Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
VipKokata

Класната има ли право да ми рови в чантата и да ми взима телефона ?

Препоръчан отговор

Здравейте :) Класната има ли право да ми рови в чантата за учебници,тетрадки и бележник ? Има ли право да ми взима телефона ? Каза, че ще ми го даде когато дойдат майка ми и бащами в училище, и ся съм без телефон :) Направих ресет на андроида със https://www.google.com/android/devicemanager поне да не ми рови в тела.

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте :) Класната има ли право да ми рови в чантата за учебници,тетрадки и бележник ? Има ли право да ми взима телефона ? Каза, че ще ми го даде когато дойдат майка ми и бащами в училище, и ся съм без телефон :) Направих ресет на андроида със https://www.google.com/android/devicemanager поне да не ми рови в тела.

Май си бил много непослушен а? :D

Иначе мисля, че няма право така да ти го взима, защото това си е твоя собственост и никой няма право да ти го пипа без твоето позволение.

Редактирано от ComerciaL (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това със собствеността на телефона е глупост . Как ще докаже нашето момче че телефона е негов ? С какво ? Носи си фактурата ли ? Тя на негово име ли е , или на баща му ?

Преподавателя няма права да обискира никого . Самия акт на това "пребъркване " трябва да се порицава винаги и всеки път когато се случи .

Учители -полицай са били винаги една прослойка от гилдията която никога не е изпъквала с нищо друго освен с прекрачваща границите строгост и действия .

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kokaa..., стегни се малко и не дърпай лъва за опашката, че да не ти отхапе главата!!!!

Сега по темата:

- Не , няма право да ти рови в чантата или да ти взема телефона!!!!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това със собствеността на телефона е глупост . Как ще докаже нашето момче че телефона е негов ? С какво ? Носи си фактурата ли ? Тя на негово име ли е , или на баща му ?

Преподавателя няма права да обискира никого . Самия акт на това "пребъркване " трябва да се порицава винаги и всеки път когато се случи .

Учители -полицай са били винаги една прослойка от гилдията която никога не е изпъквала с нищо друго освен с прекрачваща границите строгост и действия .

Не е глупост, телефона си е негов. По твойта логика мога да дойда да ти взема телефона и без нищо да ми кажеш? Хубаво.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не я ли попита какво е забравила в чантата ти че я рови ? Това по закон май си е чист грабеж. Може да те изгони от час барабар с чантата ти но не и да те обискира като джандар (това си е унижение). При директора и оплакване от действията и. После ще му мислиш за заварките.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен беше така, всеки път когато ми вземи телефона ми го връщаше когато дойдат родителите ми или майка или татко :DСега по темата:Вземи и спретни едно номерче.? Последния път когато ми го взе си чатих с едно момиче, стана ми много тъпо тогава и тя ми издърпа охото, за да и го върна и изсипах едно 0,500 сише с с вода :D 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много сте смели тука, бре.Ако аз съм ви учител ще ви закопая така, че дипломата ви няма да стига за повече от продавач на печен слънчоглед на пазара.Има една поговорка - "Да бе мирно седяло, не би чудо видяло"."Жертвата" няма ли да ни разкаже малко предистория на случката или е важна само частта с "обиска" и "конфискуването"?

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих слагал всички под общ знаменател,ако си учител на някой нищо чудно да останеш без работа след някой друг месец. И моляте не се изхвърляй толкоз много с тези приказки ;)

Много сте смели тука, бре.Ако аз съм ви учител ще ви закопая така, че дипломата ви няма да стига за повече от продавач на печен слънчоглед на пазара.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това със собствеността на телефона е глупост . Как ще докаже нашето момче че телефона е негов ? С какво ? Носи си фактурата ли ?...

По твоята логика трябва да си носи и фактура за дрехите и обувките.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я иди сега и подай оплакване в РПУ,че са ти откраднали телефона :D голям цирк ще стане............................

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих слагал всички под общ знаменател,ако си учител на някой нищо чудно да останеш без работа след някой друг месец. И моляте не се изхвърляй толкоз много с тези приказки ;)

На човек написал "Криватна гимнастика" освен един кривак, друго не мога да му дам.За отговор и дума да не става. ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На човек написал "Криватна гимнастика" освен един кривак, друго не мога да му дам.За отговор и дума да не става. ;)

Какво като съм написал "криватна гимнастика" , за разлика от теб аз я практикувам почти винаги когато имам време "криватната гимнастика" , айде ела ми дай един "кривак"  :)

Редактирано от Малкия стар войник (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Жертвата" няма ли да ни разкаже малко предистория на случката или е важна само частта с "обиска" и "конфискуването"?

Виж сега. Предисторията не ни интересува изобщо. Това не може да е пример на учител към останалите ученици как се решава проблем от нам си къв характер. Там е училище не е военно поделение. Ако учителя няма нерви да се занимава с капризите на учениците не му е там мястото.

Гони го от час и му пише отсъствие като не разбира от дума но не и да му прави личен обиск. (пред всички) Тия работи които си позволяваха учителите по тошково време е крайно време да спрат.

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж сега. Предисторията не ни интеесува изобщо. Това не може да е пример на учител към останалите ученици как се решава проблем от нам си къв характер. Там е училище не е военно поделение. Ако учителя няма нерви да се занимава с капризите на учениците не му е там мястото.

Гони го от час и му пише отсъствие като не разбира от дума но не и да му прави личен обиск. (пред всички) Тия работи които си позволяваха учителите по тошково време е крайно време да спрат.

