Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте КалдатаТърся няй-добрата конфигурация за тези пари. Ще се използава предимно за игри като Call Of Duty и HD клипове. Разполагам с 19 инча монитер с резолюция 1320x920 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако разполагаш поне с хард диск:С вградено видео: http://nikem-bg.net/cart/50086p1r50037p1r1080p1r49099p1r50849p1rf.htmlС отделно видео: http://nikem-bg.net/cart/50086p1r50037p1r1080p1r1143p1r50428p1r45925p1rf.htmlНай-добре е с отделно видео. Ако нямаш хард диск обаче нещата стават съвсем различни. Тези горе са горе/долу един минимум за игри като Call of Duty (не и най-новите)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако 59 лв. не са ти проблем. Погледни коментара на колегата @SLI>Ti   Цък!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стари хард и/или кутия можеш ли да използваш? Иначе се задоволяваш с някое APU, например като това:

Обща стойност - 497.33 лв. с ДДС
Другия вариант е да вземеш някой Pentium със 7750 или 550TI, но ще се превиши бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

С китайско захранване и кутия. Рисково е та ти си преценяваш. Иначе видеото е възможно най-доброто (HD8670D) в старото поколение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

С китайско захранване и кутия. Рисково е та ти си преценяваш. Иначе видеото е възможно най-доброто (HD8670D) в старото поколение. 

Raidmax не са китайски а американски. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е оптималното за тоя бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1320x920 .

ква е тая резолюция ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без капка нотка на заяждане ще попитам -  защо се изявяваш като крайна инстанция? На какво основание?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WTF? Що па реши, че се изявявам като крайна инстанция? Нали за това е форума, да се дават мнения и да се коментират теми и мнението на Кико просто съвпада с моето, което и коментирах, но ме мързи да обоснова мнението на дълго и широко защо точно тези компоненти, как са подбрани, каква производителност ще имат и т.н. неща, които са писани многократно. Ако не си съгласен даваш твое предложение с обоснована критика към горните и т.н. Нали целта е взаимопомощ или бъркам? Ама явно тролстването ти е в кръвта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо и от мен.

BB код:

Обща стойност - 498.83 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WTF? Що па реши, че се изявявам като крайна инстанция? Нали за това е форума, да се дават мнения и да се коментират теми и мнението на Кико просто съвпада с моето, което и коментирах, но ме мързи да обоснова мнението на дълго и широко защо точно тези компоненти, как са подбрани, каква производителност ще имат и т.н. неща, които са писани многократно. Ако не си съгласен даваш твое предложение с обоснована критика към горните и т.н. Нали целта е взаимопомощ или бъркам? Ама явно тролстването ти е в кръвта.

What the Hell You're Talking about? Еми трябваше да напишеш, че мнението ти съвпада с неговото. А това:

звучи високомерно и подвеждащо в случая! Оки, съгласен съм, че съм малко заядлив, но в никакъв случай моето изказване не е тролене. Тъй като и аз съм тук за да помагам и взаимната помощ е много важна прецених, че коментара ми е уместен.

Лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за конфигурацията, която дадох само защото смятам, че за 500 лева може да се вземе и нещо с Интел. Всъщност винаги съм смятал, че Интел имат равностойни, че и понякога по-добри конфигурации за игри в ниския клас. Там АМД предлага главно сравнително слабо вградено видео, спрямо по-силното видео, което може да се съчетае с Интелски процесор. И за да не съм голословен, 3 часа си правих труда да пусна моя процесор на 2.7 GHz  с две ядра, без TB и HT. Хванах една процесорнозависима игра и пробвах различни комбинации. В случая F1_2013,  че я пуснаха безплатно в STEAM ( иначе отдавна не играя кракнати игри). Взех тая игра и защото е процесорно-зависима при ползване на евтини, бюджетни процесори и малко по-скъпи. Намалих честотите на картата си така, че пропускателната способност на шината към паметта и разни други нещица да съответстват на показателите на една HD7750. Та нали такава предложих. Та ето какво се получи. Така конфигуриран процесора ми е достатъчен за вертикална синхронизация с 50 fps, medium детайли  и Full HD. Тоест, един по-добър двуядрен процесор би дал и повече кадри, но разликата е от порядъка на 10%, защото макар и картата да е ограничавана леко, то това не е на всички места в играта. При игри, които искат видеокарта, а не процесор, тия неща нямат значение и един Celeron  би бил достатъчен.  Проблеми може да има при игра като Crysis 3  и в случаите, когато процесорът е зает с нещо на заден план. Но за 500 лева, не мисля че може да се очаква нещо кой знае колко по-добро. 

