Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Ivelin _

Какъв модел е дънната платка

Препоръчан отговор

Един от компютрите вкъщи имаше лепенка залепена върху модела на дънната платка , та на тази лепенка пишеше G31M-ES2C (не покриваше само GA-) наскоро махнах лепенката и под нея се оказа, че пише G31M-S2L поогледах платката, погледнах в нета и се оказа че аудиото и нета са от ES2C, формата (s2l е с по-остри ръбове) и цвета на heatsink-a са като на es2c, та се питам как е възможно това-заводския надпис да е сгрешен. Интересува ме каква е платката за знам за коя да сваля биос понеже съм решил да го ъпгрейдна малко и да са съвместими процесора и дъното.П.С: ако има грешки то те са защото пиша преэ смартфона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си програма AIDA или Speccy и си кажи конфигурацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си програма AIDA или Speccy и си кажи конфигурацията.

конфигурацията е CPU: CORE 2 DUO E6300Ram: 2gb ddr2 800GPU:gma (x)3100HDD:HITACHI 80 GB PATAPSU:SAFE POWER PK-400CASE: не знам каква има (място за (няма нито един сложен)) 2х76мм отзад и 1х76 мм отпред, зелена на цвят с място за флопи. Има си флопи и двд с аудио вход.купен е от идвам оод бил на сервиз или нещо такова и оригинално беше със селерон 430 и 1гб рам супер талент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликите в двете платки са в аудиото и лана - като видиш при тебе какви са ще си сигурен с кое дъно си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

конфигурацията еCPU: CORE 2 DUO E6300Ram: 2gb ddr2 800GPU:gma (x)3100HDD:HITACHI 80 GB PATAPSU:SAFE POWER PK-400CASE: не знам каква има (място за (няма нито един сложен)) 2х76мм отзад и 1х76 мм отпред, зелена на цвят с място за флопи. Има си флопи и двд с аудио вход.купен е от идвам оод бил на сервиз или нещо такова и оригинално беше със селерон 430 и 1гб рам супер талент.

марката на дъното ме интересува, какво пише на motherboard?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликите в двете платки са в аудиото и лана - като видиш при тебе какви са ще си сигурен с кое дъно си.

аудио кодека го помня че е същия а лана-ES2C-10/100 S2L -10/100/1000 отзад на лана пише 10/100

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди малко проверих с аидата и speccy-то и на аида пише ES2C, a на спекито S2C.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай една снимка от самата програма Speccy.Обясняваш ги нещата съвсем аджамийската.Тук

е технически форум.Все едно да ти кажа,че колата ми е Рено,пък ти да трябва да познаеш какъв модел е......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ли ти е дъното  GIGABYTE GA-G31M-S2L LGA 775 Intel G31 Micro ATX Intel Motherboard . Във интернет има една страшна търсачка дето яде хора  и се казва Google :)

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

heatsink-a на чипсета е оранжев

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако  ще розов да е :)  Това ли ти е платката а цвета на тоя бутафорен радиатор няма значение . Ето ти  я същата платка ревизия 2 с оранжев охладител на чипсета

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще розов да е :) Това ли ти е платката а цвета на тоя бутафорен радиатор няма значение . Ето ти я същата платка ревизия 2 с оранжев охладител на чипсета

Публикувано изображение

ревизията на дъното е 1.1 и снимката ти е на E-версията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи се  разбра в крайна сметка кое е дъното и модела .

Последен опит :)  GA-G31M-ES2L (rev. 1.x)  http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2889#ov 

ПОследния биос  F10 оправя  лан  и PCI за процесори изобщо не става и дума .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо фабричния надпис е грешен ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...