Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Rado252

Проблеми с компютъра!

Препоръчан отговор

Здравейте, от седмица/две имам ужасни проблеми с компютъра. Ще се надявам да ми помогнете. Проблемите са следните: браузарите много трудно зареждат особенно Google Chrome, той въобще не иска да зареди или ако потругне се налага да чакам 15/20 мин. само да ми зареди прозореца, а отделно 5/6 мин. да ми зареди търсачката. Mozilla Firefox зарежда около 30/35 сек. но и той е доста бавен, и той забива. Internet Explorer той около 2/3 мин. но до там повече не иска да зареди! При всяка заредена от мен страница ми изкачат най-различни видове реклами които са доста досадни и немога да си свърша работата. Незнам как да ги премахна, по едно време бяха изчезнали и нямах проблем с тях, но ето, че сега пак ми излизат. Когато заредя Mozilla Firefox и седя 1 час на него и реша да го смъкна замалко да вляза в друга програма ми изкача Script който се намира в горния ляв ъгъл на монитора и отново започва да забива. Това забиване не е само при браузарите, но и при другите програми, и незнам защо!? Операционна ми система (ОС) е Windows XP Professional и за мен тя е доста добра ос не я използвам само аз, и доста мои приятели са с нея но не им прави такива работи. При всеко рестартирване или включване на компютъра ми изкачат някакви грешки които от доста време немога да премахна. На десктопа имам 16 икони: браузарите, Nero StartSmart, BSplayer Pro, GIMP 2, GoldWave, Adobe Reader XI, µTorrent, Skype, Winamp, avast! Free Antivirus, Belot, Моите места в мрежата, Моят компютър, Моите документи. Това са програмите с които работя. Има и други системни програми, но те са рядко използвани. Имам 3 локални диска: (C:), (D:), (H:). Дисковете (D:), (H:) са почти празни има някоя друга песен и някоя снимка. post-345991-0-12442300-1392445408_thumb. Тези програми на компютъра не са слагани от мен, а от хората които го преинсталираха преди време. Ако имате други въпроси относно параметри или нещо друго попитайте. Използвам и CCleaner за да го почистя от време на време. Много ви се моля помогнете. Предварително Благодаря! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За антиворусния раздел си като за начало. Трябва да се премахнат рекламите и ненужните приложения от браузърите както и да се провери за вируси. Посети тази тема.

После вече ще видим. Макар, че според мен си трябва чисто нова преинсталация на windows.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За антиворусния раздел си като за начало. Трябва да се премахнат рекламите и ненужните приложения от браузърите както и да се провери за вируси. Посети тази тема.

После вече ще видим. Макар, че според мен си трябва чисто нова преинсталация на windows.

Ами аз лично не мисля, че ми е необходима преинсталация и точно за това се обурнах към този форум и написах тази тема! Но все пак благодаря. А за тази програма която ми даде линк към нея работили ли ефективно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз лично не мисля, че ми е необходима преинсталация и точно за това се обурнах към този форум и написах тази тема! Но все пак благодаря. А за тази програма която ми даде линк към нея работили ли ефективно ?

Линка не е за програма, а е за Антоворусен раздел. Има колеги от форума така наречения HJT Team, които се занимават с почистване на вируси и скриптове, когато системата е заразена. Изпълни изискванията там, за да могат да ти помогнат.

Това дали ще преинсталираш или не си е лично твое решение. Windows на който се бави всичко и излизат по няколко грешки по време на стартирането е достатъчно повреден (поне за мен). Със сигурност липсват библиотеки или има регистри от неправилно деинсталирани програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линка не е за програма, а е за Антоворусен раздел. Има колеги от форума така наречения HJT Team, които се занимават с почистване на вируси и скриптове, когато системата е заразена. Изпълни изискванията там, за да могат да ти помогнат.

Това дали ще преинсталираш или не си е лично твое решение. Windows на който се бави всичко и излизат по няколко грешки по време на стартирането е достатъчно повреден (поне за мен). Със сигурност липсват библиотеки или има регистри от неправилно деинсталирани програми.

Добре приятел! Много ти благодяра за инфото! Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.