Премини към съдържанието
WebTourist

Участвам в tower mod състезание на Cooler Master

Препоръчан отговор

Здравейте,

участвам в състезанието на Cooler Master с моя модификация на компютърна кутия CM force 500.

избрах кутията, защото никой друг не е правил нищо с този тип кутии  (поне не и преди мен) и най-вече защото е наистина малка кутия за висок клас геймърски компютър.

Оказах се единственият участник от България и се нуждая се от положителен вот във Facebook страницата на състезанието.

Може да видите темата ми тук
В правилата пишеше, че ще се оценява от жури но в последният момент вкараха и елемент "Гласуване през Facebook".
Всичко явно е с цел да се рекламират но резултатът от online гласуването ще се отрази на крайната оценка.
Моля ако някой желае да ме подкрепи може да гласува за моя мод тук  (изисква се акаунт във facebook)
Конкуренцията е голяма и нямам очаквания но все пак ще съм благодарен за всеки глас.

Публикувано изображение

Това е старият ми компютър. Новият е двойно по-свиреп като перформънс но не е готов напълно все още.

Благодаря на всички, които биха гласували за мен.

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поздравления за положеният труд.Добре се е получило,но като гледам конкуренцията какви зверски неща е сътворила,шанса ти за топ 10 клони към 0.Имаш моят глас : )

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали няма да стане по-добре с малко по-голяма кутия, в която радиаторът да се монтира към "тавана" на кутията, а дисковете и SSD-тата да са си на мястото (стандартното)? Просто така мисля, че ако съм аз, в един момент ще реша да сложа още една карта долу и ще ударя на греда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали няма да стане по-добре с малко по-голяма кутия, в която радиаторът да се монтира към "тавана" на кутията, а дисковете и SSD-тата да са си на мястото (стандартното)? Просто така мисля, че ако съм аз, в един момент ще реша да сложа още една карта долу и ще ударя на греда.

Този МОД в състезанието е с две видео карти Nvidia 680. Ти за трета ли говориш, че искаш да слагаш? 

Кутията я ползвах за МОД-а, защото е интересна да се набута в нея толкова хардуер и даже да се охлади на вода иначе ползвам огромна кутия с три радиатора и място за 4 видео карти (аз ползвам две).

Тук може да видиш една от старите ми версии на същият този компютър и дъно Asus Maximus V Extreme (събира 4 видео карти)  и също и ТУК с една по-следваща версия (но с Maximus V Formula) .

Но големите кутии са скучни. Събират лесно много хардуер и там няма нужда да вложиш мисъл къде и как да събереш.

Иска ми се следващият път когато модвам нещо то да е ултра малко и в същото време много мощно .

@bo4y благодаря за подкрепата.

@kokomil има страничен капак но не е прозрачен. Има подобни модели с прозрачен, но идеята ми беше да изглежда като обикновен офис компютър .

Затворен от никъде не личи, че е нещо специално. Не се виждат резервоари, помпи, карти. Просто една офис машина. 

Редактирано от WebTourist (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този МОД в състезанието е с две видео карти Nvidia 680. Ти за трета ли говориш, че искаш да слагаш? 

Кутията я ползвах за МОД-а, защото е интересна да се набута в нея толкова хардуер и даже да се охлади на вода иначе ползвам огромна кутия с три радиатора и място за 4 видео карти (аз ползвам две).

Тук може да видиш една от старите ми версии на същият този компютър и дъно Asus Maximus V Extreme (събира 4 видео карти)  и също и ТУК с една по-следваща версия (но с Maximus V Formula) .

Но големите кутии са скучни. Събират лесно много хардуер и там няма нужда да вложиш мисъл къде и как да събереш.

Иска ми се следващият път когато модвам нещо то да е ултра малко и в същото време много мощно .

@bo4y благодаря за подкрепата.

@kokomil има страничен капак но не е прозрачен. Има подобни модели с прозрачен, но идеята ми беше да изглежда като обикновен офис компютър .

Затворен от никъде не личи, че е нещо специално. Не се виждат резервоари, помпи, карти. Просто една офис машина. 

Не говорех за още една видеокарта, ами за друго - например звукова карта.

Иначе се съгласих обаче - ако не погледне човек отзад, няма как да знае какво има в кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не говорех за още една видеокарта, ами за друго - например звукова карта.

Иначе се съгласих обаче - ако не погледне човек отзад, няма как да знае какво има в кутията.

Би трябвало да може.

Eдин  7.1 Channel Surround  Asus Xonar ще се събере на най-долният слот PCI 2.0 x 4

Едит: няма място за звукова карта в този случай. Видео картата пречи.

SSD дисковете могат да бъдат разкарани изцяло и да се сложи  SSD 120 GB mSATA  скрит в приставката на дъното горе (по-евтин e и e по-бърз закачен на mini PCI слота) .

Asus Maximus имат ето тази джаджа . В нея има вградени и WiFi 802.11 модул + Bluetooth v4.0/3.0+HS модул. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брaво колегa зa трудa, рaзглеждaл съм всичките ти творения и се спрaвяш отлично. Предполaгaм имaш възможност дa си позволявaш товa скъпо хоби и се нaдявaм и някой ден дa предложиш и другa спретнaтa конфигурaция в другa рaзцветкa обaче(понеже до сегa е единствено черно/червено), до тогaвa ти пожелaвaм дa бъдеш удовлетворен от товa което прaвиш и дa се предстaвиш гордо в турнирa. п.п Помисли и зa смянa нa кaбелите със слийвнaти в червен цвят - ще предложи нaистинa зaвършен вид нa системaтa.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брaво колегa зa трудa, рaзглеждaл съм всичките ти творения и се спрaвяш отлично. Предполaгaм имaш възможност дa си позволявaш товa скъпо хоби и се нaдявaм и някой ден дa предложиш и другa спретнaтa конфигурaция в другa рaзцветкa обaче(понеже до сегa е единствено черно/червено), до тогaвa ти пожелaвaм дa бъдеш удовлетворен от товa което прaвиш и дa се предстaвиш гордо в турнирa.п.п Помисли и зa смянa нa кaбелите със слийвнaти в червен цвят - ще предложи нaистинa зaвършен вид нa системaтa.

Новият билд ми е със слийвнати кабели ( ама черно само ) но той е за бенч състезания . Него видя ли го?

Иначе наистина това черно червено ми писна и на мен , а лошото е, че сега колегата иска да му правя и на него мини комп (MAXIMUS VI IMPACT + 4770k) и пак държи на черно и червено.

Мислех си за нещо Asrock Formula . Те са жълти. Те са интересни. Ще почака засега.

Иначе за хобито дали е скъпо не знам. Моите колеги харчат за една седмица на ски токова пари колкото аз за цяла година вкарвам за части. 

Има доста скъпи хобита. това е умерено особено ако взимаш неща втора ръка. В случая дъното е 200 лв. втора ръка от форумът на hardwarebg го купих. Кутията е 70 лв. Всички други части си ги имах.

Дъното го продадох. Кутията също. Не загубих нищо . Просто си начесах крастата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вот и от мен, браво за труда.  :)

Благодаря,

вече събрах 130 гласа. На предишното едва вързах 50. Има още време но все пак съм доволен и на това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще кажа на няколко приятелчета, да пуснат по един вот и те :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.