Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

rrm_xi

Компютър за игра със закупени вече видеокарта и процесор

Препоръчан отговор

Здравейте,

От вчера следобед съм собственик на следните компоненти:

ASUS GTX770-DC2OC-2GD5

I5-4670 /3.4G/6MB/BOX/LGA1150

Търсят се останалите чаркове. Ще работи без клок, искам да е без максимално безшумен и искам да не е прекалено топло в кутията.

Приоритет са ми хубавите части, а не компромисните варианти, Бюджет..да речем 700-800 лева. Не знам, всъщност..малко ли е, много ли е..вие кажете

full hd ми е монитора.

Не искам SSD

Всеки коментар ще ми е полезен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Thermaltake Smart SE 530W 99лв + BB код: ASROCK B85M LGA1150 CORSAIR 2x4GB Vengeance BLUE DDR3 1600Mhz 1.5V 1TB Seagate SV35.5 ST1000VX000 7200 64MB SATA 3 CM 690 III ATX BLACK CM 693 Обща стойност - 531.97 лв. с ДДС Линк: http://nikem-bg.net/cart/49360p1r1192p1r46911p1r49838p1rf.html

Общо 631лв. Като захранването е с безплатна доставка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще работи без клок, искам да е без максимално безшумен и искам да не е прекалено топло в кутията.

Приоритет са ми хубавите части, а не компромисните варианти, Бюджет..да речем 700-800 лева. Не знам, всъщност..малко ли е, много ли е..вие кажете

Ето останалите чаркове:

Крайна цена 819,22 лв.

А те са точно според изискванията ти - качествени, надеждни, тихи! Допълнителният охладител за процесора съм го сложил основно за тишина! Ако 20лв. над бюджета са проблем го махни от уравнението и цената ще бъде около 760лв.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Enermax Revolution87+ 650W - 280 лв. (-20%)Официална страница+ кутията която е предложил XECUTIONER. Това е щом искаш качество и тишина. Видеото и процесора са екстра та от към игри също всичко е ОК.Слагаш кое да е дъно щом няма да има клок е без значение и 2х4ГБ рам без значение коя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без излишни изхвърляния откъм дъно, кутия и захранване:

Обща стойност - 519.72 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво на Пейката!

Пак се изписаха сума ти глупости от хора,които си нямат идея,като например FSP за 180 лв с 4 линии или другото за 280 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползват се Seasonic/Delta в тази серия на Antec та отново си в грешка. Явно навсякъде FSP ти се привижда? :D Критиците нали знаеш че никой не ги обича понеже се изявяват големи капацитети но само плюят без да предлагат решения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползват се Seasonic/Delta в тази серия на Antec та отново си в грешка. Явно навсякъде FSP ти се привижда? :D Критиците нали знаеш че никой не ги обича понеже се изявяват големи капацитети но само плюят без да предлагат решения?

Не предлагам,защото Пейката е предложил,а ти и някои други изобщо си нямате идея и само ще набутате момчето.А онова е FSP с 4 линии,критиците са за това-тези,които не разбират да не се обаждат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не предлагам,защото Пейката е предложил,а ти и някои други изобщо си нямате идея и само ще набутате момчето.А онова е FSP с 4 линии,критиците са за това-тези,които не разбират да не се обаждат.

Аз пък мисля, че е по-добре критиците да не се обаждат като не разбират. Какво му е на Антека и какъв е проблема, че 12-ката е сплитната на 4? Обоснови си половинчатите изказвания или въобще не се бъркай там, където нямаш място. Кибиците да мълчат е казал народа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм критик, но искам да уточня нещо, без да съм разглеждал чак толкова  подробно предложенията. Човека иска качество и доколкото разбирам, не държи толкова на парите. А това означава, че вероятно предпочита да има и качествена звукова карта. Ако не външна, то нека вградената е такава. Не да се подхвърля, че щом нямало да се клоква, всичко ставало. Има и доста други неща, важни за едно дъно. Дъното не е само за клок. Ако бе така, щяха да се предлагат два типа дъна - такива за 60 лева и такива за +200.  И още една НЕкритика. Видеокарта като GTX 770  работи при 79 градуса, за да има възможно най-нисък шум. Това означава, че при лош въздушен поток пак ще стоят тия 79 градуса, но за сметка на повишен шум от вентилатора. А тая CM Silencio  е нещо несъвместимо с тиха компютърна конфигурация за игри, защото въпреки взетите мерки за намаляване на шума, то температурата в кутията е по-висока, а от там и видеокартата ще вие като самолет.Вярно че е Asus  и е доста тиха, но да не дърпаме дявола за рогата. Идва лято. За офис конфигурация без дискретна видеокарта става, но с GTX770...никога не бих направил тая грешка. Освен това автора иска и студ в кутията така, че тия уж тихи кутии трябва директно да отпаднат. Да не говорим, че само на хартия са тихи. Практиката показва съвсем друго:

http://www.overclockers.ru/lab/58398/Obzor_i_testirovanie_korpusa_Cooler_Master_Silencio_352.html

И малко за HDD Caviar Black. Нещо също не толкова съвместимо с тихата работа при натоварване. 

Няма да навлизам в спора за захранванията, но тук е добре да се гледа нещо, което няма да е шумно до поне 300 вата натоварване. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кибиците каквото са имали да казват,казали са го на лични,че тук е пълно с такива,които четат Gold или Platinum без да си имат понятие,а и не разсъждават,че ще набутат момчето си със своето невежество и стремеж да се издигнат в очите на слепците.Дал съм линк към въпроното-чети,после прочети за тенденциите при PSU.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за личните не го разбрах - дано не си писал на автора на темата, че горко му! И пак пишеш мнение без покритие - ''чети, после прочети за тенденциите при PSU''. Човеко, обясни ми с прости думи и не само на мен, защо мислиш така и на каква основа стъпват писанията ти! Иначе и ти се явяваш една виртуалка както много други в този форум! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за личните не го разбрах - дано не си писал на автора на темата, че горко му! И пак пишеш мнение без покритие - ''чети, после прочети за тенденциите при PSU''. Човеко, обясни ми с прости думи и не само на мен, защо мислиш така и на каква основа стъпват писанията ти! Иначе и ти се явяваш една виртуалка както много други в този форум! 

Има си литература-чети преди да набутваш хората с незнанието си,а и погледни линка-има снимки към карантията;пък и не се чувствам длъжен да те уча (може,ако ми се помолиш на лични).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има си литература-чети преди да набутваш хората с незнанието си,а и погледни линка-има снимки към карантията;пък и не се чувствам длъжен да те уча (може,ако ми се помолиш на лични).

Ясно, и ти си от тия без топки. Желая ти приятни мигове в ''Калдата".

П.П. На лични мога да те помоля само да направиш една наколенка и да го..., но все пак не мисля да падам толкоз низко!

П.П.П. Извинявам се за непремерените думи, но реципиента си ги заслужи напълно - ненапразно аватарът му е в този си вид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, и ти си от тия без топки. Желая ти приятни мигове в ''Калдата".

П.П. На лични мога да те помоля само да направиш една наколенка и да го..., но все пак не мисля да падам толкоз низко!

П.П.П. Извинявам се за непремерените думи, но реципиента си ги заслужи напълно - ненапразно аватарът му е в този си вид.

E,нещастнико отворен,кога стана циганин,кога ти почерня задника?!Скрий се с нещастното си семпронче и не давай акъл за неща,които никога не си виждал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...