Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте :)

7 Годишната ми машина ми вдигна нервите оня ден и реших да я пратя на почивка (ще я продам).

След преинсталиране на оп. система се посвести, но решението вече беше взето.

Както и да е, винаги предпочитам да питам където трябва, за неща за които си нямам пълно доверие.

Планувам стойността да е до 1500лв , може по-мално не не и повече.

Цъкам игрички, а за работа имам нужда да ползвам Autocad, TIA Portal и разни други програмки ,като споменавам тези, тъй като те са основните заподозрени в обвиненията за забатачване на старата ми щайга. Монитора който ползвам е 1600х900 - 20", като смятам след време или да добавя още един такъв, или да го шитна някъде и да взема 2х22"/24". Би било перфектно ако кутията изхвърля въздух през лицевия панел (поради мястото на което ще се намира, т.е. има по 2-3 пръста разстояние от стените на "стаичката му" при кутията, която използвам в момента.

Така де, би било много готино от ваша страна да ми помогнете с избора на хардуер :)

Виждам че препоръчвате Nikem за поръчване на части, но понеже съм от Варна (региона), и се чудя дали не можете да препоръчате офис на фирма във Варна, от които да поръчам частите, тъй като не ми се нрави идеята да чакам за транспорт, при случайна поява на дефекти в железариите.

*note - не съм изключил онлайн поръчката изцяло, просто търся по-удобна алтернатива, АКО такава е налична.

Не ми пречи да си го сглобя и сам, всъщност дори го предпочитам (ГОЛЯМ КЕФ!).

И въпрос който ме гложди от едно определено време насам, касаещ РАМ паметите: Ако платя 40% повече за маркова памет, ще получа ли поне 20% по-висока производителност? /Не съм запознат относно това в какво се измерва полезната работа на РАМ паметта, но схващам бързо и с малко обяснения/ ;)tl;dr До колко си струва да се плати повече за по-скъпа памет :)

Съжелявам, че ви карам да четете толкова много текст, една голяма част от който, може би не ви интересува изобщо, но съм така и на живо. Не мога да не си излея душата ;D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цените на онлайн магазините обикновено са поне с 20% по ниски, от където и да пазариш стигнели се да гаранция си е на късмет работата.

Моя скромен опит показва че онлайн магазините държат на репутацията си и гледат проблемите да се решават бързо. 

За рам паметта дали ще е евтина или скъпа няма никакво значение Адата про е на разумна цена и с 8г. гаранция.

Прегледай форума има поне 1000 теми в които се обсъждат конфигурации с твоя бюджет и изисквания.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо от мен което мисля че ще бъде достатъчно за нуждите ви.

BB код:

Обща стойност - 1 359.04 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

До Варна ще ти тръснат едно 30 лв. за доставка като нищо но пак ще ти останат пари да почерпиш за новата машина.  ;)

Ако го купиш от тамошна фирма ще излезе по-скъпо но все пак 75 лв. отгоре надявам се ще са достатъчни. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А-дата про е една от най-сигурните памети, а и щом ще се работи това е избора, така че + от мен! 

Цените на онлайн магазините обикновено са поне с 20% по ниски, от където и да пазариш стигнели се да гаранция си е на късмет работата.

Моя скромен опит показва че онлайн магазините държат на репутацията си и гледат проблемите да се решават бързо. 

За рам паметта дали ще е евтина или скъпа няма никакво значение Адата про е на разумна цена и с 8г. гаранция.

Прегледай форума има поне 1000 теми в които се обсъждат конфигурации с твоя бюджет и изисквания.

Здравейте :)

7 Годишната ми машина ми вдигна нервите оня ден и реших да я пратя на почивка (ще я продам).

След преинсталиране на оп. система се посвести, но решението вече беше взето.

Както и да е, винаги предпочитам да питам където трябва, за неща за които си нямам пълно доверие.

Планувам стойността да е до 1500лв , може по-мално не не и повече.

Цъкам игрички, а за работа имам нужда да ползвам Autocad, TIA Portal и разни други програмки ,като споменавам тези, тъй като те са основните заподозрени в обвиненията за забатачване на старата ми щайга. Монитора който ползвам е 1600х900 - 20", като смятам след време или да добавя още един такъв, или да го шитна някъде и да взема 2х22"/24". Би било перфектно ако кутията изхвърля въздух през лицевия панел (поради мястото на което ще се намира, т.е. има по 2-3 пръста разстояние от стените на "стаичката му" при кутията, която използвам в момента.

