Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, бихте ли ми препоръчали gaming компютър за 2000-2100 лева.Ще се ползва за най-тежките игри по възможност на макс настройки.Няма да се овърклоква и нямам нужда от периферия.Предпочитам интелски процесори.Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

пс. Ревю на видеокартата и как се представя при различните игри - http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_780_Direct_Cu_II_OC/

Може и по-слабо видео и процесор ако решиш да спестиш пари. Например Xeon E3-1240V3, E3-1230V3 или I5-4670 + GTX770.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложението на naruto е чудесно.Можеш да спестиш от процесора и вграденото му видео,като вземеш някой Ксеон.Имаш предостатъчно мощна външна карта.Така че,вграденото видео в i7 ще можеш да ползваш само ако се случи нещо неприятно с външната карта.

Със спестените пари можеш да си вземеш някое ССД,за по-бързо стартиране на системата,по-бързо зареждане на нивата в игрите и ред други благини.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Людмил е дал супер конфигурация, единствено което бих сменил, е видеокартата с Palit JetStream (със 100 лева по-евтина). Ето и ревюта на 2те карти :

Palit GTX 770 JetSteram 2GB

Asus GTX 770 DirectCu II OC 2GB

И двете видеокарти са много добри(еквивалентни). Ако искаш можеш да вземеш 4GB JetStream-a за същите пари на ASUS-a. Екстра видео памет винаги ще намери приложение, особено във високите резолюции.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нико_, можеш ли да ми дадеш отговор, защо да нарине човека 160 лева отгоре за EVGA ?!? С тази разлика можеш да вземеш едно SSD. Нищо лично, но ако ако ми дадеш теза + доказателство(от форум или личен тест) ще съм ти благодарен :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нико_, можеш ли да ми дадеш отговор, защо да нарине човека 160 лева отгоре за EVGA ?!? С тази разлика можеш да вземеш едно SSD. Нищо лично, но ако ако ми дадеш теза + доказателство(от форум или личен тест) ще съм ти благодарен :)

Аз ще отговоря. EVGA са доказала се марка и няма спор, че произвеждат доста добри карти с по-ефективни охладители, каквато е и въпросната. От там разликата в цената. Ако автора не държи толкова на въпросното една Палитка ще му е напълно достатъчна. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щото тия 150 лв. отгоре си заслужават. А и съм им фен, не че това има някакво значение. Дай предложение, а не само да търсиш кусури по конфигурациите. Нищо лично.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Написах, че харесвам конфигурацията на Людмил и не виждам смисъл да я повтарям. Относно защо смятам, че JetStream-a е по-изгодно решение го обосновах с ревюта от достоверен сайт. Не оспорвам, че EVGA е реномирана марка, но тази цена е явно от стара партида и затова е толкова висока(преди нвидия да намалят цените на 770/780). Ако съм те обидил или засегнал по някакъв начин - съжалявам, не това бе целта ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква е разликата между I7-4820K /3.7G/10M/BOX/LGA2011 и I7-4770 /3.4G/8MB/BOX/LGA1150 ?Разликата в парите е 20 лева,а виждам че има по висока честота и повече кеш.

Какво ще кажете за тази конфигурация? - http://nikem-bg.net/cart/50244p1r48235p1r49616p2r49068p1r49027p1r1192p1r49881p1rf.html

Малко съм надминал бюджета,но бих могъл да добавя още 150 лева

Редактирано от Ангел Въклинов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата е,че са за различни платформи тия процесори.Несъвместими са.

И във вашата последна конфигурация,също са несъвместими.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора е с повече кеш а и с четириканален режим та е по-добрия избор става ли дума за професионална видеообработка (пести време) но за игрички не си струва.

Първо най-евтините дънни платки за сокет 2011 са 350 лв. Второ процесорите идват без охладител та това са още 50 лв. за такъв. Трето четири плочки рам оскъпяват още машината. 

Концентрирай се върху видеокартата щом те интересуват игрите да вървят на максимум. Неща като SSD са глезотийки а подобни процесори безсмислени ако е за сметка на видеокарта.

Все едно вместо порше да вземеш ауди ама с добра аудио система. Ше си по-бавен ама ще слушаш музика с по-добро качество.  Ако търсиш максимум производителност това не е решението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A защо някой е длъжен да ти се обяснява?

Ангеле,да дадеш над 2 бона и да не вземеш "К" процесор-си е грехота.Помисли си дали ти трябва i7/Xeon или i5 4670K+съответно дъно и охлаждане..

Редактирано от johny01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нямам намерение да го овърклоквам просто защото не знам как :D а и не съм много сигурен че ми трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ги слушай. Дори да го клокнеш нищо няма да спечелиш от към игри. По-скоро ще страдаш от по-високи температури и то след като си дал една камара излишни пари за тоя клок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сменил си паметта на това което ти препоръчах. Няма лошо щом ти харесва повече но се ориентирай към Скай ще ти излезе по-евтино - 2 048 лв. + някой лев за по-скъпата рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ги слушай. Дори да го клокнеш нищо няма да спечелиш от към игри. По-скоро ще страдаш от по-високи температури и то след като си дал една камара излишни пари за тоя клок.

Случайно да имаш 2500К,3570К,4670К?Едната камара излишни пари са за охладител 70 лв (пари и за по-нисък шум),а Z87 започват с разлика от 40 лв спрямо В85М.

Ангеле,като не знаеш,има си клипчета почти за всяко дъно.А по финалната ти конфигурация-много пари за видео,малко пари за дъно,не много добър избор на захранване,кутията я вземи N300 или N500.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/50244p1r48235p1r49616p2r49068p1r49027p1r1192p1r49881p1rf.html

Как ви се струва финализираната конфигурация?

Ще кажа само защо си сложил 2 кутии??? :D  Иначе другото е добре!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/50244p1r48235p1r49616p2r49068p1r49027p1r1192p1r49881p1rf.html

Как ви се струва финализираната конфигурация?

Само преди да поръчваш си оправи кутиите, иначе аз съм с пълноразмерната версия на това дъно и съм много доволен, тоест бих ти препоръчал да си вземеш същия модел без буквиката М, ще се събере спокойно в кутията, но е доста по смислено според мен ако ще слагаш I7 да е на голямо дъно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само преди да поръчваш си оправи кутиите, иначе аз съм с пълноразмерната версия на това дъно и съм много доволен, тоест бих ти препоръчал да си вземеш същия модел без буквиката М, ще се събере спокойно в кутията, но е доста по смислено според мен ако ще слагаш I7 да е на голямо дъно

Можеш ли да я линкнеш защото не мога да я намеря. 

Ами сменил си паметта на това което ти препоръчах. Няма лошо щом ти харесва повече но се ориентирай към Скай ще ти излезе по-евтино - 2 048 лв. + някой лев за по-скъпата рам.

Не мога да намеря тази рам в никем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://sky.bg/Details.aspx?ID=22758 пс. Просто сложи някоя Корсарка CL9 или трябва да е точно синята?  http://sky.bg/Details.aspx?ID=22594Така ще ти излезе около 2 090 лв. в Скай. Имам предвид с пълноразмерното дъно и скъпата памет на Корсар. Това са около 50 лв. по-малко от колкото в Никем. Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.