Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добро утро, значи от 4 месеца започнах да пуша, всяка сутрин и вечер си мия зъбите, но имам един много гаден дъх. Незнам дали е от цигарите, намерих една вода 'Listerine', но е доста скъпа тази вода. Бихте ли ми препоръчаши, някаква по-евтина.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри да пушиш. Или си тръгнал да се правиш и ти на "гъзе"? И то "по-евтина"? Така е - като пушиш, ще мирише. Факт.Не можеш да гълташ катрани и дим и да искаш да ухаеш на розички и цветенца. И с пушенето ще имаш и различни от естетически проблеми със зъбите. Въпрос на време. Не виждам на къде и за кого на 18+ години си пропушил. Обаче силно се съмнявам, че от много "стресов" ден, а и така да е - има други похвати. Или може би имаш излишни пари - спести ги, като не пушиш. Купи си кола, закарай приятелката на ресторант.п.п Ако си мислиш, че тонът ми е остър или ти се карам - всъщност по-горните ги казвам приятелски. Осъзнай се навреме, че после като се закачиш, често е до живот. Имал съм поглед над дългогодишни пушачи и ще кажа - от цигари не чакай благодарност. Ползи няма, вредите се трупат във времето. Както и изпразването на джоба, за нещо без особен смисъл.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче силно се съмнявам, че от много "стресов" ден, а и така да е - има други похвати.

То ако се пропушваше от стресов ден до сега да ми е излязъл прякор димящата ръка. Не мога да го схвана да харча пари за отрови всеки ден и да ми мирише устата на пепелник заедно с дрехите. Цигарите едно време бяха на мода сега на мода са не пушачите. Като кажеш някъде че не пушиш и те гледат като извънземен и си по интересен.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошия дъх може да е от зъбен камък/венците, плака, кариеси... Ползвай конец за зъби, има и едни малки четчици, много фини (няколко размера са), за пространството м/у зъбите (обикновенно са в комплект по 5-6). Има и едни пластмасови стъргалки за език, които обират налепите... Но, преди всичко посети зъболекар и си махни зъбния камък, а там вече ще ти препоръчат вода за уста. В банята ми има две, едната е на билкова основа, българска, и е много евтина, Sandrin или от сорта. Накапват се 10-15 капки в 50 мл. вода. Другата, препоръчана ми от зъболекар, много съм доволен от нея, има я обаче в различни разновидности, включително и да се разрежда, е Eludril.

От цигарите устата ти може и да мирише на фасове, но лошия дъх е от друго... То по тая логика, дай и месо да не ям...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От цигарите устата ти може и да мирише на фасове, но лошия дъх е от друго... То по тая логика, дай и месо да не ям...

Поста ти е верен че от развалени зъби може да ти смърди устата ама ако пушиш не е нужно да имаш развалени зъби за да мирише на пепелник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поста ти е верен че от развалени зъби може да ти смърди устата ама ако пушиш не е нужно да имаш развалени зъби за да мирише на пепелник.

Ами така си е, може и да мириша на пепелник, но онази миризма е съвсем друга... Едно е да е на пепелник, друго е на гнило... А аз съм пушач и се с пушачки се събирам, и честно казано, не ми е било проблем цигарения дъх (който обаче е доста по-различен, от този, на зле поддържаната уста...).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро, значи от 4 месеца започнах да пуша, всяка сутрин и вечер си мия зъбите, но имам един много гаден дъх. Незнам дали е от цигарите, намерих една вода 'Listerine', но е доста скъпа тази вода. Бихте ли ми препоръчаши, някаква по-евтина.?

Може просто да е съвпаднал момента на сериозен проблем с началото на пушенето.

А проблема и доста по-сериозен може да е - стомах, черва, зъби (както казаха и по-горе).

Принципно дъха на пушачите е специфичен и не може да се сбърка.

Дори да се премахне за половин или един час с паленето на следващата цигара се завръща със засилка.

Варианта ти е общуване с пушачи, защото един непушач ще те усеща от няколко метра, а да не говорим, ако имаш по-сериозни намерения към жена непушачка каква мъка те чака...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри да пушиш. Или си тръгнал да се правиш и ти на "гъзе"? И то "по-евтина"? Така е - като пушиш, ще мирише. Факт.Не можеш да гълташ катрани и дим и да искаш да ухаеш на розички и цветенца. И с пушенето ще имаш и различни от естетически проблеми със зъбите. Въпрос на време. Не виждам на къде и за кого на 18+ години си пропушил. Обаче силно се съмнявам, че от много "стресов" ден, а и така да е - има други похвати. Или може би имаш излишни пари - спести ги, като не пушиш. Купи си кола, закарай приятелката на ресторант.п.п Ако си мислиш, че тонът ми е остър или ти се карам - всъщност по-горните ги казвам приятелски. Осъзнай се навреме, че после като се закачиш, често е до живот. Имал съм поглед над дългогодишни пушачи и ще кажа - от цигари не чакай благодарност. Ползи няма, вредите се трупат във времето. Както и изпразването на джоба, за нещо без особен смисъл.

