Премини към съдържанието
Razumceto

Нещо свръхефикасно за отпушване на мивки

Препоръчан отговор

Да ми препоръчате нещо ефикасно и сигурно за отпушване на мивка,но да не е сода каустик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-ефикасното е разглобяване на съединенията под мивката и изчистване на боклуците ръчно...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Да не е Сода каустик" - да , ама това е най ефикасния начин. Повечето препарти  за отпушване на канали съдържат сода каустик в по-голяма или по-малка степен.

Натриева основа / сода каустик / соде. 

Трябва обаче да умеете да боравите с опасни химически продукти, да познавате техните особености, вредности и пр.

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато запушим мивката, използваме "киселина" , като на тези които карат "бетонпомпи/бетоновози" , отпушва всичко, но трябва поне 3-4 часа да няма никой в апартамента/къщата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам tub.o.flo (тубофло), продава се в почти всички хипермаркети, има вариант за студена и топла вода.

Цената му е около 1 лев, прочетете внимателно инструкциите за употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето ти нещо евтено и ефикасно

и най важното не разяжда връзките като (прахчета, киселини и различни препарати)

Редактирано от dodo00 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето ти нещо евтено и ефикасно

и най важното не разяжда връзките като (прахчета, киселини и различни препарати)

Това е най-сигурният, бърз, евтин, безотказен и напълно безопасен начин за почистване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и помпата не помага за отпушване, да не говорим, че хората масово не знаят как да я ползват !
за работа с помпа: пълни се мивката с вода до над нивото на помпата, поставя се помпата във водата, като първо се натиска, за да се изкара въздуха, после поставя над сифона и се правят много тласъци нагоре-надолу. Целта е водата в запушения участък да се раздвижи нагоре-надолу и да доразшири стеснения от боклуци участък...

...когато има запушен участък с втвърдени вече мазнини(сапуна и мазнотиите в комбинация правят твърда тапа) е хубаво да се ползва спирала за отпушване, като след нея ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е сода каустик(на люспи). Содата каустик, не трябва да се сипва в мивката, щото скапва всичко метално, а в тръбата, която тръгва към канализацията. Содата се насипва  лъжица и се залива с гореща вода...със студена нищо не става...

спирала за отпушване...има я даже и в магазините по левче...:

Публикувано изображение

П.П. съветите ми са за отпушване на канализация...... разглабянето и почистването на сифона под мивката изобщо не мисля, че трябва да се споменава като съвет...прави се един път месечно, всеки го може и е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО !!!

П.П.П. всички рекламирани препарати са почти безвредни, неефикасни и освен парите за едната реклама няма друга полза от тях......

Редактирано от rulom (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и помпата не помага за отпушване, да не говорим, че хората масово не знаят как да я ползват !

за работа с помпа: пълни се мивката с вода до над нивото на помпата, поставя се помпата във водата, като първо се натиска, за да се изкара въздуха, после поставя над сифона и се правят много тласъци нагоре-надолу. Целта е водата в запушения участък да се раздвижи нагоре-надолу и да доразшири стеснения от боклуци участък...

...когато има запушен участък с втвърдени вече мазнини(сапуна и мазнотиите в комбинация правят твърда тапа) е хубаво да се ползва спирала за отпушване, като след нея ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е сода каустик(на люспи). Содата каустик, не трябва да се сипва в мивката, щото скапва всичко метално, а в тръбата, която тръгва към канализацията. Содата се насипва  лъжица и се залива с гореща вода...със студена нищо не става...

спирала за отпушване...има я даже и в магазините по левче...:

Публикувано изображение

П.П. съветите ми са за отпушване на канализация...... разглабянето и почистването на сифона под мивката изобщо не мисля, че трябва да се споменава като съвет...прави се един път месечно, всеки го може и е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО !!!

П.П.П. всички рекламирани препарати са почти безвредни, неефикасни и освен парите за едната реклама няма друга полза от тях......

Това определено е най ефикасния инструмент за целта. Единствения страничен ефект който може да се получи от него е мускулна треска на предмишниците. Освен това за този инструмент обикновено са нужни двама души - единия трябва да го държи максимално изпънат и прав а другия да върти до откачане на китките от ръцете. :super:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.