Горе има конфигурация с Athlon II X4 760K, която е по-добра като процесор, но пък е ограничена откъм възможности за ъпгрейд. Освен това е предложена и малко по-бавна видеокарта, с което се обезсмисля процесорното предимство, макар да е възможна смяната на тая карта с HD7750. Конфигурацията е и по-скъпа.  

А за споровете, които се водят на мой гръб ще кажа, че имам як гръб. Един път да реша да не се разстилам на 1000 реда и какво стана. Ами обосновах се. Мога да се обосновавам и още, ама гледам автора на темата изобщо не го интересува. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се за конфигурацията, която дадох само защото смятам, че за 500 лева може да се вземе и нещо с Интел. Всъщност винаги съм смятал, че Интел имат равностойни, че и понякога по-добри конфигурации за игри в ниския клас. Там АМД предлага главно сравнително слабо вградено видео, спрямо по-силното видео, което може да се съчетае с Интелски процесор. И за да не съм голословен, 3 часа си правих труда да пусна моя процесор на 2.7 GHz  с две ядра, без TB и HT. Хванах една процесорнозависима игра и пробвах различни комбинации. В случая F1_2013,  че я пуснаха безплатно в STEAM ( иначе отдавна не играя кракнати игри). Взех тая игра и защото е процесорно-зависима при ползване на евтини, бюджетни процесори и малко по-скъпи. Намалих честотите на картата си така, че пропускателната способност на шината към паметта и разни други нещица да съответстват на показателите на една HD7750. Та нали такава предложих. Та ето какво се получи. Така конфигуриран процесора ми е достатъчен за вертикална синхронизация с 50 fps, medium детайли  и Full HD. Тоест, един по-добър двуядрен процесор би дал и повече кадри, но разликата е от порядъка на 10%, защото макар и картата да е ограничавана леко, то това не е на всички места в играта. При игри, които искат видеокарта, а не процесор, тия неща нямат значение и един Celeron  би бил достатъчен.  Проблеми може да има при игра като Crysis 3  и в случаите, когато процесорът е зает с нещо на заден план. Но за 500 лева, не мисля че може да се очаква нещо кой знае колко по-добро. 

Горе има конфигурация с Athlon II X4 760K, която е по-добра като процесор, но пък е ограничена откъм възможности за ъпгрейд. Освен това е предложена и малко по-бавна видеокарта, с което се обезсмисля процесорното предимство, макар да е възможна смяната на тая карта с HD7750. Конфигурацията е и по-скъпа.  

А за споровете, които се водят на мой гръб ще кажа, че имам як гръб. Един път да реша да не се разстилам на 1000 реда и какво стана. Ами обосновах се. Мога да се обосновавам и още, ама гледам автора на темата изобщо не го интересува. 

нямам чак кави изисквания защото парите са ограничени иначе тази конфигорация която побликува по горе ми е най-изгонда и сигорно ще се спра на нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте вече взех новата машина И ВИ благодаря за помощта та етоя и нея 

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо ASROCK H81M-DGS /1150 1 75.71 лв. 75.71 лв. G1820 2.7GHZ/2MB/LGA1150/BOX 1 61.22 лв. 61.22 лв. 4GB DDR3 1600 A-DATA 1 56.82 лв. 56.82 лв. 500G SG 3Y WARR SATA 6G/7200 1 88.58 лв. 88.58 лв. SHENHA ATX TOWER SH-901 1 34.67 лв. 34.67 лв. PSU FORTRON FSP400-60APN 85+ 1 62.20 лв. 62.20 лв. ASUS R7 250X 1GD5 1 170.97 лв. 170.97 лв. Междинна стойност: 550.17 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 15.62 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано този процесор да ти е временен вариант, защото за постоянно да го ползваш  :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано този процесор да ти е временен вариант, защото за постоянно да го ползваш  :no-no:

да знам живи и здрави за напред ако падне някой лев повече ще го сменям 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...