Здравей разбирам, че искаш да ми помогнеш. Значи ще обясня всичко по-подробно. Преди да ме оперират, съм пушил само 2-3 пъти когато излизаме с компания. Под пушене имам впредвид, че да запаля мах 1-2 цигари. Преди да ме оперират, доста бях напрегнат тогава за 20 мин. изпуших 2 цигари от тогава, нещо ми стана и започнах да пуша всеки ден редовно по 8-11 цигари. Днеска изобщо не съм пушил, лошият дъх малко се е намалил. Разбирам, че трябва да ги откажа. Ще ги откажа, но какво да направя да премахна лошия дъх.?

izabel1 , нямам развалени зъби. Всеки месец ходя на зъболекар, да ми преглежда зъбите всичко е наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иди пак. И вземи уточни какво значи лош дъх - на лош дъх или на цигарен дъх. Разликата е голяма. 

Цигарения не е чак такова морило както ще го изкарат някои. А другата далавера е че цигарения дим мачка всякаква друга миризма и дъх.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакви проблеми с храносмилателната система?Подуване на корема,болки долу в ниско под и около пъпа,газове?

Трябва да кажеш каккъв дъх точно имаш на цигари или на нещо развалено..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днеска изобщо не съм пушил, лошият дъх малко се е намалил. Разбирам, че трябва да ги откажа. Ще ги откажа, но какво да направя да премахна лошия дъх.?

Ясно, започнал си да пушиш от келешлък, да не останеш по-назад от т.нар "компания", а после си си внушил, че цигарите ще ти помогнат по какъвто и да е било начин. Цигареният дъх се премахва напълно само по един начин - спираш цигарите. Т'ва за 10 цигари на ден е, защото изглежда имаш свободни 100лв на месец за глупости.Не, ти не разбираш, че трябва да ги откажеш. Ти си мислиш, че нещо ти помагат. Иначе нямаше да разправяш "как ще ги откажеш, но да си решиш проблема", което е алтернативно на "абе може и да не ги откажа, просто да не мириша на лошо". Съжалявам, но съм се нагледал на пушачи и им знам психологията. И знам някои дългогодишни пушачи, които убиват с поглед и си го изкарват на собствените деца, когато нямат пари за цигари или нямат цигари.А относно лошият дъх специално - то онзи ден може да си ял таратор и да миришеш на чесън и на следващият ден. Не се крият само в зъбите миризмите и каквото и да е било миене на зъбите не решава проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакви проблеми с храносмилателната система?Подуване на корема,болки долу в ниско под и около пъпа,газове?

Точно...

Аз предлагам да се съберем всички в две стаи - влизаме в първата, той се уригва, ние подушваме и установяваме първата част на проблема.

После влизаме в другата - той се изпърдява мощно, а ние душейки поставяме втората част на проблема.

После се връщаме по местата си и си пишем кротко в темата му. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно...

Аз предлагам да се съберем всички в две стаи - влизаме в първата, той се уригва, ние подушваме и установяваме първата част на проблема.

После влизаме в другата - той се изпърдява мощно, а ние душейки поставяме втората част на проблема.

После се връщаме по местата си и си пишем кротко в темата му. Публикувано изображение

без да плати потребителска такса няма как да стане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иди пак. И вземи уточни какво значи лош дъх - на лош дъх или на цигарен дъх. Разликата е голяма. 

Цигарения не е чак такова морило както ще го изкарат някои. А другата далавера е че цигарения дим мачка всякаква друга миризма и дъх.

Лош дъх, нещо подобно на развалено. Мирише ми езика също.

Не нямам никакви проблеми. Понякога имам газове, когато хапна малко повече, но после ми минават и нищо ми няма. Езика ми дъха на нещо подобно на развалено.П.с. Тази сутрин забелязах за първи, път имах кръв по венците. Никога до сега не ми се е случвало.

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Езика ми дъха на нещо подобно на развалено.

това някой ти го казва ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, започнал си да пушиш от келешлък, да не останеш по-назад от т.нар "компания", а после си си внушил, че цигарите ще ти помогнат по какъвто и да е било начин. Цигареният дъх се премахва напълно само по един начин - спираш цигарите. Т'ва за 10 цигари на ден е, защото изглежда имаш свободни 100лв на месец за глупости.

