Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Ще започна с кратката версия. Искам да си купя компютър + монитор на който да играя Diablo III RoS (експанжъна) на максимални изисквания. Компютърът ще се ползва предимно за игри ( стратегии / игри с коли / MMORPG / FIFA ), но най-вече ще се играе Diablo III RoS поне в близките 5-6 месеца. Крайната сума която мога да отделя в момента е към 1100-1200 лв ( в нея влиза и монитора ).

Относно процесора - ако може да бъде с 6MB L2 Cache

Относно видео картата - приемам всякакви предложения. Като цяло не искам да я клоквам. Тъй като смятам, че това би довело до повече загравяне и проблеми с конфигурацията. Ако съм в грешка, няма да се обидя ако ме поправите.

Относно паметта - да е между 8 - 16 GB. (като цяло си мисля че за 64 битов Windows 8 GB са напълно достатъчни )

Относно харда - 1 TB

Относно дъното - нямам идея.

ПС: Прочетох доста от темите който са свързани с компютърни конфигурации / нови конфигурации, но за съжаление не мога да преценя дали Diablo 3 RoS би вървяла на максимални изисквания.

Благодаря на всички предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Ще започна с кратката версия. Искам да си купя компютър + монитор на който да играя Diablo III RoS (експанжъна) на максимални изисквания. Компютърът ще се ползва предимно за игри ( стратегии / игри с коли / MMORPG / FIFA ), но най-вече ще се играе Diablo III RoS поне в близките 5-6 месеца. Крайната сума която мога да отделя в момента е към 1100-1200 лв ( в нея влиза и монитора ).

Относно процесора - ако може да бъде с 6MB L2 Cache

Относно видео картата - приемам всякакви предложения. Като цяло не искам да я клоквам. Тъй като смятам, че това би довело до повече загравяне и проблеми с конфигурацията. Ако съм в грешка, няма да се обидя ако ме поправите.

Относно паметта - да е между 8 - 16 GB. (като цяло си мисля че за 64 битов Windows 8 GB са напълно достатъчни )

Относно харда - 1 TB

Относно дъното - нямам идея.

ПС: Прочетох доста от темите който са свързани с компютърни конфигурации / нови конфигурации, но за съжаление не мога да преценя дали Diablo 3 RoS би вървяла на максимални изисквания.

Благодаря на всички предварително!

Много ми е интересно защо държите процесора да има 6MB L2 кеш? 64 битов Windows може да кара и с 2GB RAM. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

пс. За MMORPG има смисъл от SSD-то. Имам предвид освен за ежедневните дейности. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно защо държите процесора да има 6MB L2 кеш? 64 битов Windows може да кара и с 2GB RAM. 

Здравей,

относно процесора - не съм напълно сигурен, но мисля че това би подобрило скороста на показване на HD филми на телевизора. В момента има лаптоп DELL STUDIO 1555 който е с Intel Core 2 Duo P8600 (3MB L2 cache) / 4GB ram / ATI Mobility Radeon 4500/5100 series. И като пусна някой HD филм (6GB+ mkv файл) да се стриимва на телевизора ( 42 инча ) и филма насича на всеки 2-3 мин. През това време процесора на лаптоп-а е на 100%. Затова си мисля че ако е с 6MB L2 cache това би премахнало това насичане. Ако съм в грешка ще се радвам да ме насочиш къде може да е проблема.

Относно паметта - 64 битов Windows може да кара и с 2 GB памет, но тогава би бил доста бавен когато играя. Затова съм се концентрирал към 8 GB тъй като напускам няколко програми на куп и паметта става на 3-3.5GB. Освен това повечето игри искат поне 2-4GB памет. Затова не пречи да имам 2 GB за ОС и още 6+ за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

относно процесора - не съм напълно сигурен, но мисля че това би подобрило скороста на показване на HD филми на телевизора. В момента има лаптоп DELL STUDIO 1555 който е с Intel Core 2 Duo P8600 (3MB L2 cache) / 4GB ram / ATI Mobility Radeon 4500/5100 series. И като пусна някой HD филм (6GB+ mkv файл) да се стриимва на телевизора ( 42 инча ) и филма насича на всеки 2-3 мин. През това време процесора на лаптоп-а е на 100%. Затова си мисля че ако е с 6MB L2 cache това би премахнало това насичане. Ако съм в грешка ще се радвам да ме насочиш къде може да е проблема.

