за ... "неговото момиче". Иначе казано - мисли си, че ме обича. Разбира се аз не му вярвам. Той е само 14 годишен и съм сигурна, че си няма и понятие от любовта. И въпреки това не спира да повтаря, че е вярно и че изпитва любов към мен. Проблемът е там, че аз не искам да се обвързваме и го приемам само като приятел. Не искам да се натоварвам допълнително с по-сериозни взаимоотношения с някого. Обясних му го доста пъти (очи в очи, както се прави!), но той не ме разбира.. По едно време ме смяташе за гадна, защото се опитвах да го избягвам. Бях по-студена и го игнорирах. В крайна сметка реших, че предпочитам към мен да се изпитва любов, вместо мизантропия. И все пак всичко това продължава да ме гложди. Не искам да бъде наранен. Това е последното, което искам за него. Не искам да се чувства отхвърлен и ненужен, но не искам и да му давам безсмислени шансове, като се има предвид, че не изпитвам нищо към него. Обичам го, но само като приятел. Между нас никога няма да се получи и ми е напълно ясно. Просто не знам как да го накарам и той да разбере! Какво да правя? Как да запазя връзката помежду ни, без един от нас да пострада? Какво трябва да направя, за да можем да сме си просто приятели и да сме щастливи и двамата? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми ти правиш в момента, отговора на въпроса ти "сме доста близки. Доста, но не твърде близки"

Редактирано от dodo00 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш точно и ясно какви отношения искаш да имате, без нищо да преиначаваш. Ако той е човек ще те разбере. Друга рецепта няма и няма да има. Все пак не се притеснявай. на 14 години всеки е реагирал така. 

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш точно и ясно какви отношения искаш да имате, без нищо да преиначаваш. Ако той е човек ще те разбере. Друга рецепта няма и няма да има. Все пак не се притеснявай. на 14 години всеки е реагирал така. 

Да, мисля че това е най-добрият вариант тук. Чувствам се ужасно да наранявам приятелите си. Същото ми се беше случило и с друг приятел преди време, а сега дори не си говорим като хората. Не искам повече да става така. Затова и потърсих помощ тук. Благодаря ти, че прояви разбиране и ме подтикна към действие, защото това което мислех да направя беше просто да зарежа нещата както са и да се опитвам да страня от него. Най-добре е да му обясня всичко точно и ясно. : ) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, мисля че това е най-добрият вариант тук. Чувствам се ужасно да наранявам приятелите си. Същото ми се беше случило и с друг приятел преди време, а сега дори не си говорим като хората. Не искам повече да става така. Затова и потърсих помощ тук. Благодаря ти, че прояви разбиране и ме подтикна към действие, защото това което мислех да направя беше просто да зарежа нещата както са и да се опитвам да страня от него. Най-добре е да му обясня всичко точно и ясно. : ) 

Никой не си наранила. Това са неща от живота и се случват постоянно. Хубаво е да казваш какво мислиш, чувстваш и желаеш от даден човек, приятел и т.н След време ще разбереш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не си наранила. Това са неща от живота и се случват постоянно. Хубаво е да казваш какво мислиш, чувстваш и желаеш от даден човек, приятел и т.н След време ще разбереш.

Надявам се да е така... И да, сигурна съм, че има още МНОГО неща, които не знам за живота..и много които вероятно и никога няма да науча. Но трябва да се уча стъпка по стъпка. И трябва да започна с признанието ми, искреното ми мнение отправено към важните за мен хора.. Благодаря Ви много за помощта. Чао. ^^ : ) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви имам проблемите !

Никога не бъди толкова сигурна дали между вас ще има нещо или не. Че тия неща са много променливи и относителни. Така може да се завъртят нещата един ден като усетиш че вече не ти досажда че чак да му запалиш телефона от звънене и прегряване а той да ти обяснява че си си извадила неправилни заключения от някоя ваша заигравка.

Та мисълта ми е колелото се върти и днес си отгоре ама утре ...

Иначе ако не искаш да ти досажда му дай пари на заем :)  (шегувам се). Дръж го на дистанция и той все някога ще се умори.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви имам проблемите !

Никога не бъди толкова сигурна дали между вас ще има нещо или не. Че тия неща са много променливи и относителни. Така може да се завъртят нещата един ден като усетиш че вече не ти досажда че чак да му запалиш телефона от звънене и прегряване а той да ти обяснява че си си извадила неправилни заключения от някоя ваша заигравка.

