Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте.

Както някои от вас са забелязали от темата със снимките,преди някокло дни ми дойде новата карта.За съжаление нямах по-рано време даже да и се порадвам,камо ли да тествам нещо.Но лек полек събрах няколко резултати.Всичко тествано е с обичайните неща които си вървят на компютъра,не съм спирал нито антивируси,нито съм затварял браузъри и прочие.

Като цяло впечатлението ми е,че наистина е доста бърза,но както ми казаха някои колеги преди да я купя,охлаждането е катастрофално.По точно шума от охлаждането,защото охладителя няма проблем да я държи на максимум 80°,но това си има цена.Няма как да го предам точно но на 60% вентилатор имам чуството че кутията всеки момент ще се отдели от пода и ще литне.За късмет когато съм със слушалките не се чува колкото и да бучи.Ако не беше запланувана много скоро покупка на водно охлаждане най-вероятно щях да купя Tri-X варианта на Сапфир,но разликата в цената е колкото половината блокче за водно,така че за добро или лошо кацнах на стокова,че и с 3% клок.Първия ден се оказа че така както беше настроена,няма никакъв шанс и всяка игра или тест завърши с черен екран и cold reset.Чак като пипнах в Afterburner-a и си дойдохме на думата.

Публикувано изображение

Така настроена на всичко освен Furmak се закотвя на 80-82° и на 60-65% вентилатор и си държи boost-a на 1030Мхц.

От тестовете започнах с Aida,защото ми беше интересно каква е разликата от старата ми 4870х2.

Публикувано изображение  Публикувано изображение

Въпреки ,че това едва ли е кой знае колко показателно,все пак са 4 поколения разлика.

На 3DMark съм тествал само с Basic вариантите,просто не ми се рови за кракове.Като сравних резултатите я дава под комбинацията Титан+4770К,но при по-внимателно вглеждане това се дължи на PhysiX тестовете(толкова по темата за безпристрастност) иначе като Graphics score е по-бърза.Без клок естествено няма шанс срещу 780Тi а и доколкото съм чел много зависи от игрите и резолюцията.В класацията на  PCGamesHardware което чета,дават на 290Х обща оценка с 0,3% повече,но те правят оценката на база 2 резолюции,15 игри,compute и още не знам колко фактора.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

И двата са правени с драйвър 13.12,в момента съм с 14.2 бета,но нямам нерви да чакам да се извъртят пак.Особенно тоя с Fire Strike.

Unigin дропва кадрите само на едно единствено място,където на преден план е полянката а отзад се вижда града в далечината,иначе върви с около 40-50 кадъра,набузен на колкото успях да намеря настойки.И не ми засича правилно честотата на процесора,но това едва ли е от значение.

Публикувано изображение

И тъй като последните години пропуснах повечето яки игри нямам особенно натоварващи но снощи най накрая успя да се свали BF4 и го раздвижих малко.

http://youtu.be/bUbYRuCMO74

Кадрите които се виждат долу-горе отговарят,когато не записвам са 5-6 повече а с Mantle още 5-6 повече,но Mantle не се разбира с нищо което записва,така че няма как да го покажа.Интересно е да се види натоварването на "стария" процесор с толкова модерна и оптимирана за повече ядра игра...Тук всеки сам може да си реши дали 2,4,6 или 8 ядра му стигат.Когато го купих нямаше никакъв смисъл от него,2 ядра бяха напълно достатъчни...

Като опънем чертата,това според мен е една карта със много сериозни възможности на честна цена,която обаче не бих препоръчал на хора,които не разбират чак толкова или ги е страх да пипат софтуерно и хардуерно.За тях има 780Тi,която на 1080 е по-бърза(доста осезателно при някои заглавия),по-тиха е и е по-хладна.На съответната цена естествено.

Говоря в случая за стоковите варианти.При дизайните на производителите R9 290X е чуствително по-добре откъм охладител а и понася клок по-лесно,като тогава дови изпреварва стокови 780Ti,но nVidia също имам партньори и клокнатите 780Ti отново са по-бързи като разликата в цената се запазва.И като казвам по-добре нямам предвид перфектно,дори и там има много въздух за намаляне на шума при същата скорост или повече скорост при същия шум.Та се връщаме пак на хора,които знаят какво да правят с хардуера си.

