Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
van4urova

Смяна на процесор и...проблем.

Препоръчан отговор

Здравейте.Подариха ми дъно MSI с изгорял BIOS.Смених схемата с оригинална.Сложих процесор 0.8 защото такъв имах под ръка,и всичко беше ,,6``.Сложих нов процесор 1.8,реснах биоса и започнах инсталация на ХР.Започва да зарежда и като стигне до -Windows Starting компа се изключва.Все едно ,получава команда STOP.Дали процесора е дефектен или нещо не съм направил в BIOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Подариха ми дъно MSI с изгорял BIOS.Смених схемата с оригинална.Сложих процесор 0.8 защото такъв имах под ръка,и всичко беше ,,6``.Сложих нов процесор 1.8,реснах биоса и започнах инсталация на ХР.Започва да зарежда и като стигне до -Windows Starting компа се изключва.Все едно ,получава команда STOP.Дали процесора е дефектен или нещо не съм направил в BIOS.

коя схема с оригинална, какво е процесор 0.8 и процесор 1.8 ? Научете се да ползвате правилните термини!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом тръгва с тоя процесор, едва ли проблемът е в него. Дори и да не го разпознава правилно, заради стар БИОС, щом тръгва, би трябвало да си върви, дори и да не се ползва пълният капацитет на процесора. По време на инсталацията пълен формат ли избираш или quick? Провери харда за лоши сектори. Също и паметта. Но е напълно възможно да не иска да работи с новата схема. Всъщност кое точно си сменял? Да не би да е южния мост? Да няма подути кондензатори? Вградена ли е видеокартата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за неправелните термини ,аз не съм профи.800 MHz със 1800MHz.Нови са EPROM а на BIOS a и процесора 1800MHz.Като с по слабия процесор работи перфекно ,но е бавен.Дъното е MSI K7T266 Pro-A.Процесора е AMD Duron 1.8GHz socket 462.По въпроса ,как форматирам диска,просто не стигам до форматирането.Компа се изключва още при зареждането след като изпише в малкото  поле отдолу Windows starting.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самата конфигурация е много стара, така че проблема може да е от всякакво естество. Да не говорим, че е имало и проблем с дъното( не разбрах какво имаш в предвид под изгорял биос). Не виждам смисъл въобще за какво се мъчиш. Така или иначе компютъра няма да може да го използваш.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти паста на процесора сложил ли си, изчисти ли преди това старата паста от процесора и радиатора?

правилно ли монтираш радиатора (радиатора има изрязано съпало от едната страна - то трябва да е от ктм страната на заключващия механизъм на процесора) дурон на 800 е много по студен от такъв на 1800, ако първия успява да работи без паста, то втория няма да може

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом с 0.8 работи добре, инсталирай с него ОС и после сложи 1.8 моноинжекция. Имал съм проблеми с подобни несъвместимости със стари дъна и БИОС. Някои производители ги оправиха, други не. Бъди сигурен, че си с последната версия на БИОС :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите.Свалих охлаждането ,почистих добре и намазъх с нова контактна паста.Смених и захранването от 250 на 300 вата.В момента инсталирам windowsa.За сега се държи добре и не е изключвал.Чао ви за сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.