Така де, би било много готино от ваша страна да ми помогнете с избора на хардуер :)

Виждам че препоръчвате Nikem за поръчване на части, но понеже съм от Варна (региона), и се чудя дали не можете да препоръчате офис на фирма във Варна, от които да поръчам частите, тъй като не ми се нрави идеята да чакам за транспорт, при случайна поява на дефекти в железариите.

*note - не съм изключил онлайн поръчката изцяло, просто търся по-удобна алтернатива, АКО такава е налична.

Не ми пречи да си го сглобя и сам, всъщност дори го предпочитам (ГОЛЯМ КЕФ!).

И въпрос който ме гложди от едно определено време насам, касаещ РАМ паметите: Ако платя 40% повече за маркова памет, ще получа ли поне 20% по-висока производителност? /Не съм запознат относно това в какво се измерва полезната работа на РАМ паметта, но схващам бързо и с малко обяснения/ ;)tl;dr До колко си струва да се плати повече за по-скъпа памет :)

Съжелявам, че ви карам да четете толкова много текст, една голяма част от който, може би не ви интересува изобщо, но съм така и на живо. Не мога да не си излея душата ;D

За новата кутия гледайте да намерите място поне отпред и отзад - 10-15см!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А-дата про е една от най-сигурните памети, а и щом ще се работи това е избора, така че + от мен! 

За новата кутия гледайте да намерите място поне отпред и отзад - 10-15см!

То отпред и отзад има, само отстрани е по-тесничко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари можеш да вземеш конфигурация+монитор. Пак ще е достатъчно производителна и ще задоволи нуждите ти. 6300/6350, 8ГБ, 1,5 ТБ хард, 270/X или най-евтината 760. За кутия N300, за захранване FSP Raider 550W/PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE/PSU FD 500W INTEGRA R2+ някой по-качествен 23/24 инчов монитор. Даже излиза под 1 500 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Обща стойност - 1 482.37 лв. с ДДС

АМД видео картите са по-подходящи според мен, когато става въпрос за векторна графика в аутокад.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То отпред и отзад има, само отстрани е по-тесничко.

Това не е проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да вметна, че е опасно да се поръчва онлайн, но главно когато конфигурацията се сглобява някъде на майната си и се лашка 500 км до Варна. Ако ще я сглобяваш сам, всичко обикновено е опаковано много добре, а частите, които са bulk,  са добре увити. Така, че опасността е сведена до минимум. По-скоро ако има опасност, то е да получиш дефектна част, която така и така си е била дефектна преди да я транспортират. Аз досега не съм получавал дефектен харуеър, а историята помни главно случаи за дефектни, сглобени някъде там конфигурации. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

До Варна ще ти тръснат едно 30 лв. за доставка като нищо но пак ще ти останат пари да почерпиш за новата машина.  ;)

Ако го купиш от тамошна фирма ще излезе по-скъпо но все пак 75 лв. отгоре надявам се ще са достатъчни. 

само не съм съгласен за това водно .. много са калпави особено тези на Асатек .. а това е само преименувано  

моята препоръка е да си вземеш нещо като Noctua 

Обща стойност - 1 482.37 лв. с ДДС

АМД видео картите са по-подходящи според мен, когато става въпрос за векторна графика в аутокад.

Xeon-а ще го спъва в игричките не мисля че при една i5 4670 ще има затруднения с CAD и за видеото препоръчвам Asus r9 270x!! / MSI r9 270 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Epic, запознат ли си как се представя Хеон-а в игри? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано, до сега съм имал главно проблеми с TIA Portal, а не толкова с CAD програмите, защото работя главно върху електрически схеми. Не знам защо умните глави на Сименс не са успели(или опитали) да си оптимизират приложението, преди месец го пуснахме на лаптопа на един колега (I7 процесор, SSD, стабилна видео карта) и върви малко по-добре от колкото на 5 годишна щайга.

EDIT: A, и относно SSD-тата. Това много ли помага за гейминг-а или е просто Quality of Life ъпгрейд?

Редактирано от nunjacko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 380.67 лв. с ДДС

Какво ще кажете за това предложение? Остават 120 лв., които могат да се инвестират в охладител за процесора или SSD диск.
На доста места хората споделят мнението, че i5-цата с клок и охладител бие конкуренцията в геймингаАлтернатива би бил XEON-a, но не съм сигурен колко ефективен е от към гейминг гледна точка.
Принципно исках да сложа GTX760 (понеже смятам NVIDIA частите за по-качествени и хладни), но доста по ниската цена на конкурентната R9 270X надделя.
Не съм сигурен за паметта, но ми изглежда като най-доброто предложение в този ценови клас.

Epic, запознат ли си как се представя Хеон-а в игри? 

Аз също бих желал да прочета разяснение относно гейминг качествата на Xeon-a.

