Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам пералня която работи на 220V/50Hz, но на 220V/60Hz помпата за зточване на водата не работи. По точно работи, но не изпомпва водата. Със сигурност е заради честотата! Въпроса ми е може ли да направя нещо за да накарам тази помпа да заработи на 220V/60Hz?

Поздрави,

Стоян

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен има защита ,монтиран компонент който нарочно ограничава нормалната работа.

Друга възможност която можем да сметнем , че може да е причина за неправомерното функциониране на ел. уреда е че просто има повреда и трябва да се 

занесе на сервиз или ако има гаранция да дойде някой техник .

Погледнахте ли в книжката на пералнята какво пише какъв модел е пералнята?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен има защита ,монтиран компонент който нарочно ограничава нормалната работа.

Друга възможност която можем да сметнем , че може да е причина за неправомерното функциониране на ел. уреда е че просто има повреда и трябва да се 

занесе на сервиз или ако има гаранция да дойде някой техник .

Погледнахте ли в книжката на пералнята какво пише какъв модел е пералнята?

Не мисля че е проблем със защитата. Както вече споменах пералнята работи на всички програми, но когато дойде до изпомпване чака да се източи водата. Когато спусна маркуча под нивото на барабана, водата се източва на самотек и програмата продължава. Отворих филтъра, и от там като пипна с пръсти помпата се върти! Като я сваля помпата и включа на 220V/60Hz пак виждам че се върти.Четох из нета че това е проблем със честотата. В един блог даже един обяснява(същият проблем), че си е направил трансформатор 220 на 280V/ 30W за да си захрани помпата и работела....Няма ли да стане ако се пренавие самата намотка на помпата, или трябва да се смени и магнитопровода?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С пренавиване на помпата ще стане. Сега не и достига мощност на 60Hz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте,

Имам пералня която работи на 220V/50Hz, но на 220V/60Hz помпата за зточване на водата не работи. По точно работи, но не изпомпва водата. Със сигурност е заради честотата! Въпроса ми е може ли да направя нещо за да накарам тази помпа да заработи на 220V/60Hz?

Поздрави,

Стоян

Каква е пералнята и от къде е закупена?  /става въпрос от коя държава/ Напишете модела на пералнята! Тук също искам да запитам поради написаното от Вас - къде е монтирана тази пералня - в България или чужбина  "Имам пералня която работи на 220V/50Hz, но на 220V/60Hz помпата за зточване на водата не работи."

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Поздрави,

Стоян

Ти в коя държава си че ползваш честота 60Hz ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ти в коя държава си че ползваш честота 60Hz ?

Именно! Но той нищо не отговаря а само пита!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е пералнята и от къде е закупена?  /става въпрос от коя държава/ Напишете модела на пералнята!

Пералнята е AEG и е внесена от Германия. Със същата пералня не съм имал проблем на 50Hz. Сега се преместих и понеже имах възможност да набутам в служебния контейнер доста неща, си я взех.

Ще опитам да намеря лакиран меден провдник със същото сечение и ще добавя още намотки....силно се надявам да стане!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен ви трябва нещо което прави 220/50 на 220/60 херца да срежете жиците на помпата и с полоща на лустер клеми да направите връзка така ще създадете 2 различни вериги или напрежения ли какво беше , но въпроса е има ли такова приспособление което да промени 50 на 60 херца

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пералнята е AEG и е внесена от Германия. Със същата пералня не съм имал проблем на 50Hz. Сега се преместих и понеже имах възможност да набутам в служебния контейнер доста неща, си я взех.

Ще опитам да намеря лакиран меден провдник със същото сечение и ще добавя още намотки....силно се надявам да стане!

Недей да я пипаш че така като те чета и идея си нямаш за какво иде реч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недей да я пипаш че така като те чета и идея си нямаш за какво иде реч.

Ако може да ми дадете идея какво може да се направи добре ако не здраве да е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен ви трябва нещо което прави 220/50 на 220/60 херца да срежете жиците на помпата и с полоща на лустер клеми да направите връзка така ще създадете 2 различни вериги или напрежения ли какво беше , но въпроса е има ли такова приспособление което да промени 50 на 60 херца

Хора не пишете в материя където нямате познания. Да преобразуваш синусуидална честота от 50 на 60 hz вярвай ми устройството да речем от 1K VA ще е по скъпо от пералнята.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Добре бе човече! Всичко е ясно, но не е ясно къде сте се преместил да живеете! Ако е в България, последната трябва да си работи нормално.У нас/в България/ честотата на напрежението е 50 херца!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора не пишете в материя където нямате познания. Да преобразуваш синусуидална честота от 50 на 60 hz вярвай ми устройството да речем от 1K VA ще е по скъпо от пералнята.

Погледнах сега много е скъпо наистина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може да ми дадете идея какво може да се направи добре ако не здраве да е!

Аз викам първо да се уверим дали проблема е от честотата защото лично аз много се съмнявам да е в това проблема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз викам първо да се уверим дали проблема е от честотата защото лично аз много се съмнявам да е в това проблемакаже

Убеден съм че е от честотата! Имаме малък генератор 3kW за 220V/ 50Hz и там пералнята си работи нормално, но не ми излиза сметката с бензина за да пера на генератора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От честотата е . Обърква работата на всички компоненти с двигател. Съответно двигателя на барабана и двигателчето на помпата не работят както трябва. Вариента е честотен инвертор, но за тази мощност ще струва над 1000 лева и е по изгодно да си купиш нова пералня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Убеден съм че е от честотата! Имаме малък генератор 3kW за 220V/ 50Hz и там пералнята си работи нормално, но не ми излиза сметката с бензина за да пера на генератора!

Хайде последно да замерим на работеща пералня в мрежата колко е захранващото напрежение. Май в Япония бяха на 60hz ако не се лъжа. Там ли се намирате ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От честотата е . Обърква работата на всички компоненти с двигател. Съответно двигателя на барабана и двигателчето на помпата не работят както трябва. Вариента е честотен инвертор, но за тази мощност ще струва над 1000 лева и е по изгодно да си купиш нова пералня.

Двигателя на барабана си върти без проблем на 60Hz. Проблема ми е само помпата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двигателя на барабана си върти без проблем на 60Hz. Проблема ми е само помпата...

ми смени помпата

http://www.delta-elis.com/index.php?lan=bg&cat=3&man=0&prc=1&prs=2

Редактирано от dodo00 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали в Германия ползват мрежова честота 60 Hz.,дори и да е внесена оттам пак трябва да работи. След като и двигателя върти, а не изпомпва търси проблема в помпата, а не в мрежата.

Редактирано от gyps (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и не стана ясно къде се намира в момента пералнята, на Луната, на Марс или е супертайна, тъй като се криеш от КГБ, ФБР и т.н тайни служби... Първо с това трябваше да започнеш, ама не- премълчаваш и продължаваш да дъвчеш за пренавиването. И тъй като имам връзки с н.с. ,ми казаха , че си  в Peru, Monteserrat или Korea (North).

Редактирано от elleena (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали в Германия ползват мрежова честота 60 Hz.,дори и да е внесена оттам пак трябва да работи. След като и двигателя върти, а не изпомпва търси проблема в помпата, а не в мрежата.

Не сте прочели задълбочено темата. Тоес пералнята е за 50hz и е работела в Германия а сега се е преместил в някаква тайна дестинация където напрежението е с честота 60hz. а тъй като пералнята му е немска и направена за 50 херца не му работи в момента.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двигателя на барабана и на помпата са съвсем различни типове, така че е възможно единия да работи на 60 хц, а другия не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.