Премини към съдържанието
joro720

Лаптопа ми не се изключва а се рестартира

Препоръчан отговор

HP Compaq CQ61-315SQ От 6 месеца лаптопа ми не се изключва или се изключва и веднага се включва преинсталирах ОС смених БИОС сканирах с всякакви програми и проблема си устава търсих теми във форумите някъде прочетох че е вирус. Ако някой може да помогне ще съм много благодарен.

ACPI x86-based PC (Mobile) Microsoft Windows 7 Ultimate Service Pack 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-вероятно е да е хардуерен проблем. Правена ли е профилактика на лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен лично ми е интересен случая защото си написал че си преинсталирал ОС и пак нещата са си останали . Или не е направена инсталацията както трябва , или ако има вирус ти е на друг дял който не пипаш при инсталацията или имаш хардуерен проблем . Ще почакам да видя какво ще излезе след намесата на компетентните лица както се казва .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-вероятно е да е хардуерен проблем. Правена ли е профилактика на лаптопа?

При преинсталирането трия само Ц-то вторият дял не го пипам но съм сканирал с поне 10 програми за намиране на зловреден софтуер и никоя не намери нищо последно четох за някакъв вирус "Чернобил"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При преинсталирането трия само Ц-то вторият дял не го пипам но съм сканирал с поне 10 програми за намиране на зловреден софтуер и никоя не намери нищо последно четох за някакъв вирус "Чернобил"

Правена ли е профилактика на лаптопа (продухване и изчистване от прах). Може да прегрява, а може да има и проблем с токовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво викаш тоя "Чернобил " не го засича никакъв антивирусен софтуер ? Все си мисля че ако се свали информацията от диска (само тази която е качена от автора - снимки от фотоапарати и телефони и документи ) без разни каквито и да са неща сваляни от интернет , и се направи една наистина чиста инсталация с доказано работещо копие на ОС,  с изтриване на дяловете и последващото им създаване, проблема или ще изчезне или ще е ясно че е голяма вероятността да е хардуерен .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какво викаш тоя "Чернобил " не го засича никакъв антивирусен софтуер ? Все си мисля че ако се свали информацията от диска (само тази която е качена от автора - снимки от фотоапарати и телефони и документи ) без разни каквито и да са неща сваляни от интернет , и се направи една наистина чиста инсталация с доказано работещо копие на ОС,  с изтриване на дяловете и последващото им създаване, проблема или ще изчезне или ще е ясно че е голяма вероятността да е хардуерен .

Да ще пробвам така ще сваля всичко от харда и ще преинсталирам.

ще пиша дали проблема е вирус или от хардуера. 

Правена ли е профилактика на лаптопа (продухване и изчистване от прах). Може да прегрява, а може да има и проблем с токовете.

Да правя му редовно но мисля че не ме разбираш той не се рестартира сам когато го изключа от старт менюто или от копчето се стартира отново веднага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах кога и как се стартира сам .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ще пробвам така ще сваля всичко от харда и ще преинсталирам.

ще пиша дали проблема е вирус или от хардуера. 

Да правя му редовно но мисля че не ме разбираш той не се рестартира сам когато го изключа от старт менюто или от копчето се стартира отново веднага.

Та значи проблема е хардуерен. Занеси го на сервиз. Не е вирус чернобил със сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах кога и как се стартира сам .

Без значение дали го изключвам от старта задържа копчето или затворя капака не се изключва а се рестартира за да го изгасям му вадя батерията и изключвам от тока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах . Просто си направи настройки от" Опции на захранването " какво да прави бутона за захранване и какво да се случва когато се затвори капака .

Промени ги на :

Когато натиснеш бутона за захранването - Изключване

Когато затвориш капака   - Заспиване

post-321919-0-94000600-1390813900_thumb.

П.П . Прочетох че това се случва и когато се използва и функцията през старта . В такъв случай . Системата е доведена до състояние в което не може да извършва правилна комуникация .

Възможността за проблем с БИОС не е никак малка . Не зная какво и с какво е флашван .

Възможна е и проблемна ОС . Не зная новата инсталация със същото копие ли е направена с което е правена и предната .

Ако е така , то може да се опита преинсталация с друго копие на ОС .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.