Редактирано от NightNiki (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само не съм съгласен за това водно .. много са калпави особено тези на Асатек .. а това е само преименувано  моята препоръка е да си вземеш нещо като Noctua 

Xeon-а ще го спъва в игричките не мисля че при една i5 4670 ще има затруднения с CAD и за видеото препоръчвам Asus r9 270x!! / MSI r9 270 

Е щом Xeon Е3-1230V3  ще го спъва, значи и i7 4770  също. Има някаква логика, но тя важи и за i5-4670,  ако се базираме на честотата, на която работят тия процесори. Но тогава нека всички купуваме клокърски процесори с клокърски дъна, че тия процесори не могат да вдигнат и 4 GHz. 

ПП: Не се хващайте за думите ми, поста ми е ироничен.

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз от толкова много постове и предложения се обърках.

/Искрено благодаря на всеки отделил време да ми помогне!/

Може би беше моя грешката, че в началото не отбелязах, че ще се ползва главно за игри,

а разните там CAD и т.н. приложения ще са от време на време.

В резултат на това вече се триумя за почти всяка част :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано, до сега съм имал главно проблеми с TIA Portal, а не толкова с CAD програмите, защото работя главно върху електрически схеми. Не знам защо умните глави на Сименс не са успели(или опитали) да си оптимизират приложението, преди месец го пуснахме на лаптопа на един колега (I7 процесор, SSD, стабилна видео карта) и върви малко по-добре от колкото на 5 годишна щайга.

EDIT: A, и относно SSD-тата. Това много ли помага за гейминг-а или е просто Quality of Life ъпгрейд?

не мисля че има разлика в игри . но в неоптимизирани приложения със сигурност и да... по скоро е гъзарийка

Аз от толкова много постове и предложения се обърках.

/Искрено благодаря на всеки отделил време да ми помогне!/

Може би беше моя грешката, че в началото не отбелязах, че ще се ползва главно за игри,

а разните там CAD и т.н. приложения ще са от време на време.

В резултат на това вече се триумя за почти всяка част :D 

ами добре това доста помогна . :) ще ти предложа мой вариант 

не мисля че има разлика в игри . но в неоптимизирани приложения със сигурност и да... по скоро е г*зарийка

ами добре това доста помогна . :) ще ти предложа мой вариант 

http://nikem-bg.net/cart/1105p1r47370p1r2029p1r45432p1r50099p1r1001993p1r48087p1r45242p1rf.html

това ще е бърза хладна и тиха машина за игри и с OpenCL ще е добра при векторни графики в Кад. ! : -)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение и от мен:

Крайна цена 1 485,77 лв.

Предлагам ти малка кутия, защото пространството ти е ограничено. Кутията е с добър въздушен поток, но вентилаторите, които вървят с нея са шумни и ги заменяш с 3бр. от посочените горе, а другите ги продай или сложи на другата кутия.  Сложил съм и допълнителен охладител за процесора с оглед тишина. Процесора е с много добра производителност, графичната карта също и е хладна и тиха.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Такаа, на базата на предложенията ви (основно от NobodyEpic) стигнах до тук.

ЕДИТ: Каква е разликата между AMD FX 8320 и FX 8350, освен 80-те лева в цената?

По-добра ли е от препоръчаната : CORSAIR Vengeance 2x4GB DDR3 1600Mhz 1.5V

Обща стойност - 1 407.35 лв. с ДДС Опитах се да направя нещо като компилация на това което ми хареса от темата.
Приемам constructive criticism.
Редактирано от nunjacko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С клок 8320 лесно става 8350, та тия 80 лв. отгоре не си заслужават. За РАМ бих заложил на Kingston-a. За захранване бих взел PSU FORTRON RIDER 650 SILVER, по-качествено от Corsair-а на същата цена. Можеш да минеш с по-евтина 270/X. GB R9 270 2GB DDR5 R927OC-2GD-GA Battlefield също идва с BF4, ако искаш да играеш играта.

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как стигна до този извод?

Може да прочетеш за разликите между този Xeon и i7 4770  - тук

Редактирано от ganio (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как стигна до този извод?

Може да прочетеш за разликите между този Xeon и i7 4770  - тук

имат разлика в архитектурата .. която при Xeon е оптимизирана за работа а i7 4770 е нещо по средата . а ако отделиш малко повече средства и вземеш 4770k след овърклока просто няма равен за тази цена дори и i5 цата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек спри се! Изобщо нямаш идея от архитектури, процесори  и т.н. но продължаваш да пишеш глупости и да заблуждаваш хората, макар и неволно. Няма абсолютно никаква разлика в архитектурата! 2014-та година е, а не 1999-та, от миналото ли идваш?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.