Относно паметта - 64 битов Windows може да кара и с 2 GB памет, но тогава би бил доста бавен когато играя. Затова съм се концентрирал към 8 GB тъй като напускам няколко програми на куп и паметта става на 3-3.5GB. Освен това повечето игри искат поне 2-4GB памет. Затова не пречи да имам 2 GB за ОС и още 6+ за игри.

Да сравнявате мобилни с настолни процесори е неуместно! А и сегашният ви процесор е вече на 4 години, което за тази индустрия е много. Макар че предполагам друг проблем при вас. Това делче за времето си не беше лошо. За рамта е ясно, просто споделям факти. Утре като се наспя ще ви предложа конфигурация. 

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

пс. За MMORPG има смисъл от SSD-то. Имам предвид освен за ежедневните дейности. 

Здравей,

Имам няколко въпроса:

[*]Относно монитора може ли да кажеш с какво той е по-добър от BenQ RL2240H.

[*]Относно видео картата - видях че е вградена в дъното. (APU с вградена AMD Radeon™ HD графична карта от серия 8000/7000). Имаш ли яснота кой точно е модела?

Благодаря за предложението, за SSD-то смятам, че не е много наложащо в момента. Хубавото е че то може дад бъде закупено на по-късен етап.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. IPS е докато това което гледаш е TN. Първият винаги е за предпочитане и това е най-важното което се гледа в един монитор. Отделно е с 3 год. гаранция но това не е толкова важно.

2. R7 се води графиката за разлика от старото поколение. Но разбира се са различни в различните АПУ-та. Тази е най-добрата. И не не е в дъното вече са в процесора.

Паметта има сериозно влияние върху графиката. Не само двуканалния режим но и пропусквателната възможност. 

Публикувано изображение

пс. Ако няма да взимаш SSD и бюджета остава същия по-добре се ориентирай към чист процесор и видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да си купя компютър + монитор на който да играя Diablo III RoS (експанжъна) на максимални изисквания.

Публикувано изображение

С това ще можеш да играеш, с вграденото видео никакъв шанс.

Публикувано изображение

Виж какви кадри вади GTX 660.

SSD винаги може да добавиш, но да си изядеш бюджета за игрите за видеокартата и процесора и да вземеш вградено видео е глупост. Не казвам, че си се засилил да купуваш, ама предложението на Наруто е далеч от изискванията ти. Не се заяждам и нямам намерение да обиждам никого, просто като съветвате хората за конфигурации първо помислете какво точно вие бихте купили в съответния случай, какво точно иска човека пуснал темата и се съобразявайки се с тези неща може да се получи доста добра конфигурация.

В момента има лаптоп DELL STUDIO 1555 който е с Intel Core 2 Duo P8600 (3MB L2 cache) / 4GB ram / ATI Mobility Radeon 4500/5100 series. И като пусна някой HD филм (6GB+ mkv файл) да се стриимва на телевизора ( 42 инча ) и филма насича на всеки 2-3 мин. През това време процесора на лаптоп-а е на 100%

Аз съм с лаптоп с Core 2 Duo 7450, 4GB RAM и HD4570 на лаптопа и гледам дори 30GB-ови mkv-та без проблем и без да се товари процесора. Просто не ползваш правилния плейър. С PotPlayer с пуснат dxva при 1080p процесора се товари на не повече от 15-20%. Деинсталирай всички кодеци и плейъри, които ползваш, дръпни си Potplayer от тук - http://www.dvbsupport.net/ и пробвай да видиш, че филмите вървят прекрасно.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 1 219.69 лв. с ДДС

По-кораво захранване,2 gb видео,всичко е от едно място,но с 4 гб рам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо и от мен.

BB код:
SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST скоро няма да има игра която да не тръгне :D 
ASUS 21.5 VS228HR Монитора е един от най-добрите във бюджетния клас

Обща стойност - 1 207.46 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо и от мен.