Не, ти не разбираш, че трябва да ги откажеш. Ти си мислиш, че нещо ти помагат. Иначе нямаше да разправяш "как ще ги откажеш, но да си решиш проблема", което е алтернативно на "абе може и да не ги откажа, просто да не мириша на лошо". Съжалявам, но съм се нагледал на пушачи и им знам психологията. И знам някои дългогодишни пушачи, които убиват с поглед и си го изкарват на собствените деца, когато нямат пари за цигари или нямат цигари.

А относно лошият дъх специално - то онзи ден може да си ял таратор и да миришеш на чесън и на следващият ден. Не се крият само в зъбите миризмите и каквото и да е било миене на зъбите не решава проблема.

Не си напълно прав, не пуша от келешлък просто ми предложиха 1 път, хареса ми и започнах да пуша. Не съм някакъв пушач, от 1-2-3-15 години. Мога да ги откажа, не съм пристрастен към цигарите. От както си ми писал, не съм запалил цигара даже. Утре ще ида до аптеката, ще купя някаква вода за лошия дъх.

това някой ти го казва ли?

Не просто, си пипнах езика с пръста и пръста ми мирише.

Точно...

Колега ти сега се майтапиш с мен, разбирам да не държа на хигиената си, да не се къпя, да не си мия зъбите, да дами мирише устата, но при положение, че сутрин и вечер си мия зъбите. А всеки ден се къпя+всеки месец ходя на зъболекар, не е логично да имам този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лош дъх, нещо подобно на развалено. Мирише ми езика също.

Не нямам никакви проблеми. Понякога имам газове, когато хапна малко повече, но после ми минават и нищо ми няма. Езика ми дъха на нещо подобно на развалено.

П.с. Тази сутрин забелязах за първи, път имах кръв по венците. Никога до сега не ми се е случвало.

В много случаи кървенето на венците е съпроводено с други симптоми като постоянен лош дъх, подути, възпалени и зачервени венци, болка в устната кухина.

Редактирано от snuri (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В много случаи кървенето на венците е съпроводено с други симптоми като постоянен лош дъх, подути, възпалени и зачервени венци, болка в устната кухина.

Нямам нито една от симтомите, освен лош дъх. Венците всичко си е добре. Сега видях този "Listerine" , цената му в наща бакалия е 3,50 лв. мисля да ида да си го купя.? Да пробвам първо с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали всеки месец си на зъболекар,защо не я питаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали всеки месец си на зъболекар,защо не я питаш?

Защото до сега, съм нямал лош дъх, нито кървящи венци. А сега чак на края, на месеца съм на заболекар. Тъй като само тогава идва, един зъболекар от Варна в Кърджали. Само при него ходя, за това сега няма как да утида.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Треа да пиеш повече ром,не само да пушиш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Не просто, си пипнах езика с пръста и пръста ми мирише.

...

Ами аз по-горе ти го казах - Публикувано изображение

И за зъбния камък ти казах. Кървенето на венците обикновено с това е свързано. А в последствие и други проблеми се появяват, като пародонтоза. И за конеца за зъби ти казах, прочети ми поста по-внимателно. Миенето с четка не премахва налепите м/у зъбите. Водата за уста не е решение, по-скоро е за поддържане на устната хигиена. Други съвети - зъболекар...

п.п. Яж чесън, така ще маскираш другите лоши миризми... ;):) :)

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз по-горе ти го казах - Публикувано изображение

И за зъбния камък ти казах. Кървенето на венците обикновено с това е свързано. А в последствие и други проблеми се появяват, като пародонтоза. И за конеца за зъби ти казах, прочети ми поста по-внимателно. Миенето с четка не премахва налепите м/у зъбите. Водата за уста не е решение, по-скоро е за поддържане на устната хигиена. Други съвети - зъболекар...

п.п. Яж чесън, така ще маскираш другите лоши миризми... ;):) :)

Това нещо как се казва, от къде мога да го поръчам.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това нещо как се казва, от къде мога да го поръчам.?

Има го дори и в хранителните магазини (по-големичките), там където са четките и пастите за зъби... Иначе, във всяка малко по-добре заредена аптека... В най различни разновидности, разбира се, не е задължително да е точно това... И за това ти бях писал, ама айде и картинка да приложа:

Публикувано изображение

... наричат се интердентални четки.

п.п. И ето на какво попаднах, търсейки картинка на четчиците: Препоръки за орална хигиена от д-р Адриана Йосифова

Мисля с това да приключа участието ми в тази ... миризлива тема :)

Редактирано от djagi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.