Премини към съдържанието
NEO76

Преинсталиран WIN XP-SP2,дава грешка при инстал на "opera"

Препоръчан отговор

Здравейте!

Инсталирах си току що WIN XP -SP2.Качих си най-необходимото за момента,но като реших да инсталирам Opera-дръпната директно от сайта им,ми даде грешка,която показвам на снимките.Къде е проблема,и как да го реша?

Благодаря!

post-63084-0-00225900-1392917458_thumb.j

post-63084-0-00234300-1392917475_thumb.j

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то ти пише какво няма  и какво ти трябва  и на двете снимки . Едното което няма е windowscodecs.dll и може да го свалиш от  тук http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?windowscodecs

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

то ти пише какво няма  и какво ти трябва  и на двете снимки . Едното което няма е windowscodecs.dll и може да го свалиш от  тук http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?windowscodecs

Мерси за инфото!Значи искам да добавя само,че с този диск съм си преинсталирал винаги компа и не съм имал никакви проблеми.Сега значи ли че нещо диска не кефи вече?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото!Значи искам да добавя само,че с този диск съм си преинсталирал винаги компа и не съм имал никакви проблеми.Сега значи ли че нещо диска не кефи вече?

Ами време е да смениш диска. Може да е повреден вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да знам какво кефи и какво не кефи :) Просто ти давам  метод за решаване на проблема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да знам какво кефи и какво не кефи :) Просто ти давам  метод за решаване на проблема.

Така де така,колега.благодаря още веднъж проблема се реши по този начин,но не е гаранция,че няма да следва друг по нататак.Ще последвам съвета на Emokostov,на който също благодаря! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами време е да смениш диска. Може да е повреден вече.

Искал е да каже CD-то с Windows-а. Проблема му не е в HDD-то. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така де така,колега.благодаря още веднъж проблема се реши по този начин,но не е гаранция,че няма да следва друг по нататак.Ще последвам съвета на Emokostov,на който също благодаря! 

Проблема може да ти е в CD диска или CD устройството. Не си сменяй хард диска с нов.

Колегата Techmaniac ме е изпреварил.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ken.s
      Докато сърфирам, независимо с кой от трите браузъра, ми излиза през неопределен интервал от време прозорец, на който пише за грешка, която не знам как да поправя или премахна. Качвам снимка  с надписа...  Моля за помощ. Благодаря предварително на всеки, който ще се отзове на молбата ми за помощ. Все още съм на XP.

• от Ndishev
      Здравейте съфорумници. Имам огромен проблем със отвратителния рутер на Виваком.
      Рутера трябва да е някакъв модел Huawei amartcom. Ще приложа снимка.
      Та едвам намерих как да влеза в настройките на рутера
      192.168.1.1 
      User - root
      Pass - vivaNETway
      И идва огромния проблем, че при въвеждане на потребителско име и парола за достъп към comnet просто не се получава. Трия DNS на виваком трия всички автоматични настройки и просто нета не тръгва.
      Не ми се вярва да не мога да подкарам друг интернет на рутер който е взет от виваком. Купих рутера втора употреба щот ми допадна но не знаех, че е толкова проблемен.
      Някой ако може да помогне.

• от Xshg
      Когато го включа ми изписва
      Intel undi,pxe-2.1(build 003)
      Copyright (c) 1997-2000 intel corporation
      This product is covered by one or more of the following patents:us6,570,884,us6,115,776 and us6,327,625
      Realtek pcie gbe family controller series v2.61 (01/07/15)
      Pxe-e61 : media test failure , check cable
      Pxe-mof: exiting pxe rom. No boot device --insert boot disk and press any key

И не ме пуска да вляза в биос

• от cybercop
      Пускам тази тема, защото наскоро се сблъсках с липса на поддръжка на h.264 видео в Opera. В Ubuntu и Debian, поне доскоро, поддръжката се придобиваше с инсталиране на пакета с фирмените декодери на Google - chromium-codecs-ffmpeg-extra, предоставени за Ubuntu. В текущата версия (44) се оказа, че браузъра не разпознава декодерите. Вероятно причината е в преместени конфигурационни файлове или в дублиращото се име с вградените декодери на Opera. 
      Решението е следното. Сваляте добавката с декодерите на Google от пакета chromium-codecs-ffmpeg-extra за Ubuntu и извличате от него разширението.
      Аз съм го направил за улеснение. 
      https://yadi.sk/d/7i8e4GlR3HqLfg
      След това, отваряте файловия си мениджър с администраторски права, отивате в /usr/lib/x86_64-linux-gnu/opera/ , където изтривате оригиналното (за Opera) разширение "libffmpeg.so" и поставяте сваленото разширение със същото име на неговото място. Възможно е разширението да е на друго място в папката на Opera в зависимост от дистрибуцията.
      https://s19.postimg.org/3x0bt3roz/ffmpeg_opera.png
      Декодерите са добавени.
      Имате пълна html5 поддръжка.
      https://s19.postimg.org/yfq4e2gvn/html5.png
      Отделно ми се струва, че браузъра зарежда някак по- гладко страниците, но, може и да е субективно.
    • от cybercop
      Моля, ако някой има повече опит с настройките на Opera да ми каже, как да реша този проблем.
      При стартиране, прозореца на браузера се отваря минимизиран в центъра на екрана.
      http://s19.postimg.org/x8xq2y6b7/opera.png
      Не запомня изобщо позицията (размера), която съм му задал предишната сесия.
      Подобен проблем съм имал преди години и не го реших, докато браузъра не се обнови. Сега след известно прекъсване, инсталирах отново Opera и се оказа, че ситуацията се повтаря.
      Благодаря предварително за отговорите !
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.