Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Проблема е следния на машината има инсталиран win/7 исках да направя преинсталация и да сложа win/8 стигнах до форматиране на дяла с системата но ми показва следната грешка: We couldn't format the selected partition. (Error:0x8004242d).След като ми излезна тази грешка реших да пробвам с преинсталация с win/7 където нямах проблем с форматирането и инсталирането.Mожете ли да ми кажете каде и каква е грешката за да успея с инсталирането на win/8?Благодаря и се извинявам за лиспата на пунктуация.

Редактирано от Kristian_kostadinov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разчетох за проблема в нета.Пробвай да наместиш кабела на диска, както и да му смениш порта, пробвай и с друг Windows като начало.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има вероятност диска от който инсталираш Windows 8 да е дефектен.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами благодаря но лаптопа е в гаранция и не смея да го отварям за да намествам кабела, а до диска с windows 8 на надстолната ми машина няма проблем,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами благодаря но лаптопа е в гаранция и не смея да го отварям за да намествам кабела, а до диска с windows 8 на надстолната ми машина няма проблем,

Е, тогава го занеси в гаранционният сервиз, нека видят какъв точно е проблема.Ако беше казал "лаптоп" например, нямаше да те караме да наместваш кабели...................

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При исталацията на Вин 8, изтрихте ли дяла на който да инсталирате и да го създадете наново и тогава формат и инсталация!

Мойе да пробвате и с този инструмент:GParted http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=bg&prev=/search%3Fq%3D%28Error:0x8004242d%29.%26client%3Dfirefox-a%26hs%3D8eo%26rls%3Dorg.mozilla:bg:official%26channel%3Drcs&rurl=translate.google.bg&sl=en&u=http://gparted.sourceforge.net/&usg=ALkJrhiT9qaGwRi9a28e5gk1bYb6bSXHqw има и други подобни програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При исталацията на Вин 8, изтрихте ли дяла на който да инсталирате и да го създадете наново и тогава формат и инсталация!

Мойе да пробвате и с този инструмент:GParted http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=bg&prev=/search%3Fq%3D%28Error:0x8004242d%29.%26client%3Dfirefox-a%26hs%3D8eo%26rls%3Dorg.mozilla:bg:official%26channel%3Drcs&rurl=translate.google.bg&sl=en&u=http://gparted.sourceforge.net/&usg=ALkJrhiT9qaGwRi9a28e5gk1bYb6bSXHqw има и други подобни програми.

Не ми дава да го изтрия сложих диск с седмица истрих го създадах го на ново сложих отново диска с 8 този път ми дава да форматирам но не ми дава да продължа изписва следнато съобщение цитирам: Windows cannot be installed to this disk. The selected has an MBR partition table. On EFI system. Windows can only be isntalled to GPT disks.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми дава да го изтрия сложих диск с седмица истрих го създадах го на ново сложих отново диска с 8 този път ми дава да форматирам но не ми дава да продължа изписва следнато съобщение цитирам: Windows cannot be installed to this disk. The selected has an MBR partition table. On EFI system. Windows can only be isntalled to GPT disks.

Как си с английският?How to Convert a MBR Disk to a GPT Disk. Всъщност това е 1-вият резултат от Google...
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как си с английският?How to Convert a MBR Disk to a GPT Disk. Всъщност това е 1-вият резултат от Google...

Много зле :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ти е в това, че инсталираш върху MBR партиция. Пробвай да инсталираш върху GPT партиция. Като решение можеш да ползваш следното:

At the installation screen press Shift+F10 to open command promptUse Diskpart (just type diskpart it will take a moment to load)DISKPART > select disk 0DISKPART > cleanDISKPART > convert gptDISKPART > exit

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ти е в това, че инсталираш върху MBR партиция. Пробвай да инсталираш върху GPT партиция. Като решение можеш да ползваш следното:

Цитат

At the installation screen press Shift+F10 to open command promptUse Diskpart (just type diskpart it will take a moment to load)DISKPART > select disk 0DISKPART > cleanDISKPART > convert gptDISKPART > exit

Много благодаря ноо може ли малко по подробно да ми го обясниш 

Редактирано от Kristian_kostadinov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря ноо може ли малко по подробно да ми го обясниш

Когато инсталираш и стигнеш до разделянето на дисковете, натискаш Shift + F10. После изписваш следното в командния промпт:

DISKPART > select disk 0DISKPART > cleanDISKPART > convert gptDISKPART > exit

ПС: Увери се че диск 0 отговаря на този на който ще инсталираш. Това можеш да провериш с командата listdisk.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато инсталираш и стигнеш до разделянето на дисковете, натискаш Shift + F10. После изписваш следното в командния промпт:

DISKPART > select disk 0DISKPART > cleanDISKPART > convert gptDISKPART > exit

ПС: Увери се че диск 0 отговаря на този на който ще инсталираш. Това можеш да провериш с командата listdisk.

Докато видя ПС-а вече го бях пуснал дано е този уж тръгна да се инсталира благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така казано излиза, че Win8 не може да се инсталира на MBR. Аз всеки път пък го инсталирам на MBR и не съм имал проблеми.

Кристиан да има предвид, че по гореописания начин ще загуби информацията на абсолютно целия диск 0.

Редактирано от Mozo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.