Изгонването от час не е решение, защото ако стане нещо с пишлемето, го отнася учителя. Капиш?Докато учителят носи отговорността за учениците в час смятам, че има право да направи обиск на ученик, ако има подозрения, че крие нещо, което би могло да застраши учебният процес или живота на учащите.

И предисторията е мноооого важна!!!Утре можеш да кажеш, че някой те е ошамарил, а то да се окаже, че преди това ти си започнал да го риташ за удоволствие и той се е защитил.Трябва да се знаят причините за всяко действие.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм подръжник на "обискирането" от преподаватели, ама е важно да разберем с какво си предизвикал действията на класната си Коко. Току-така не би посегнала на подобно нещо без причина. ;)

Не винете преподавателите, а системата която направи нещата да изглеждат така.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Куката мисля, че отиде да се разправя с даскалицата.?  Кока поне кажи дали е млада,хубава с изпънати крака? :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изгонването от час не е решение, защото ако стане нещо с пишлемето, го отнася учителя. Капиш?Докато учителят носи отговорността за учениците в час смятам, че има право да направи обиск на ученик, ако има подозрения, че крие нещо, което би могло да застраши учебният процес или живота на учащите.

И предисторията е мноооого важна!!!Утре можеш да кажеш, че някой те е ошамарил, а то да се окаже, че преди това ти си започнал да го риташ за удоволствие и той се е защитил.Трябва да се знаят причините за всяко действие.

Хехехеххе, какво крия ? Нож,пистолет или пък AWP ? Аз и викам, че съм си приготвил раницата за понеделник (объркал съм се) и, че нямам учебник по История, тя дойде вика дай раница (ядосана) аз не я давах а тя я дръпна от мен. Търси за учебник по История не намери,търси тетрадка не намери, търси за бележник и него не намери (бележника ми е в скъсания джоб в раницата :P) През това време някой ми писа в фейса (нотификация с звук и включване на екрана ) тя видя телефона и го взе. Ооо ми аз утре ще се оплача на директорката.

Куката мисля, че отиде да се разправя с даскалицата.?  Кока поне кажи дали е млада,хубава с изпънати крака? :D

Една слаба, дърта с малък г*з с малки гър*и и сухарка без дъно.

Много сте смели тука, бре.Ако аз съм ви учител ще ви закопая така, че дипломата ви няма да стига за повече от продавач на печен слънчоглед на пазара.Има една поговорка - "Да бе мирно седяло, не би чудо видяло"."Жертвата" няма ли да ни разкаже малко предистория на случката или е важна само частта с "обиска" и "конфискуването"?

И ти си много смел, нещо. Ти, ако си ми учител ставам и те пребивам. 

Не съм подръжник на "обискирането" от преподаватели, ама е важно да разберем с какво си предизвикал действията на класната си Коко. Току-така не би посегнала на подобно нещо без причина. ;)

Не винете преподавателите, а системата която направи нещата да изглеждат така.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хехехеххе, какво крия ? Нож,пистолет или пък AWP ? Аз и викам, че съм си приготвил раницата за понеделник (объркал съм се) и, че нямам учебник по История, тя дойде вика дай раница (ядосана) аз не я давах а тя я дръпна от мен. Търси за учебник по История не намери,търси тетрадка не намери, търси за бележник и него не намери (бележника ми е в скъсания джоб в раницата :P) През това време някой ми писа в фейса (нотификация с звук и включване на екрана ) тя видя телефона и го взе. Ооо ми аз утре ще се оплача на директорката.

Ами вината си е изцяло в теб ! Не се сърди на класната си, просто телефона ти е пострадал заради твоя безотговорност. Поне като си забравяш учебниците за занятия, постарай се да не забравяш преди часа да си спираш звуците на телефона.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен беше така, всеки път когато ми вземи телефона ми го връщаше когато дойдат родителите ми или майка или татко :DСега по темата:Вземи и спретни едно номерче.? Последния път когато ми го взе си чатих с едно момиче, стана ми много тъпо тогава и тя ми издърпа охото, за да и го върна и изсипах едно 0,500 сише с с вода :D

Винаги имам IsoSport в мен отворен :) Ще я олея другия път, ако ми направи подобно нещо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На много работни места вече мобилните телефони са забранени.Мисля, че е време и в училищата(или поне по време на час) да ги забранят.

Редактирано от bure_s_barut (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами вината си е изцяло в теб ! Не се сърди на класната си, просто телефона ти е пострадал заради твоя безотговорност. Поне като си забравяш учебниците за занятия, постарай се да не забравяш преди часа да си спираш звуците на телефона.

Сутринта слушах музика и забравих да изключа звука, аз и обяснявах, че е нотификация и с никой не си пиша, ама тя е проста иди и се обяснявай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кока без агресия, ако обичаш как така ставаш и го пребиваш.? После ти гарантирам, че няма завършиш в 2 последователни години :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На много работни места вече мобилните телефони са забранени.Мисля, че е време и в училищата(и да ги забранят.ли поне по време на час) да ги забранят.

Тогава и за учителите да бъде забранен, класната а и други учители/учителки ВИНАГИ им звъни телефона в час и вдигат и си говорят с дъщеря/син баба,дядо тати,мама. Имам снимка как господина по рисуване говори в час и се вижда дневника датата, годината и часа :P

Кока без агресия, ако обичаш как така ставаш и го пребиваш.? После ти гарантирам, че няма завършиш в 2 последователни години :D

Бъзикам се, ама малко ми остана да и вкарам една бухалка на класната.

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефоните са средство за комуникация доколкото знам, а не фейсбук чат и подобни неща. Трябва да се забранят не само в училищата, а и на работните места. Има си междучасия, почивки и т.н. за тази цел.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.