OC версии на 780 и някои 290 също са по-бързи или поне също толкова бързи,но пък са и на същата цена,при това вече с клок и без въздух нагоре,така че е въпрос на личен избор.

Това последното естествено го знам от четене само,не съм ги пробвал всичките.

В момента ми няма уредчето за мерене на тока ,но като си го взема от колегата iovi ще пусна резултатите.Въпреки че се съмнявам да лапа повече ток от старата ми карта,би било интерсно и с клокнатия процесор докъде ше го докарам.Стария рекорд беше 433 вата от контакта с Furmark и Prime.

Благодаря,че доизчетохте чак дотук и ако някой има идеи за други тестове(легални моля) или забележки,бих се радвал да ги сподели.

Поздрави

• Харесва ми 11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес имах възможност да тествам и Crysis 3.Въпреки че е по-стара от BF4 товари доста повече а и лично за моя вкус изглежда значително по-добре.Кадрите без запис са пак около 5 повече и тъй като не съм маниак на вертикалната синхронизация (дори и съм противник),за мен със 30-35 е гладко.Тази сцена поне според много хора е най-натоварващата като графика и процесор в цялата игра,така че това е абсолютния минимум кадри които се виждат.Иначе я играя на high и 4хMSSA High и държи 55-60 без лично за мен да има видима разлика в картината.

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално, кризата е тежка - ЦЪК.

Колега, ако имаш време тествай и с Arma 2. Тази също е не по-малко натоварваща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от bulio911
      Искам да ви попитам ще ми пасне ли това видео на дъното, ще влезне ли в кутията и захранването ще стигне ли?
      SAPPHIRE DUAL-X Radeon R9 280X DirectX 11.2 3GB 384-Bit GDDR5
      В момента конфигурацията ми е такава 
      Дъно: Gigabyte GA-780T-D3L
      Процесор: Amd Fx-6300, 3.50 GHz, 8MB, Socket AM3
      Видеокарта: GIGABYTE GeForce GTX 650 OC 2GB GDDR5 128bit PCIe
      Захранване: http://www.njoy.ro/PSU/600wrx
      Рам памет: 8GB не знам подробности за нея
      Хард диск: Seagate HDD ST1000DM003 1TB 64MB Cache SATA 6.0Gb/s 3.5"
      Кутия: Colorful PS-601  http://gtsmarket.com/Компютърна кутия Colorful PS-601
      И евентуално ако пасне какво ще постигна с поставянето и ? Примерно ще подкарам ли GTA V, Battlefield 1 на ултра настройки ?
    • от icaka9
      Значи хора имам 2 въпроса...първият е относно Видеокартата от системата ми в подписа, която искам да овърклокна но не съм съгурен дали мога да го направя със съответното захранване ??? принципно TDP-то и е 90W, а на старата TDP и беше 106W и захранването я хранеше стабилно....та за това се чудя(имам специализиран софтуер OC Guru II) и вторият ми въпрос е: понеже виждам, че AMD са пуснали нов процесор за сокет FM2+ а именно Athlon X4 880K, който е на стойност около 180 лева....дали си струва ъпгрейда от x4 750k на такъв ?? понеже по този начин няма да ми се налага да сменям дъно...или по добре да бягам към интел ?? Благодаря на отзовалите се
    • от Амдфен
      Мисля този или следващия месец да си сглобя едно пц,но съм начинаещ,та се чудя дали всички части съвпадат. Относно защо амд, да кажем че ги предпочитам пред интел за моя ценови клас пц...Еми кажете дали всичко е ок с тази конфигурация и дали си струва.
      AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ Обща стойност - 217.23 лв. с ДДС
      GB-970A-DS3P-AM3/]GB 970A-DS3P/AM3+ Обща стойност - 139.09 лв. с ДДС
      4G-DDR3-1600-KINGST-HYPER-SAVG/]4G DDR3 1600 KINGST HYPER SAVG х2Обща стойност - 83.84 лв. с ДДС
      components/TOSHIBA-DT01ACA050-500GB-32MB-DT01ACA050/]TOSHIBA DT01ACA050 500GB 32MB DT01ACA050 Обща стойност - 82.79 лв. с ДДС
      PALIT-GTX960-JETSTREAM-2G/]PALIT GTX960 JETSTREAM 2G b]Обща стойност - 391.09 лв. с ДДС
      DeepCool-PSU-500W-Bronze---DA500/]DeepCool PSU 500W Bronze - DA500 Обща стойност - 93.16 лв. с ДДС
      Thermaltake-Versa-H13-Window-M-ATX-Gaming-Case/]Thermaltake Versa H13 Window M-ATX Gaming Case Обща стойност - 84.36 лв. с ДДС
      Всичко
       е 1070лв. с ддс.Компа е за игри ест. 
    • от lolrelax
      Здравейте, от няколко дни съм с ново видео и със следната конфигурация:
      RAIDMAX AC700W 80 PLUS BRONZE
      2x2 + 2x1 Corsair DDR 2 @ 800 MHz
      Q6660 @ 3.2 GHz 1.275V + Arctic Freezer Xtreme rev 2.0 -> 52C след 30 мин Prime 95.
      SSD ADATA SP 800 - 32 GB или нещо подобно
      ASUS P5Q PRO
      WD BLUE 1 TB 7200 RPM / 64 MB
      2 монитора - 1 на HDMI 1 на DVI (1920x1080 16:9)
      ASUS R9 270 2 GB Direct CU II OC - държи към 52С в Idle на GPU Diode сензора и перките въртят на 15-18%, при товар дига до 67-69С и 50-55% перки. Нормална ли е тази Idle температура? Под Idle имам предвид сърфиране, youtube, skype...

