Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте искам да попитам какво устройство трябва да си взема за да мога да записвам аналогов сигнал от телевизор NEO LED-32665 FHD. Не съм сигурен какво устройство (записвачка) трябва да взема и още един въпрос устройството с което ще записвам аналоговият сигнал от телевизор NEO LED-32665 FHD със хард диск ли трябва да е или може да се записва и със USB флашка аналоговият сигнал от устройството. Благодаря предварително :)

Редактирано от chelsearko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Устройствата,които записваха аналогово видео са VCR .Т.е онези,които работеха с видео касети.Доста години вече не се употребява аналогов видео запис!Твоя телевизор има  функцията PVR (PERSONAL VIDEO RECORDING ) с която да си записваш програми от телевизора.Трябва ти само USB ...

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мм знам че пише в интернет че има PVR но когато взех телевизора какво ли не опитах но не намерих опция за PVR рових се доста в менюто на телевизора но нищо не открих за тази опция а и нищо не пишеше в наръчника на телевизора за опцията PVR иначе пробвал съм няколко USB флашки три USB - да съм по-точен да видя дали нещо ще се запише на тях но нищо форматирах флашките и пак нищо имам PVR опция на моят ТВ Тунер STRONT SRT 8313 цифров тв тунер с него си става записа но само на цифровите канали.За това търся устройство с което да записвам аналогови канали защото на телевизора просто няма PVR опция поне на този който имам я няма опцията или не знам къде да търся :(.

Устройствата,които записваха аналогово видео са VCR .Т.е онези,които работеха с видео касети.Доста години вече не се употребява аналогов видео запис!Твоя телевизор има  функцията PVR (PERSONAL VIDEO RECORDING ) с която да си записваш програми от телевизора.Трябва ти само USB ...

В интернет или в техномаркет от където съм взел този модел телевизор може да пише, че има PVR функция но поне при мен я няма или не мога да намеря тази функция на телевизора колкото и да търся :( в менюто или в наръчника на телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tова устройство,за което питаш е стандартен DVD recorder или по-добре HDD / DVD recorder.Те включват вграден TV тунер да записват телевизионни сигнали, както и много различни линейни входове и изходи (Composite, S-Video, компонентен, RCA аудио, и т.н.).Hard Disk Drive (HDD) DVD Recorder е самостоятелен DVD Recorder, който включва вътрешен Hard Disk Drive. Устройството може да записва на DVD диск или на вътрешния твърд диск от външен източник на видео, като кабелна или сателитна телевизия, VCR или от аналогова стара видеокамера.Трябва да се замислиш обаче,дали си струва закупуването,когато телевизиите преминават постепенно само на цифрови излъчвания.Аналоговата телевизия се използва вече над 50 години!В доста страни вече е история.Предаванията с аналогов сигнал и в България ще изчезнат в близко бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти в същност от какъв източник на сигнал искаш да правиш запис, защото телевизорът не е такъв? Ефир, кабелна TV, сателит или видеокамера? Записа на какво ще се възпроизвежда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти в същност от какъв източник на сигнал искаш да правиш запис, защото телевизорът не е такъв? Ефир, кабелна TV, сателит или видеокамера? Записа на какво ще се възпроизвежда?

Кабелна ТВ а записа мислех че на USB ще може да се записва но не става. Мисля когато запиша предаване да мога да си го гледам на компютър.

Редактирано от chelsearko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако телевизорът ти е по-китайски може и да стане. При марковите записът е кодиран и може да се възпроизвежда само на същото устройство. Дори и на друг от същата марка и модел не става. Ако е програма от кабелната някои цифрови приемници имат такава функция.

