Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Редактирано от icekiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Извинявам се за забавянето, но бях доста зает:

СТЪПКА 1

Първо деинсталирайте следните приложения от Control Panel-a:

AVG SafeGuard toolbar (Version: 17.3.0.49 - AVG Technologies)
Babylon Chrome Toolbar (Version:  - Babylon Ltd.) <==== ATTENTION
Babylon toolbar  (Version: 1.8.11.10 - BabylonToolbar) <==== ATTENTION

BrowseFox 3.0.0 (Version: 3.0.0 - Browse Fox)
Bundled software uninstaller (Version:  - ) <==== ATTENTION
DAEMON Tools Toolbar (Version: 1.1.2.0185 - DT Soft Ltd) <==== ATTENTION

DefaultTab (Version: 2.3.3.0 - Search Results, LLC) <==== ATTENTION
Delta Chrome Toolbar (Version:  - Visual Tools) <==== ATTENTION
Delta toolbar (Version: 1.8.16.16 - Delta) <==== ATTENTION

Download Updater (AOL LLC) (Version:  - )
Driver Checker v2.7.5 (Version: 2.7.5 - driverchecker.com, Inc.)
Dynamo Toolbar (Version: 1.2.2 - Search Core Systems)

HDvid Codec V1 (Version: 1.27.153.8 - installdaddy) <==== ATTENTION
HDVidCodec (Version: 2.1 Build 26473 - hdvidcodec.com) <==== ATTENTION

Movies Toolbar for Chrome (Dist. by Bandoo Media, Inc.) (Version: 1.6.2.0 - APN LLC) <==== ATTENTION
Movies Toolbar for Internet Explorer (Dist. by Bandoo Media, Inc.) (Version: 1.6.2.0 - APN LLC) <==== ATTENTION

Mozilla Maintenance Service (Version: 26.0 - Mozilla)

Skype Click to Call (Version: 6.13.13771 - Skype Technologies S.A.)

Smiley Bar for Facebook (Version: 1.0.0.5 - Status Winks)
SpecialSavings (Version: 2.0.0.1 - SpecialSavings.com)
SpeedAnalysis.com (Version: 1.0.0.1 - SpeedAnalysis.com)

Updater Service (Version: 15,9,28,27 - ) <==== ATTENTION

Video Download Converter version 1.0.0.0 (Version: 1.0.0.0 - )
Video Performer (Version:  - PerformerSoft LLC)
VideoDownloadConverter Toolbar (Version:  - Mindspark Interactive Network) <==== ATTENTION

СТЪПКА 2

Изтеглете следния файл и го запазете в папката от която стартирахте FRST.exe.

Стартирайте FRST.exe и натиснете бутона Fix веднъж!

След като приключи, ако ви поиска рестарт - съгласете се. След рестарта публикувайте лог файла - fixlog.txt, който ще се създаде след работата.

СТЪПКА 3

• [*]

Изтеглете и стартирайтe AdwCleaner.exe.

[*]Натиснете бутона Scan. [*]AdwCleaner ще започне да проверява компютъра, както преди. [*]След като проверката приключи...този път натиснете бутона Clean тъй като няма неща които да не са за триене от лога. [*]Натиснете OK на диалоговия прозорец, който ще се появи подканвайки Ви да затворите всички активни приложения. [*]Натиснете OK отново за да позволите наAdwCleaner да рестартира компютъра и да довърши почистващия процес. [*]След рестарта ще се появи автоматично лог файл с името (AdwCleaner[s0].txt). [*]Прикачете съдържанието му в следващия си коментар [*]Копие на лог файла можеш да намериш и в папката C:AdwCleaner.

СТЪПКА 4

Публикувано изображение Моля изтеглете Junkware Removal Tool на вашия десктоп.