Та проблема е следния: На абсолютно random принцип при игра на League of Legends - играта забива понякога през 15 минути, понякога и 3 часа няма проблем, изхвърля ме от игра и след 10-15 секунди ме alt+Tab автоматично като статута на лигата в Task Manager-а е Not Responding. Няма съобщение от Windows за крашване на драйвери или нещо подобно. Няма сини екрани или саморестартиране. Като се върна в игра имам странни черни петна около мишката и едни подобни на артефакти random линии по екрана, които се движат като бъркани конци, незнам и аз как да ги опиша. При рестарт всичко се оправя и така до следващия bug / crash... Пробвах с последните Crimson драйвери от Jan 2016 - същата работа, пробвах и с драйверите от диска (стара версия 13.xx.xx), с който дойде видеото - малко по-рядко ги дава тези проблеми, но ги има пак. Този проблем го забелязах само при League of Legends, но други ирги (CS:GO / BF4) не съм играл над час, че да заключа подобно нещо.
      Ако някой по-запознат с новите AMD-та може да ме светне ще ми е от полза. Това Driver проблем ли е - тези подобни на артефакти симптоми?
      Windows 7 SP1 64 bit ULTIMATE -> ъпдейтнат до 12.01.2016.
    • от Eden Ilko
      Добър вечер. Модератора ми каза да публикувам тази тема в антивирусната секция на форума.
      Не съм наясно какво трябва да направя и се извинявам ако звуча като глупак . 
      Купих си нов лаптоп HP Probook 450 G2 (вижте прикаченият файл за инфо за процесора)
      и видео :
      Вградено : Intel® HD graphics 5500
      Външно : AMD Radeon R5 M255 (2GB)

Имам следния проблем-значи инсталирах си driver-а на видеокартата на Интел,после на чипсета,после NEt.framework 4.5, и чак накрая на АМД  от сайта на HP(всичките са точно за този модел лаптоп) и като пусна някоя игра примерно FIFA 14 играта ми върви всичко е идеално. Но когато рестартирам лаптопа и пусна играта отново играта засича и АМД то явно не се включва . за да мога да си играя трябва след всеки рестарт на лаптопа да си инсталирам driver-a на АМД наново.
      Как мога да го оправя това . също така като инсталирам driver-a накрая ми дава следната грешка : вижте втория прикачен файл.

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.