Най-просто ако е нещо от десетината ефирни програми - един декодер за около 50 лв и си готов. Там не е кодирано и може да си ги гледаш на компютър. И имат и функция за програмиран запис в твое отсъствие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Димитър Иванов
      Здравейте, колеги! 
      Имам следният въпрос ? 
      Едно момче ми даде да му погледна компютъра. Когато го включа няма сигнал на монитора, но иначе си работи самият компютър. Смених VGA кабела, проблема си остана, беше с външна видеокарта, махна я и го вързах на вградената, обаче пак нищо, след това и с друго захранване пробвах, пак нищо. Самата видеокарта външната я сложих на моя компютър и си работи без проблем, което значи, че не е от кабел, видеокарта или захранване, от паметта също не е. Та въпроса ми е от какво може да е според мен е от дъното, но може и от процесора да е също ?  
    • от Петър Кичашки
      Здравейте!
      Искам да сондирам повече мнения относно едно приложение, което използвам от известно време - Signal (Open Whisper Systems). Използвам го като алтернатива на Вайбър. Доста почетох за него, особено от гледище на запазването на личното пространство (https://kichashki.com/1643/ако-използвате-вайбър-по-privacy-причини-из/). 
      Та, моето мнение може да видите в линка, но ми се иска да видя какво мислят другите потребители. Полезно ли е според вас? Има ли някакви съществени дефекти, проблеми и т.н.?
    • от dimi_54
      Здравейте, търся решение за следния проблем. Преди дни монтирах у нас камера за видеонаблюдение. Нямам dvr и затова реших да ползвам вградения pvr на телевизора който имам . Самия телевизор има два вградени тунера за аналогово и цифрово приемане на сигнал AV и DTV - T. Особенното е че PVR работи само с DTV тунера. Когато вкарам видеосигнала от камерата ми го изкарва на АV входа. Проблема е че не мога с този вход да ползвам PVR. Явно сигнала който идва от камерата е аналогов. Въпроса ми е , има ли начин този сигнал да се преобразува в цифров за да може цифрофия тунер да го хване и оттам да мога да записвам с PVR.
    • от DarkEdge
      Идентификатор на непознати устройства v9.00

Безплатна
      Идентификаторът на непознати устройства ще ви позволи да идентифицирате маркираните с жълта удивителна непознати устройства в диспечера на устройства. И ви предоставя детайлизирана информация за името на производителя, името на ОЕМ, типа и модела на устройството и дори точното име на непознатото устройство. Със събраната информация, можете да се свържете с производителя на хардуера за поддръжка или да потърсите в интернет за съответния драйвер с едно щракване. С тази програма, може незабавно да конвертирате вашите неидентифицирани неизвестни устройства в определени известни устройства и да намерят подходящ драйвер в интернет и се свържете с производителя на хардуерно устройство или продавача. Известните устройства, признати от Microsoft Windows, също ще бъдат анализирани независимо от операционната система.
      Поддържани ОС: Windows 95, Windows 98, Windows 98SE, Windows Me, Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003, Windows Server 2008, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows Server 2012, Windows 8.1, and Windows 10. Бъдещи OS се поддържат чрез онлайн актуализиране. Може дори да стартирате малка безплатна програма от CD или дискета.
      Възможности

- Идентфицира USB 3.0/2.0/1.1 устройство
      - Идентфицира IEEE 1394 устройство
      - Идентфицира ISA Plug&Play устройство
      - Идентфицира устройство на AGP шина
      - Идентфицира PCI, PCI-E, eSATA устройство
      - Многоезиченинтерфейс: английски, френски
      - Намира драйвъри за устройствата
      - Директно свързване доставчика на хардуера
      - Запазване или разпечатване на информация за хардуера

Изтеглете "Unknown Device Identifier"
      Unknown Device Identifier 9.00
                       От Huntersoft              Изтегли (HTTP)  Size: 1166KB (1,194,670 bytes)
      Unknown Device Identifier 9.00
                       От Huntersoft              Изтегли (HTTP)  Size: 1166KB (1,194,670 bytes)

Забележка
      Натиснете F3 за да намерите драйвъра за избраното устройство чрез търсене в интернет. Натиснете F4 за да се свържете с производителя или доставчика на избраното устройство, като посетите уебсайта. - След инсталирнето, можете да копирте на друго място следните файлове от папката на програмата:
      UnknownDeviceIdentifier.exe
      pcidevs.txt
      usbdevs.txt
      да я деинсталирате и да си ползвате независимо от ОС.
    • от Планимир Петров
      Здравейте чрез този декодер x tremer dtv x4 rf rf и антена от тези http://evtini.bg/files/tn/139730285062941.jpg във Велико Търново и Видин хващах 100% сигнал всичко беше точно НО в София (кв.Надежда 3) абсолютно нищо. 0%. Във всички стаи положението е едно и също.. Откъде идва проблема ?
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.