Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Проблема е следния:DVD-устройството не иска да чете и да разпознава въобще всякакви дискове. Драйвърите са на максимален ъпдейт, за точния модел точно не мога да кажа в момента, интересувам се от какво по принцип може да бъде причинено това? Компютъра е около 6 годишен, нищо по него не е сменяно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

6 годишно DVD устройство. Мисля че си отговори сам на въпроса. Сменяш го с ново. Може за всеки случай да го тестваш на друг компютър ако имаш такава възможност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са драйверите виновни мисля макар само да предполагам

има едно нещо око ли му викат четец ли то според мен е за смяна ,но може  и в друго да ви е проблема някое кабелче може да се е прекъснало , откачило дайте повече информация какво е дивидито какъв е компютъра и забравете за драйвери вградено дивиди ли е или външно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вградено е. Компютъра е Hyundai, помня само, че дъното му беше с SiS Mirage 330 igp видео карта(на майка ми e и нямам достъп в момента, понеже е в друг град). Мисля, че проблема не е в кабел, той не е мърдал, няма логика да се откачи по вътре нещо-

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От много неща може да идва проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

1. Какво означава вградено ДВД устройство ????? Такова нещо не съществува . Всеки компонент  свързан посредством конектор е външен за системата и може да бъде заменян без манипулации по дънната платка . Това че нещо се намира в кутията не го прави вградено . Когато се говори за видеокарта вградената какво е и външната какво е ? Едната е свързана посредством конектор (слот )  и я наричаме външна , а другата запоена на дъното и я наричаме вградена , а и двете са в кутията .  Дали чрез USB или кабел с конектори , устройствата свързани по този начин са външни за системата . Обяснения за първолаци .

2. Проблем с драйвера не може да съществува при положение че устройството е разпознато и изпълнява функциите си ( успешно или не ) . При липса на драйвер или повреден такъв устройството няма да бива разпознато или няма да стартира въобще . По скоро автора бърка драйвер с фърмуер (какво е това , автора малко да се "ровне " и да прочете )

3. Автора има две възможности . Първата е да разкачи устройството и да го закачи на друг компютър за тест . Втората е просто купува друго устройство . Тези препоръки са дадени и от колегите преди мен и счетох че е нужно да бъдат подкрепени и от моето мнение .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.