Премини към съдържанието
NikoiN7

Могат ли да работят заедно две видео карти?

Препоръчан отговор

Та вмомента съм с вградена видео карта, но смятам да си взема тази http://nikem-bg.net/computer-components/PALIT-GTX650TI-2GB-D5 . Въпроса ми е дали ще мога да ги пусна едновременно, за по-добър ефект? Сегашната ми видео карта е Radeon HD 8570D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще можеш стига дънната платка да поддържа тази опция. Каква ти е марката на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не и с НЕвидия графична карта. Би могло да стане с определени модели AMD, но като цяло не е добра идея според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та вмомента съм с вградена видео карта, но смятам да си взема тази http://nikem-bg.net/computer-components/PALIT-GTX650TI-2GB-D5 . Въпроса ми е дали ще мога да ги пусна едновременно, за по-добър ефект? Сегашната ми видео карта е Radeon HD 8570D

Има три възможни режима за работа на 2 карти:1. При лаптопите се ползват вградена и "външна", като се превключват в зависимост от плана и приложенията, за оптимална комбинация производителност и издръжливост на батерията. Не работят едновременно.2. Две еднакви карти от определени модели на nVidia могат да се свържат в режим SLI за по-добра производителност. Дъното трябва да го подържа.3. Две карти от определени модели на AMD могат да се свържат в режим CrossFire, за по-добра производителност. Дъното трябва да го подържа. От горното следва че не може да пуснеш едновременно карта nVidia със сегашната ти. Може с друга на AMD. И както каза killchain не си струва. Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще можеш стига дънната платка да поддържа тази опция. Каква ти е марката на дъното.

Дъното ми е ASUS F2A 55-M LK2

Има три възможни режима за работа на 2 карти:1. При лаптопите се ползват вградена и "външна", като се превключват в зависимост от плана и приложенията, за оптимална комбинация производителност и издръжливост на батерията. Не работят едновременно.2. Две еднакви карти от определени модели на nVidia могат да се свържат в режим SLI за по-добра производителност. Дъното трябва да го подържа.3. Две карти от определени модели на AMD могат да се свържат в режим CrossFire, за по-добра производителност. Дъното трябва да го подържа. От горното следва че не може да пуснеш едновременно карта nVidia със сегашната ти. Може с друга на AMD. И както каза killchain не си струва.

Ако може малко да обясните защо не е добра идея. И като цяло предлагате просто да си взема другата и да не си играя да ги пускам едновременно, нали :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако може малко да обясните защо не е добра идея. И като цяло предлагате просто да си взема другата и да не си играя да ги пускам едновременно, нали :)

Първо, разбра, че с посочената от теб карта няма да стане, нали? Трябва да е AMD.Бторо в типичният случай (не твоя) карта за двойно повече пари вади по-добра производителност от крос-файър.После, ти имаш вградена и външна карта и според мен няма да получиш кой-знае какво повишаване на производителността, ако изобщо получиш някакво. Вградената карта ползва споделена памет, която не само че е по-бавна, но и процесора и видеокартата се състезават за паметта и това може да доведе до намаляне на производителността. Този проблем го няма ако ползваш външна, но ще си е там ако ги свържеш. Отделно не всички игри и приложения могат да се възползват от две свързани карти.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, разбра, че с посочената от теб карта няма да стане, нали? Трябва да е AMD.Второ в типичният случай (не твоя) карта за двойно повече пари вади по-добра производителност от крос-файър.После, ти имаш вградена и външна карта и според мен няма да получиш кой-знае какво повишаване на производителността, ако изобщо получиш някакво. Вградената карта ползва споделена памет, която не само че е по-бавна, но и процесора и видеокартата се състезават за паметта и това може да доведе до намаляване на производителността. Този проблем го няма ако ползваш външна, но ще си е там ако ги свържеш. Отделно не всички игри и приложения могат да се възползват от две свързани карти.

Благодаря за подробния отговор :) Явно ми беше глупав въпроса

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има три възможни режима за работа на 2 карти:1. При лаптопите се ползват вградена и "външна", като се превключват в зависимост от плана и приложенията, за оптимална комбинация производителност и издръжливост на батерията. Не работят едновременно.2. Две еднакви карти от определени модели на nVidia могат да се свържат в режим SLI за по-добра производителност. Дъното трябва да го подържа.3. Две карти от определени модели на AMD могат да се свържат в режим CrossFire, за по-добра производителност. Дъното трябва да го подържа. От горното следва че не може да пуснеш едновременно карта nVidia със сегашната ти. Може с друга на AMD. И както каза Hybrid PhysX Основна ати карта + втора на нвидиа да смята физиката.

Хибрид CrossFire вградена + външна карта или две различни външни карти.

При подходящо дъно можеш да свържеш и повече от 2 карти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.