Премини към съдържанието
Игнатов

Избор на външен хард диск

Препоръчан отговор

Здравейте,
Имам нужда от външен хард диск за да си направя архив на снимки, книги, dwg чертежи, 3d модели. Не бих казал че съм в час с нещата, но краткото ми проучване доведе като най-стабилни WD и A-DATA. Не разполагам с USB 3.0 портове на този етап, но предполагам, ще е полезно диска да е 3.0. Предпочитам 2,5 инча, заради мобилността (въпреки че няма да го разнасям чак толкова много и ако някоя оферта за 3,5 инчов превъзхожда като сигурност, цена, скорост или нещо такова, бих се съгласил и на 3,5). Предпочитан обем над 500гб. Дългата гаранция също е плюс. Бюджет - 150лв +/- някой друг лев. Навит съм и на оферта кутийка + стандартен хард, ако има по-добър вариант. Предпочитам да пазарувам от SKY до края на тази седмица.

Предварително благодаря за отделеното време!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почитаемият QuickJo най-много препоръчва ето тия....

EXT 1TB 2.5 ADATA HD710 USB3.1

Водо- и удароустойчиви.Да не ти пречи,че са с ЮСБ 3.1 ,все пак не се знае къде ще се наложи да го ползваш.

Поздрави.

п.п.За жалост,не ми се отваря сайта на Скай.Предполагам по-късно ще се оправи това.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почитаемият QuickJo най-много препоръчва ето тия....

EXT 1TB 2.5 ADATA HD710 USB3.1

Водо- и удароустойчиви.Да не ти пречи,че са с ЮСБ 3.1 ,все пак не се знае къде ще се наложи да го ползваш.

Поздрави.

п.п.За жалост,не ми се отваря сайта на Скай.Предполагам по-късно ще се оправи това.

+1

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и аз го установих преди малко (за сайта). Предполагам USB 3.1 също са обратно съвместими с 2.0? Поне още няколко месеца ще съм с такива USB-та. Някаква идея колко точно е гаранцията на този модел? Ще го потърся в скай първо, като се оправи сайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз съм пред същата дилема , но аз гоня и мобилност , защото ще го нося доста често по джобовете в колата в чантата на лаптопа ...... От една страна този EXT изглежда доста здрав на подхвърления , но пък лично  мен ми идва нещо едро габаритен за 2,5 .  ADATA ли се представят най- добре в тази свера .  Аз си харесах няколко модела http://sky.bg/Details.aspx?ID=21115  , http://sky.bg/Details.aspx? http://sky.bg/Details.aspx?ID=17285

и аз съм навит за кутия и отделно хард 2,5  , но все си мисля , че тази кутия с времето  ще вземе да се разхлопва и диска ще спре да контактува добре или ще се размества , незнам 

ПС или май всичко е на късмет на каква бройка ще попаднеш 

Редактирано от CHUPAKABRA. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.