• [*]Спрете временно работата на защитните програми. [*]Стартирайте инструмента
JRT.exe [*]Ще се отвори ДОС прозорец. Натиснете което и да е копче от клавиатурата. [*]Затворете излишните приложения и всички браузъри и изчакайте проверката да завърши. [*]Ще се появи лог файл (който можете да намерите и ръчно на десктопа с името JRT.txt). [*]Моля копирайте съдържанието на лог файла в следващия си пост.

СТЪПКА 5

Публикувано изображение Изтеглете Malwarebytes' Anti-Malware

• [*]Кликнете два пъти върху
mbam-setup.exe, за да инсталирате програмата. [*]Уверете се, че са поставени отметки на Update Malwarebytes' Anti-Malware и Launch Malwarebytes' Anti-Malware. След това кликнете на Finish. [*]Ако има намерени обновявания, тя ще ги изтегли и инсталира. [*]Стартирайте програмата и изберете "Perform Quick Scan", след това кликнете на Scan. [*]Сканирането ще отнеме малко време, затова моля да бъдете търпеливи. [*]Когато сканирането завърши, кликнете на OK, след това Show Results, за да видите резултата. [*]Уверете се, че на всички редове има отметки (ако няма на някои обекти ги поставете ръчно), и кликнете на Remove Selected. [*]Когато всичко бъде премахнато, в Notepad ще бъде отворен лог. [*]Прикачете този лог в следващия си коментар в темата.

Забележка: Ако MalwareBytes'Anti-Malware се затрудни в премахването на откритите вируси/заплахи, той ще поискада рестартира компютъра Ви и по време на рестартирането да премахне проблемните вируси/заплахи. Ако бъдете попитани, потвърдете че желаете вашия компютър да бъде рестартиран.

СТЪПКА 6

1.Изтеглете Hitman Pro.

• [*]За
32-битова система - Публикувано изображение. [*]За 64-битова система - Публикувано изображение

2.Стартирайте програмата.
3.След като сте стартирали програмата като кликнете върху иконата Публикувано изображение и натиснете бутона „Напред“ като се съгласите с лицензионното споразумение (EULA).
4.Сложете отметка пред "Не, искам да завърша еднократно сканиране на компютъра".

5.Натиснете бутона „Напред“.

6.Програмата ще започне да сканира. Времето за сканиране е около 2 минути.

7.След завършване на сканирането от списъка с намерените неща (ако има такива) изберете Apply to all => Ignore.

8.Натиснете "Next" и след това натиснете "Изнеси резултата в XML file" и запазете лог файла на десктопа.

9.Архивирайте файла и го прикачете в следващия си коментар или копирайте съдържанието му в следващия си коментар.

Забележка: Ако няма падащо меню, където да изберете ignore както на снимката:

Публикувано изображение

тогава просто затворете програмата след края на проверката (без да премахвате нищо)...след това отворете C:ProgramdataHitmanProLogs, отворете и публикувайте съдържанието на лог файла в следващия си коментар.

СТЪПКА 7

Изтеглете Security Check от screen317 от този линк или и го запаметете на вашия десктоп.

• [*]Кликнете два пъти върху
SecurityCheck.exe и следвайте инструкциите. [*]Накрая, автоматично ще се отвори текстов документ, наречен checkup.txt, моля поставете съдържанието му в следващия Ви коментар в тази тема.

Поздрави!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам само да кажа, че всички тези неща ще могат да се направят уикенда когато отида на място пред компютъра, все пак ще опитам по телефона да напътствам, но се съмнявам, че ще стане нещо...Предварително се извинявам, че и аз ще си забавя отговора доста - но ще изпълня всички описани стъпки и ще кача резултата при първа възможност.Благодаря Ви за помоща. :P

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре не бързайте и ги направете лично за да не стане беля, когато можете - тогава. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте просто много наопаки се стекоха обстоятелствата и май скоро няма да ходя към мястото на което се намира компютърът... Може ли някак си за момент да замразим темата и ако примерно след 2-3 седмици успея да намеря време за да отида, стъпките предложени в тази тема все още да са видими и да ги изпълня и примерно ще пиша на лични на някой от Вас колега да отключите темата, за да дам резултатите.Благодаря Ви много и приемете моите извинения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблеми...това е форум, кой, когато може. :)

Нека да стои отворена, не пречи да си остане така и благодаря, че ме известихте за ситуацията!