Та мисълта ми е колелото се върти и днес си отгоре ама утре ...

Иначе ако не искаш да ти досажда му дай пари на заем :)  (шегувам се). Дръж го на дистанция и той все някога ще се умори.

Хах да, напълно вярно е. Има го и този момент... Надявам се да не ми се случи, че тогава наистина ще е доста кофти. Само ще се самосъжалявам как съм могла да изпусна момента. Ама..нали това е живота. Така де, все пак, най-предсказуемото нещо в него е, колко е непредсказуем всъщност. ;dd : ) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Топката е кръга,всичко се върти :)Ако поведението му те кара да се чувстваш неудобно,дай му ясни знаци ,че ти е само приятел,обяснявай му  примерно за други момчета,които си харесала и т.н...от това ако не м у стане ясно,значи казваш в прав текст и това е.По-добре да знае и да не таи надежди.Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Никога не бъди толкова сигурна дали между вас ще има нещо или не. Че тия неща са много променливи и относителни. Така може да се завъртят нещата един ден като усетиш че вече не ти досажда че чак да му запалиш телефона от звънене и прегряване а той да ти обяснява че си си извадила неправилни заключения от някоя ваша заигравка...

Абсолютно! Ще дам конкретен пример - мои съученичка и съученик се скараха жестоко (разбирай с шамари) още началото на 9-ти клас в гимназията. До абитуриентския бал, че и сетне не си проговориха и думица дори, гледаха се кръвнишки, та чак страшно. След около година се ожениха, че като им се народиха едно след друго 3 деца...

Валерия, вие сте на 14 и 13 г, не прибързвайте с драмите, те тепърва ви очакват. Споделям мнението на изказалите се, че директният подход е най-желан, а и по тоя начин се изразява в някаква степен и уважението към другия.

Има доста обширни теории по въпроса дали е възможно съществуването само на приятелство между мъж и жена, но не мисля, че коя да е от тях има превес, защото хора има всякакви. Но сподели с момъка твоите си виждания и дано той прояви достатъчно разум, за да вникне в тях без да се озлоби. Е, ще го заболи за известно време, но ние, мъжете, сме свикнали с това. Успех!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно! Ще дам конкретен пример - мои съученичка и съученик се скараха жестоко (разбирай с шамари) още началото на 9-ти клас в гимназията. До абитуриентския бал, че и сетне не си проговориха и думица дори, гледаха се кръвнишки, та чак страшно. След около година се ожениха, че като им се народиха едно след друго 3 деца...

Валерия, вие сте на 14 и 13 г, не прибързвайте с драмите, те тепърва ви очакват. Споделям мнението на изказалите се, че директният подход е най-желан, а и по тоя начин се изразява в някаква степен и уважението към другия.

Има доста обширни теории по въпроса дали е възможно съществуването само на приятелство между мъж и жена, но не мисля, че коя да е от тях има превес, защото хора има всякакви. Но сподели с момъка твоите си виждания и дано той прояви достатъчно разум, за да вникне в тях без да се озлоби. Е, ще го заболи за известно време, но ние, мъжете, сме свикнали с това. Успех!

Както казах - аз също мисля, че директния подход е най-доброто решение в случая. Принципно не съм от хората, които ще започнат някакви скандали или драми, но този въпрос наистина ме измъчваше. Честно да си призная вече говорих с него. Разбира се очи в очи. Но..май много не ми се получи. Е, в края на краищата, вече му се вижда вече края на "голямата несподелена любов", така че не мисля, че се налага да говоря повече с него относно това. И въпреки че това си беше доста маловажен "проблем", със сравнение с това което ме очаква занапред, Ви благодаря, както и на всички останали, за съветите, които ми дадохте. Довиждане! : ) ^^ 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако те обича толкова много,кажи му,че ще си най добре ако сте само приятели.Обясни му,че ще ти е зле да бъдете заедно.Ако те обича истински той макар с голямо нежелание ще се осъзнае и ще те послуша.Много е възможна да продължи да страда по теб,но ще си мълчи.А ако се държи зле с теб не се сърди и обиждай.Той няма да се сърди на теб а на нещо друго.И той няма да знае на какво е ядосан.Послушай ме.Знам от опит.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да имаш всичко, след като има чувства, няма как да ти е приятел, постави границите, сигурно към момента ще е обиден, наранен, но след като му мине, ще тие благодарен, че не си го заблуждавала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.