Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Първо се извинявам , ако темата се дублира и ще помоля да ме насочите към правилната.Въпроса ми е следния:Имам флашки (модеми) на виваком и на глобул.Опитвам се да ги настроя да излъчват безжична мрежа , за да може да ползвам интернета и на телефона , обаче не ми се получава.Ще помоля някой /без да ми се кара много :D / да ми обясни как точно става процедурата ?Windows 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са 3G модеми, а не 3G рутери. Могат само да приемат сигнал, а не да го излъчват. Съответно за, да работят трябва да имат и Data карта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си с лаптоп , интернета можеш да го споделяш , но не и през модемите като устройства . Споделянето си става през самата безжична карта .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ако си на лаптоп или на десктоп машината имаш безжична карта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да , на лаптоп съм.Малко помощ относно тази процедура ?

Може да ползваш тази статия, или да си свалиш Connectify която върши същата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мрежата в готова , създадох я и всичко е както трябва ..но телефона на я намира ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен така се случи.

Зарязах тези глупости за споделени мрежи, сложих си Connectify, и всичко стана точно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм пробвал с вградената опция на windows 7, но или не намира мрежата или я намира, но няма интернет. А с connectify няма никакви проблеми. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мрежата в готова , създадох я и всичко е както трябва ..но телефона на я намира ?

Има устройства (например бляк бери) които не виждат ad hot мрежите или искат да им се зададе ръчно понеже не я намира. Пробвай да я зададеш ръчно като въведеш името на SSID.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих го още одеве, (xperia miro)  и пак не я намира.Тая нощ ще тегля NET 4.5 (тая програма го иска) , а с тоя бърз интернет от флашката...предполагам знаете как е като свършат МБ на висока скорост ... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вградената функция на Уиндоус 7 си работи отлично и няма нужда от каквито и да са програми допълнителни . За да вижда мрежата телефона има 2 причини :

1. Телефона на поддържа функция за връзка със споделени мрежи - това чрез никакви програми не може да бъде поправено

2.  За да има видимост мрежата трябва да свързана

Мисля си че автора не прави това което трябва .

Ако лаптопа е свързан с кабел и след това се включи безжичната карта за да работи споделената връзка през създадената мрежа , от настройките на мрежовата карта трябва да се разреши споделяне на връзката . Новосъздадената мрежа трябва да се свърже към основната носител на интернет сигнала . Това не е ли направено няма как да се вижда мрежата , дори телефона да може да се свързва използвайки функцията ad hoc.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах в момента работя със външнен интернет носител.С програмата всичко си работи , следователно мисля , че проблема не е в телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава няма проблем с нищо . Ако не работят нещата със вградения инструмент на Уиндоус , то тогава единствената възможност за това е не добре направени неща по връзката която е създадена чрез възможностите на ОС .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.