Лека вечер!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от bumblebee
      Здравейте момчета
      днеска си търсех програми за видеообработка и като най-големия тъпак, знаейки, че нещо не е ОК, изтеглих windows movie maker от някакъв си сайт. 
      Та след като дадох open антивирусната ми програма - kaspersky с платен лиценз, изпищя и блокира отварянето и тн. 
      Има ли от какво да се притеснявам, въпреки, че антивирусната е блокирала "това", или трябва да взема някакви други мерки? 
      Поствам снимка, за да видите...

• от soulflykc
      Здравейте, имам проблем с компютър който ми се явява офисен. Най-често се проявява след обяд след 15ч.  Хард диска не спира да върти и е почти невъзможно да се работи нормално. Имаме си системен админ който не успя да установи от какво се случва и преинсталира уиндоуса който беше Win 7 64 bit professional с win 8.1 64 бит. Това нямаше голям успех тъй като проблема си остава.
      ъпдейтите на уиндоуса са спряни. като пусна таск мениджъра единствено което ми показва че ползва харддиска е MS windows search indexer, system, service host : local /имам предвид над 2 МБ/с /

имам едно приложение /Activity Indicator/ което ми показва най често това съобщение:

Change: C:\Users\user\AppData\Local\Microsoft\Internet Explorer\DOMStore\I70M2HNG\ls.hit.gemius[1].xml

Проблема не се случва всеки ден и не съм намерил логика кога се появява, също така изобщо не ползвам IE.

Ако някой има някаква идея какво да търся или къде да гледам моля да я сподели. Също така каква информация бих могъл да предоставя за анализ. Логове и т.н.

благодаря.
    • от Efower
      Здравейте, системата е windows xp sp3. Антивирусната програма беше AVG. Имаше повредени .exe файлове. Разкачих харда. Сканирах го с Avast. Бяха открити Xpirat и Expiro вируси, както и доста babylon, ask, mywebsearch елементи. След премахването на всички, avast-a казва: "ROOTKIT FOUND", SVC: COMSysApp> C:windowssystem32dllhost.exe rootkit name: Win32-Evo-gen[susp] При изтриване и сканиране след рестарт не се изчиства.

Опитах стъпките от тази тема: http://www.kaldata.com/forums/topic/227461-%D1%88%D0%BF%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BE%D1%84%D1%82%D1%83%D0%B5%D1%80-%D0%B2-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0/, но не се оправиха нещата. Avast-a продължава да намира rootkit.

Windows-a e легален XP Home, но не ми е опция да го преинсталирам засега.

Предварително благодаря за помощта. 
      FRST.txt
      Addition.txt
    • от BOBID
      Здравейте! Преди няколко дни хванах някакъв adware. На голяма част от сайтовете, които посещавам започна да ми се появява квадратно прозорче в долния ляв ъгъл на монитора, като при всяко зареждане е някаква различна "реклама".  
      Инсталирах си Adblock Plus и той ги блокира, но повечето сайтове започнаха да забиват. Пробвах с AdwCleaner и десетки анти-вирусни, но никоя не открива проблем В add-ons няма нищо, нито в uninstal or change program, нито пък в processes на Windows task manager. Около 5-6 пъти от неделя насам се случи да ми се появи син екран и компютъра ми се рестартира сам. След рестартирането ми се появява прозорец с надпис: "Windows has recovered from an unexpected shutdown". Не знам дали това има връзка с adware-а. Как мога да разкарам този adware (мисля, че се казва AdChoises)? Моля за помощ!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.