Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
sara15

Проблем с шрифта на Windows 7

Препоръчан отговор

Имам следния проблем, буквите изглеждат нещо като зацапани, размазани леко, сякаш буквата на места е леко по бледа.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем, буквите изглеждат нещо като зацапани, размазани леко, сякаш буквата на места е леко по бледа.

Благодаря предварително.

Натискате старта и търсите clear - стартирате ajust cleartype text и чеквате/отчеквате/ чавката да видите резултата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С ajust cleartype text нещата си остават същите, бяхме го опитали преди,

но въпреки това пак го направихме сега- не става.

Забравих да кажа - току-що го преинсталирахме. компа и така си го взехме.

post-346961-0-56903500-1392390110_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се разбира че компютъра е даван за преинсталация някъде си , така ли ?

Опитахте ли да влезете под сейф мод и да видите какво е състоянието ?

Този проблем само в страници на браузъра ли е или въобще за всеки прозорец който се отваря ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

. Не се каза само под сейф мод дали е такова положението . Ако и там е така , то процента за инсталиране на скапано копие на ОС е голям . За всеки случай си проверете нещата по свързване на монитора с PC  . Ако под сейф мод ситуацията е същата ,ако свързаността е добра ( проверява се и с друг кабел освен наличния ) , то тогава правилното решение е да върнете обратно компютъра на онзи който го е инсталирал да оправи нещата  с нова инсталация с читав Уиндоус .Другия вариант е сами да преинсталирате системата .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, даван е на преинсталация, проблема е навсякъде. Преди на хр всичко си беше нормално.

К'ат гледам щом е бил с XP преди това, значи конфигурацията може и да е слабичка за 7-цата, та оня дето я е преинсталирал и е чукнал adjust best performance, за да върви, което пък деактивира smooth edges of screen fonts и резултата от снимката, който си дал ми прилича именно на последното. За целта от start>в полето за търсене пишеш >sysdm.cpl > enter > Advanced > Performance - setings > Visual effects и слагаш отметка пред smooth edges of screen fonts, а може и пред smooth-scroll list boxes  > OK

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се чуди повече какво и що да правиш .  Отивай при този който е инсталирал системата и да я инсталира отново , но с друго копие на Уиндоус . Там на място след преинсталацията изискваш да видиш какво аджаба е направено и как работи .

Толкова по този въпрос . Това си е проблем с font  в ОС-ма . Тези неща се поправят със сваляне на пакет с шрифтове и подмяна на съществуващите . Тази процедура не е много препоръчителна да се прави от човек без познания .

За твоя случай истинското решение се нарича преинсталация на ОС . Тази със сигурност  не е от читаво копие . Най вероятно е от онези преработки с кръцвано тук и там по тях .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията но няма промяна.

Хм странно, ами тогава следното

Пак старт в полето за търсене пишеш: regedit > enter > стигаш до ключа HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktop от дясно в прозореца ако съществува изтрий записа FontSmoothing, виж и за такъв с име FontSmoothingType, който е DWORD , та на него му даваш десен бутон и променяш стойността Value на 2 > Рестарт на машината! И кажи резултата.

Редактирано от exwol (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ? Какво сега ?  Надявам се това тук да не е като в една друга тема- човека 15 дни се занимава с глупости .

След още 1-2 поста темата ще бъде безсмислена , тя е тръгнала да става такава .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те по принцип са си доста зле шрифтовете в седмицата, та не очаквай чудеса. Бъди сигурен, че е инсталиран видео драйвъра и приложи Win7 темата, че като гледам тоя как само е бутнал CD - то, инсталирал е и ти го е дал без да пипне нищо и яд ме хваща и очаквам всичко Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам скрийншота, даден от автора на темата, различни по цвят букви има само в адресната лента на браузъра. Това е нормалният и изглед под Уиндоус 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже автора на тази тема не си направи труда да напише каквото и да е повече , ще го кажа аз .

Погледнах въпросната система и се констатира следното :

1. Слаба конфигурация - маломощен процесор в комбинация с  1 ГБ рам , на която е инсталиран Windows7 Ultimate SP1

2. Системата е свързана със телевизор използван за монитор . Резолюцията не тази която трябва да е . При опит за увеличаване на резолюцията такава каквато би трябвало да бъде - черен екран 

3. Инсталацията на системата е в стила - инсталирам колкото да кажа че съм ти преинсталирал компютъра . Копието което е инсталирано е от модифицираните калпави самоделки с набутани в последствие ъпдейти .

Посъветвах да се отиде на преинсталация с поне читаво и чисто копие на ОС-ма и ако се държи на Win 7 , то поне да е Home  версия .

Другия основен проблем е невъзможността за промяна на резолюцията . Каква е причината за това не мога да гадая , вероятно неразпознаването на телевизора като марка и модел , а само като Generic Pnp Monitor , води и до проблем с резолюцията .

Системата работи на  доколкото си спомням 1280 х 760 . При такава резолюция и използването на телевизор за монитор работещ на друга , резонно и нещата ще са такива .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един КХ, който взема пари за нищо значи. В царството на слепите и едноокият е цар...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че не писах преди поради лични причини. Съгласен съм с изказаното мнение, наистина нещата вървят към ново преинсталиране, явно по приятелски не става винаги, трябва си и да разбираш.

Благодаря за обърнатото внимание и помоща ви.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.