BB код:
SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST скоро няма да има игра която да не тръгне :D
ASUS 21.5 VS228HR Монитора е един от най-добрите във бюджетния клас

Обща стойност - 1 207.46 лв. с ДДС

Също е вариант,обаче : 

BB код:

Обща стойност - 1 228.51 лв. с ДДС
Редактирано от mrazqmakaroni (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

За момента съм се спрял на следния монитор - най-вече заради ъгъла на видимост. Благодаря много за всичките предложения.

Относно конфигурацията за компютъра - имам няколко въпроса :

• [*]
Мога ли да ползвам Intel Core I5-4570 със AMD видео карта SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST? [*]Каква е разликата между CM K350 W/600W PSU и CM N300 + FSP RAIDER 550W? Ако избера първата кутия ще бъде ли напълно достатъчна за компютър с горната видео карта и процесор? [*]Относно паметта - 2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9 [*]Относно харда - 1T SG SATA 6G/7200/64M/3Y WARR [*]Относно дъното - ако може да предложите някое което да сработи с горните компоненти? [*]ASUS DRW-24F1ST/BLACK BULK - просто за да има.

Крайна сума - 1260лв + дъно. Крайната сума ще иде към 1400лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

За момента съм се спрял на следния монитор - най-вече заради ъгъла на видимост. Благодаря много за всичките предложения.

Относно конфигурацията за компютъра - имам няколко въпроса :

[*]Мога ли да ползвам Intel Core I5-4570 със AMD видео карта SAPPHIRE DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC WITH BOOST?

[*]Каква е разликата между CM K350 W/600W PSU и CM N300 + FSP RAIDER 550W? Ако избера първата кутия ще бъде ли напълно достатъчна за компютър с горната видео карта и процесор?

[*]Относно паметта - 2X4G DDR3 1600G ADATA XPG CL9

[*]Относно харда - 1T SG SATA 6G/7200/64M/3Y WARR

[*]Относно дъното - ако може да предложите някое което да сработи с горните компоненти?

[*]ASUS DRW-24F1ST/BLACK BULK - просто за да има.

Крайна сума - 1260лв + дъно. Крайната сума ще иде към 1400лв.

Монитора който си избрал е най-големия боклук от всички предложени с едно изключение.

Повечето предложения са с монитор с AH-IPS панел , а боклука с TN матрица, към който се насочваш нито с цветове ,нито с ъгли  от такъв с ИПС. Да не говорим ,че дори е и по-малък размер!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и аз не разбрах логиката да го избереш заради ъгъла на видимост? Ако не си наясно е по-добре да е с по-голям а не с по-малък.  :D

Видеото си е екстра и няма проблем да е с Интел процесор. Захранването и кутията е желателно да са отделните дето си посочил.

Здравейте,

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и аз не разбрах логиката да го избереш заради ъгъла на видимост? Ако не си наясно е по-добре да е с по-голям а не с по-малък.  :D

Видеото си е екстра и няма проблем да е с Интел процесор. Захранването и кутията е желателно да са отделните дето си посочил.

Viewing Angle (CR≧10) : 170°(H)/160°(V). Това не значи ли че ъгъла на видимост е голям?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

170 градуса хоризонтално, 160 градуса вертикално. За какво ви са по-големи ъгли на видимост ? Телевизорите са с 178 (179) градуса хоризонтално, но да не би някой да ги гледа под 178 градусов ъгъл ? Перфектни са си ъглите на видимост на монитора не бъдете толкова детайлни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е единствения минус а и не виждам причина да се купува вмирисана риба след като има прясна при това на по-ниска цена.

Цената за клиенти а не дилъри със ддс отива над 250 лв. ако не е ясно. За тези пари се взима не само IPS но и по-голям диагонал - http://nikem-bg.net/computer-components/AOC-23-IPS-6ms-VGA-DVI-I2369V/description.html

Ама ти си повтаряй че оня ще му свърши работа нали не ти се набутваш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм му предлагал да си взима какъвто и да е монитор, нито съм му препоръчал някакъв. Просто се намесох защото изкарахте ,че 170 градуса са малък ъгъл на видимост което не е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е единствения минус а и не виждам причина да се купува вмирисана риба след като има прясна при това на по-ниска цена.

