Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
еди

Проблем с Грешка 0x80070035

Препоръчан отговор

Здравейте! От известно време имам този проблем. Дублирам темата тук, понеже оттатък не се отговаря. Разбирам, че може никой да не знае решение, но допускам, че и никой не и обръща внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! От известно време имам този проблем. Дублирам темата тук, понеже оттатък не се отговаря. Разбирам, че може никой да не знае решение, но допускам, че и никой не и обръща внимание.

Здравей.

Не съм много сигурен дали ще ти помогне.

Опитай поправка със Windows Repair.

Можеш да пробваш със портабъл версията, която е от долу.

Ето какво трябва да направиш:

http://prikachi.com/images.php?images/873/7120873k.jpg

Редактирано от ba4o_kiro64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да беше пейстнал поне проблема, какви са тия линкове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В локалната си мрежа, не би трябвало да имаш проблем да запазиш даден IP адрес само за конкретен MAC адрес.

Въведи в рутера си резервация за IP адрес, който си харесаш за диска и използвай решението за достъп по IP адрес, вместо по име.

В допълнение можеш да добавиш запис в HOSTS файла за избрания IP адрес и би трябвало да можеш да отваряш диска и по име.

Редактирано от Ken (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решението го е дал ken в поста си. Не се вкарвай в приключения да пипаш регистри и да ровиш. Windows - таман днес ще намериш решение и утре при старт на мрежата пак няма да работи. За 2-3 машини и един диск не си заслужава да си усложняваш мрежата. Workgorup си е добре, просто следваш пост #4. Ако не те устройва да правиш записи в host, сложи един wins пак ще можеш да достъпваш по име.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В локалната си мрежа, не би трябвало да имаш проблем да запазиш даден IP адрес само за конкретен MAC адрес.

Въведи в рутера си резервация за IP адрес, който си харесаш за диска и използвай решението за достъп по IP адрес, вместо по име.

В допълнение можеш да добавиш запис в HOSTS файла за избрания IP адрес и би трябвало да можеш да отваряш диска и по име.

Не съм съвсем на ти с мрежовите комуникации и за това ще помоля за повече подробности около този HOSTS файл, къде се намира и какъв запис да правя там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съвсем на ти с мрежовите комуникации и за това ще помоля за повече подробности около този HOSTS файл, къде се намира и какъв запис да правя там.

Намира се в папка C:WIndowsSystem32Driversetc

Прави се добавяне на един ред от вида:

192.168.0.11  NETDrive

като въвеждаш своя IP адрес и име на устройство.

Редактирано от Ken (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да беше пейстнал поне проблема, какви са тия линкове...

Чудя се защо не предложи инсталация на Линукс!?! :eek: 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се защо не предложи инсталация на Линукс!?! :eek:

Какви ти грешки бе братко, я глей красота : http://www.kaldata.com/forums/topic/212889-снимки-на-вашия-linux-част-2/?p=2799237

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви ти грешки бе братко, я глей красота : http://www.kaldata.com/forums/topic/212889-снимки-на-вашия-linux-част-2/?p=2799237

Въпрос на вкус, казало кучето и си облизало дирника.

Бачо Киро, пробвах твоя вариант, но не помогна. За сега карам с IP адрес. От кое меню трябва да задам въпросният диск да е със статичен IP адрес? Рутера е Linksys Series Router E4200.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро ще трябва да кажеш какъв е мрежовия диск. Той WGUI няма ли? От там ще въведеш статичен адрес. Ако ще задаваш статичен ип, гледай да е извън DHCP обхвата. Вариант е и да резервираш ип, като използваш мак адреса. В рутера търси нещо подобно на dhcp/adress reservation

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро ще трябва да кажеш какъв е мрежовия диск. Той WGUI няма ли? От там ще въведеш статичен адрес. Ако ще задаваш статичен ип, гледай да е извън DHCP обхвата. Вариант е и да резервираш ип, като използваш мак адреса. В рутера търси нещо подобно на dhcp/adress reservation

Seagate-40686A, Seagate Central Shared Storage 1D, SH1D, Seagate Central NAS 1D, http://192.168.1.130/www_services/seagate_upnp_presentation.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

192.168.1.130, това ли е текущия адрес на диска? Имаш ли достъп до настройките? Ако да, намери опция, където да зададеш статичен адрес или другия вариант е да погледнеш за стикер на самия диск, на който е указан MAC. Влез в рутера и както ти писах по-напред резервирай ип адрес. Това се прави с цел този адрес да не се сменя при рестарт да устройствата, за да може да се достъпва по ип или име, а за да се избегне тази грешка за толкова малко клиети може да се сложат wins на машините или пък както ken каза да се направят записи в хост файла. Ето тук има основни насоки и линкове за ориентир.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да намерих ги съответните настройки на диска и го направих със статичен IP адрес. Това за сега ме удовлетворява напълно. Благодаря за помощ. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.