Цената за клиенти а не дилъри със ддс отива над 250 лв. ако не е ясно. За тези пари се взима не само IPS но и по-голям диагонал - http://nikem-bg.net/computer-components/AOC-23-IPS-6ms-VGA-DVI-I2369V/description.html

Ама ти си повтаряй че оня ще му свърши работа нали не ти се набутваш.

Не бях забелязал, че цените са без ДДС. Сега и монитора ще бъде сменен. Иначе относно това дали е IPS или TN не смятам, че има голяма разлика когато ще ползваш монитора само като си пред него. Тогава цветовете ще са си все едни и същи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бях забелязал, че цените са без ДДС. Сега и монитора ще бъде сменен. Иначе относно това дали е IPS или TN не смятам, че има голяма разлика когато ще ползваш монитора само като си пред него. Тогава цветовете ще са си все едни и същи.

Определено има разлика при цветовата гама на монитори,които притежават TN и IPS,e- IPS,AH -IPS матрица.При всички големи производители тенденцията е да се произвеждат модели с IPS и AH-IPS панели.В интернет има голям брой ревюта и сравнения между тези матрици и сам можеш да се увериш,че има разлика в качеството в полза на IPS панелите.Като минус при тези модели на този етап е времето за реакция,което варира (5-6 до 7-8 ms).Докато при геймърски монитори с TN матрица има модели с 1-2 ms и 120 -144Hz.Като по-важно в този случай е действителния инпут лаг на панела защото човек не би успял да забележи разлика между 2 и 7 милисекунди време за реакция с невъоръжено око.Ако потърсиш тестове на монитори в реномирани сайтове ще забележиш,че response time при определени марки е ниско( 5-6 ms),но действителния инпут лаг е висок над 18-20 ms.Като много често това време за реакция е рекламен трик,който производителите ползват за да привличат клиенти.Но не посочват никъде какъв е реалния input lag на своя продукт.

Поздрави !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това изобщо не е така. При TN дори и при малка промяна в ъгъла на видимост цветовете се променят и не си мисли, че ще стоиш винаги точно на оптималната позиция пред монитора. При IPS има и много по-точни цветове. Ако имаш възможност отиди в някой техно-магазин и разгледай мониторите и ще се убедиш, че IPS е по-добрият избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това изобщо не е така. При TN дори и при малка промяна в ъгъла на видимост цветовете се променят и не си мисли, че ще стоиш винаги точно на оптималната позиция пред монитора. 

Малка, колко да е малка? Наистина при некачествените TN матрици положението е трагично особено при лаптопите, но при мониторите с качествена TN матрица положението е малко по-добро. Ъглите на виждане по вертикала са по-зле, но все пак човек като седне да играе няма постоянно да се надига от стола си. 

Ако бюджета ти е около 200лв. за монитор добър вариант е такъв с VA матрица:   BENQ 21.5" GW2265HM, 6ms, 20000000:1, 250cd/m2, VGA, DVI, HDMI, Speakers, LED, VA Добри ъгли на виждане, добър нативен контраст и много добро изобразяване на черния цвят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от O.o o.O
      Здравейте на следната конфигурация и трябва рам и захранване, бихте ли ми предложили такива.
      CPU: I5-8400
      MB: GB b360 aorus gaming 3 WiFi
      RAM:
      HDD: 1TB HDD sedate baracuda
      Case: coolermaster masterbox 5 msi edition
      PSU:
      1• EVGA 550 B3 550w bronze
      2•Corsair VS series vs650 650w bronze
      3• или нещо по-добро в ценовия диапазон до 140лв
      GPU: 1060 6 gb EVGA SC 3/6gb (още не съм решил коя ще взема, но май ще е 6)

Поздрави 
    • от spectralnine12
      Предполагам поредния скучен въпрос, но все пак бих искал да се консултирам така да се каже. Набелязал съм си гейминг конфигурация до 1700 лева и бих искал мнения дали е достатъчно солидна. Горе-долу съм наясно с цените на видео картите в момента и поради тази причина съм подбрал нещо окей. Евентуално ще се забавя с закупуването ама така или иначе е добре да питам. Приемам всякъкви критики и съвети.
      https://desktop.bg/desktop_cpus-amd-Ryzen_5-amd_ryzen_5_1600x
      Ryzen 5 1600x
      GeForce GTX 1050Ti G1
      ASRock A320M-DGS
      128GB ADATA SU800 SSD
      8GB DDR4 2400MHz Kingston HyperX FURY
      be quiet! SYSTEM POWER 8 600W
      2TB SEAGATE Barracuda Guardian
      Избрал съм си и една кутия с 5 вентилаторчета и общо ми излиза някъде към 1600-1700лв. Реално според мен не мога да си направя нещо по-добро и затова реших да попитам. Благодаря предварително.

• от Kanchor
      Имам слушалки Trust GHS-306 USB 7.1, които имат микрофон, който засича звука от слушалките и например когато говоря с приятели по дискорд, те чуват звука ( само силна музика или силно говорене чуват те ). Не искам да е така, идеи ?
    • от Fa7al1ty
      Здравейте,
      Както предполагате, имайки предвид всички останали теми от този раздел на форума, реших да правя нова конфигурация. Въпреки, че съм доста запален "геймър", последните няколко години, студентският живот ме накара да се "мъча" малко на лаптоп, който както разбирате няма нищо общо с настолен, когато говорим за "гейминг". Преди следях, горе-долу, какво ново има на пазара, но последните няколко години доста се отделих от тази сфера. Единственото, което разбирам е, че в момента е доста лошо да се прави нова конфигурация - майнинг, високи цени на видео карти и памети и т.н. , лошото е , пак до колкото разбирам, че не се знае колко ще трае това и кога пазарът ще се нормализира, а лаптопът ми имам чувството, че не го чака още дълъг живот, пък и производителността му се влошава с всеки изминал ден.

Та, направо към въпроса:
      - Бюджет: около 3000лв (около разбирайте +/- 200, 300 лв. в зависимост от това дали има смисъл и си заслужава);
      - Ще се използва за гейминг, не гоня някакви определени настройки, естествено предпочитам да са колкото може по-високи, но няма да гоня ULTRA и т.н.;
      - Мониторът ми е най-обикновен FullHD 23' на AOC с HDMI, DVI, DisplayPort (предполагам, че в бъдеще ще го сменя на някой по-добър, но за момента ще е този);
      - Нямам нужда от допълнителна периферия;
      - Кутията няма нужда да свети, свири, пее и т.н. , а да е достатъчно голяма;
      - За охлаждане, нямам претенции стига да върши работа и да охлажда както трябва;
      - Видео картата предпочитам да е на nVidia;
      - За процесор, отворен съм към предложения и от AMD, тъй като гледам, че в последно време са доволни от тях;
      - Самото PC мисля от сега нататък да го ъпгрейдвам въможно най-често (естествено това не е константа, тъй като и бюджета ми не е);
      - Не смятам да клоквам каквото и да е било, тъй като не съм много наясно с тези неща, но ако заслужава може и да помисля върху клокване;
      - Мога и сам да го сглобя, освен ако не стане въпрос за водно охлаждане, така че не е задължително да са от едно място частите;
      - Шумът не ми е проблем;
      - Много ще съм благодарен ако ми предложите или посъветвате за вариант на изплащане на конфигурация (ако въобще някои предлага такава опция);
      - От старо PC нямам части, тъй като както споменах по-горе, в момента съм с лаптоп. Имам от едно време една 550Ti, но предполагам че няма да върши работа;

Ами това е , което се сещам до момента, за повече информация питайте. Благодаря предварително на всички отзовали се, за отделеното време. Ако достигнем до някакъв резултат и успея да сглобя машината ще пратя отзиви, впечатления и тестове ако трябва.
    • от vpvelev
      Здравейте!
      Завърших първата си игра за Андроид. Казва се "Golden sand".
      Графиката не е лакирана и полирана, но смятам че геймплея е интересен и нивата не са никак лесни за преминаване.
      Вие сте в ролята на търсач и събирач на злато. След като го вземете, трябва да го поставите във вагонетка и след като се натоварят и трите вагонетки идва помощника ви и откарва златото във вашата банка.
      Трудността идва от там, че на всяко ново ниво, позицията на златото се определя по случаен начин. Същото се отнася и за началния старт на враговете ви. Освен това те нямат изкуствен интелект и се движат по непредсказуем начин, което ги прави много опасни.
       Пожелавам Ви приятни забавления с играта!
      Може да свалите играта от тук
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.